10 būtinų kūdikio reikmenų

Parašyta: 2021-09-27 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Gimus kūdikiui labai svarbu apsirūpinti esminiais kūdikiui reikalingais daiktais. Šiame straipsnyje pateikiamas dešimtukas būtiniausių kūdikio reikmenų.

  1. Lovelė ir kiti miegui reikalingi reikmenys

Norint užtikrinti saugų ir kokybišką miegą vaikui, turbūt vienas svarbiausių pirkinių prieš gimstant kūdikiui yra lovelė arba lopšys. Taip pat įsigijus lovelę arba lopšį labai svarbu išsirinkti tvirtą, geros kokybės ir puikiai prie lovelės ar lopšio priglundantį čiužinį bei, žinoma, pagalvę, skirtą kūdikiui.  Be to, svarbu įsigyti 2-4 patalynės komplektus. Ramaus tiek kūdikio, tiek tėvų miego užtikrinimui taip pat reikalinga įsigyti bent porą čiulptukų.

  1. Sauskelnės ir kiti pervystymui reikalingi daiktai

Kitas svarbus pirkinys susilaukus kūdikio yra  vienkartinės naujagimio svorį atitinkančios sauskelnės  arba bent 6-10  medžiaginių pakartotinio naudojimo vystyklų. Taip pat labai svarbu įsigyti drėgnų servetėlių ir neperšlampamų paklotų.  Taipogi, labai rekomenduojama įsigyti nešiojamus vystymo kilimėlius, kurie gali praversti prireikus pervystyti kūdikį, kai su kūdikiu tėvai yra svečiuose,  pas gydytoją ar keliauja. Be to, patariama įsigyti ir sauskelnių krepšį, sauskelnių keitimo stalą, panaudotoms sauskelnėms skirtą šiukšlinę, nes šie daiktai užtikrina lengvesnį, patogesnį ir tvarkingesnį pervystymo procesą.

  1. Pagrindiniai rūbeliai kūdikiui

Drabužių atžvilgiu, kūdikiui pirmaisiais mėnesiais reikalinga turėti bent po 4-6 tiek trumpomis, tiek ilgomis rankovėmis bodžius bei 4-6 priekyje lengvai atsagstomus šliaužtinukus. Nereiktų jų įsigyti daugiau, nes kūdikis auga  labai greitai ir  neužilgo jam reikės jau didesnių šliaužtinukų ir bodžių. Taip pat labai svarbu pasirūpinti ir keliais viršutiniais rūbeliais tokiais, kaip  2-3 tamprios kelnės, 4-6 užsegami marškinėliai ir 2-3 megztiniai. Labai svarbu įsigyti bent pora naktinių šliaužtinukų skirtų miegui, bent porą medvilninių kepurėlių bei kelias poras medvilninių kojinių ir bent viena porą vilnonių kojinių. Jei kūdikis gimė šaltuoju metų laiku, pirmaisiais gyvenimo mėnesiais svarbu turėti porą striukių ir šiltesnių kepurių. Jei kūdikis gimė šiltuoju metų laiku, tėveliams pirmaisiais gyvenimo mėnesiais svarbu įsigyti skrybėlių, kelias lengvas sukneles mergaitėms ar kelis šortus berniukams. Rūbų skalbimui reiktų įsigyti bekvapį specialiai kūdikiams skirtą odos nedirginantį skalbinių skystį ar skalbimo miltelius bei muilą skirtą plauti rūbams.

  1. Vonios reikmenys

Iš kūdikio maudymui skirtų reikmenų bene svarbiausias yra kūdikiui skirta vonelė arba vietoj vonelės naudojami kriauklių ar vonios įdėklai skirti vaiko maudymui. Taip pat įsigijus vonelę ar vaiko maudymui skirtą vonios įdėklą, svarbu nepamišti išsirinkti švelnius ir minkštus natūralaus audinio rankšluosčius, ypač rankšluosčius su gaubtuvu, kūdikiams skirtą akių negriaužiantį šampūną, muilą, plaukų šukas, nagų žirklutes, chalatą.

  1. Maitinimui reikalingi daiktai

Kokių maitinimui  reikalingų daiktų  tėveliams reikės, priklauso nuo to, ar mama kūdikį maitins krūtimi ar mišinuku. Bet kokiu kūdikio maitinimo atveju, tėveliams patartina įsigyti seilinukų ir šluosčių. Maitinant kūdikį mišinuku svarbu įsigyti bent porą buteliukų su čiulptukais, kurių iš tiesų gali prireikti maitinant kūdikį ir krūtimi. Taip pat labai rekomenduojama įsigyti kūdikio maitinimo pagalvę, buteliuko šepetėlį plovimui, buteliukų šildytuvą ir buteliukams plauti skirtą indaplovės krepšelį.

  1. Keliavimui reikalingi daiktai

Kūdikiui skirta automobilinė kėdutė taip pat yra vienas pirmųjų pirkinių prieš gimstant vaikui reikalingas pirmai kelionei namo iš ligoninės ir, žinoma, sekančioms kelionėms su tėvais. Taip pat svarbu išsirinkti kūdikiui skirtą vežimėlį bei kūdikio nešyklę, kuri gali praversti ne tik keliaujant į svečius, pas gydytojus ar vaikščiojant su vaiku lauke, bet gali būti naudinga ir namuose, kai kartu su kūdikiu reikia atlikti tam tikrus namų ruošos.

  1. Daiktai užtikrinti kūdikio saugumui ir sveikatai

Svarbu pasiruošti reikalingus daiktus ir priemones tam atvejui, jei kūdikis susirgtų. Rekomenduojama įsigyti kūdikiams skirtą termometrą, pirmosios pagalbos rinkinį, įsigyti priemones reikalingas gyjančios bambos priežiūrai. Taip pat rekomenduojama įsigyti kūdikio monitorių, kuris praverčia, jei tėvai palieka kūdikį miegoti vieną kambaryje dienos metu, kai patys užsiima savo darbais.

  1. Žaislai

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikams tinkamiausi žaislai yra tie, kuriuos jie gali pasiekti, laikyti, čiulpti, purtyti. Taipogi, kadangi vaikas daugiausia naudojasi regos ir lytos teikiama informacija, labai svarbu, kad žaislai būtų  ryškių kontrastingų spalvų, pavyzdžiui, mėlynos ir oranžinės arba juodos ir baltos, bei įvairios tekstūros, pavyzdžiui, šiurkštūs ir švelnus, kieti ir minkšti, grublėti ir lygūs.

  1. Antklodės ir dekiai

Kūdikių suvyniojimas į antklodes ir dekiukus suteikia jiems saugumo ir komforto jausmą, todėl antklodės ir dekiai skirti kūdikio suvyniojimui ir užklojimui yra ypač reikalingi pirmaisiais gyvenimo metais. Aukštos kokybės antklodės ir dekiukai gali būti išsaugojami ir likti kaip prisiminimas vaikams.

  1. Daiktai malšinti pilvo dieglių ir dantų dygimo sukeltą diskomfortą

Kūdikio žarnyno diskomforto po valgio, kai susidaro dujos ar atsiranda dieglių, sumažinimui rekomenduojama įsigyti specialių šildyklių, įdėtų į minkštus, malonius kūdikio odelei užvalkalus. Irzlumui dėl dantų dygimo numalšinimui labai tinka guminiai ar pliušiniai kramtukai, kurie užtikrins, kad kūdikis nekramtys papuošalų,  antklodžių ar kitų namų apyvokos daiktų.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *