„Красная звезда / Red Stars“ Axel Stockburger

Parašyta: 2019-10-15 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

 

10.21 – 11.25

Geležinkelio g. 13, II a.

Pristatymas spalio 21 d., 19:00 val.

„RED STARS“ – tyrimas, nagrinėjantis Aleksandro Bogdanovo mokslinės fantastikos romaną „Raudonoji žvaigždė“ (1908 m.), kuriame vaizduojama utopinė visuomenė Marse, bei šios knygos dabartinį suvokimą atnaujintų pastangų kolonizuoti Marsą kontekste.

Šio filmo peržiūrų metu galėsite susipažinti ir su ankstesniais autoriaus darbais.

Pristatome penkis Axelio Stockburgerio (Viena) video kūrinius:

Rezidencijoje Maskvoje („Agency of Singular Investigations“) sukurtą ilgametražį filmą „Красная звезда / RED STARS“ (01:08:47 min.), taip pat „Mi Gesto Final“ (2015 m.), „White Transformer“, (2011 m.), „Cos I am“ (2010 m.), „Turismo“ (2001 m.).

Fanų kultūros įkvėptais kūriniais autorius kalba apie politinius klausimus bei intelektinę nuosavybę, kintančią žiūrovų rolę.

Axelis Stockburgeris pasitelkia pasaulinės populiariosios kultūros reiškinius – tokius kaip kompiuteriniai žaidimai ir kultiniai filmai – kaip savo video darbų ir tekstinių kūrinių išeities tašką. Jo kūryba nagrinėja naujausias dalyvavimo ir fanų kultūros formas, atsiradusias pereinant nuo tradicinių masinių medijų, tokių kaip TV ir kinas, prie interneto. Savo video darbuose jis atkreipia dėmesį į tokius reiškinius kaip intelektinė nuosavybė, politinės problemos santykyje su informacinės ekonomikos sąvoka, taip pat kintantis žiūrovų vaidmuo.

Stockburgeris 1999 m. baigė Taikomųjų menų universitetą, kuriame studijavo vizualinių medijų magistro programoje, vedamoje profesoriaus Peterio Weibelio. Nuo 2000 iki 2006 m. jis gyveno Londone, kur Menų universitete gavo mokslų daktaro laipsnį su stipendija. 2000-2004 m. jis buvo medijų meno grupės „D-Fuse“ narys. Nuo 2006 m. menininkas gyvena Vienoje ir yra Vienos dailiųjų menų akademijos docentas. Jis yra menininkų asociacijos „Secession“ narys. 2010 m. jis buvo pakviestas į „bmu:kk“ rezidenciją Čengdu, Kinijoje. 2010-2012 m. dalyvavo tyrimo projekte „Troubling Research: Performing Knowledge in the Arts“, finansuotame Vienos mokslo ir technologijos fondo.

Jo kūriniai įtraukti į įvairias kolekcijas bei rinkinius (Austrijos „Arthotek des Bundes“, Ursulos Blickle videoarchyvą, Graco „Edition Medienturm“, Jimo ir Mary Barrų kolekciją Naujojoje Zelandijoje, „Video Edition Austria“ 2-ąjį leidimą, „The Video Dictionary“ (kuratorius Manuelis Saizas), „Austrian Video Selection Belef 2004“, „Austrian Abstracts 99“).

Plačiau apie menininką: www.stockburger.ats

Axel Stockburger „Красная звезда / Red Stars“ pristatymas yra viena iš projekto „Atvira kūrybos ir parodų erdvė Lentvaryje“ programos dalių.

Parodos lankymas susitarus iš anksto tel. +37062230422 arba el. paštu hi.lokomotif@gmail.com

Kuratorius:

Lokomotif

Projektą vykdo:

Lentvario kultūros rūmai

Projektą dalinai remia:

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Trakų rajono savivaldybė

Partneriai:

UAB Lentvario kilimai

UAB Statybų bazė

Loko Cafe

Six Chairs Books

ArtBooks.lt

Vilniaus dailės akademija

Lietuvos kompozitorių sąjunga

Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazija

Trakų rajono Lentvario pradinė mokykla

Trakų rajono Lentvario „Versmės“ gimnazija

Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakultetas

Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija

Vilniaus dailės akademija

Lietuvos kompozitorių sąjunga

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *