8 dienas trukęs tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM Trakuose sulaukė didelio pasisekimo

Parašyta: 2021-09-16 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Rugsėjo 5-12 dienomis trukęs tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM sulaukė itin didelio miestiečių bei miesto svečių susijomėjimo. Per 8 dienas festivalyje dalyvavo apie 200 dalyvių – menininkų, aktorių, muzikantų iš 5 šalių, o koncertus, parodas ir spektaklius aplankė apie 2000 žiūrovų.

Pasak Trakų kultūros rūmų direktoriaus Edvardo Keizik, šis festivalis pirmiausia skirtas įvairiaus meno išraiškomis sudominti ir suintriguoti žmones ateiti į profesionalaus meno renginius. „Džiaugiuosi, kad mūsų idėja pritraukti kuo daugiau žmonių į profesionalaus meno renginius bei vystyti kokybiškų renginių pasiūlą rajone įgauna pagreitį. Tikiu, kad tokie festivaliai tampa ne tik itin svarbiu visuomenės kultūrinio švietimo įrankiu, bet ir sumažina kokybiško meno pasiūlos atotrūkį tarp didžųjų Lietuvos miestų ir regionų. Džiaugiuosi ir tuo tarpu labai didžiuojuosi, kad mūsų kraštiečiams pastarąją savaitę nereikėjo važiuoti į Vilnių, kad pamatyti Lietuvos Nacionalinio dramos teatro, Oskaro Koršunovo, Valstybinio Kauno lėlių teatro ir Valstybinio Daugpilio teatro spektaklius, nebekalbant apie puikius koncertus ir įsimintinas parodas – visą tai galima buvo pamatyti čia, Trakuose. Antrasis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM tik dar kartą patvirtino, kad mūsų krašto žmonės domisi menais ir nori tokių renginių, tad viliuosi, kad kitais metais galėsime sėkmingai vykdyti jau trečią festivalį ir tęsti veiklą“, – sako E. Keizik.

Trakų kultūros rūmų salę atranda teatrai bei atlikėjai

Prieš kelis metus renovuota Trakų kultūros rūmų salė tampa vis populiaresnė ir geidžiama Lietuvos ir užsienio teatrų. Labai džiaugiamės, kad pasibaigus TRANS/MISIJŲ festivaliui nors ir trumpam, tačiau į Trakus užsuks Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, kuris rugsėjo 25 d. 19 val. pristatys Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Įstrigę“, pasakojantį intriguojančią grupės jaunuolių klasės susitikimo istoriją. Taip greitu metu tikimės sulaukti Drakoniuko teatro spektaklio vaikams „Seno rakto istorija“, o kitais metais svečių net iš tolimosios Japonijos.

Rudens renginių anonsas

Be minėtų teatrų pasirodymų Trakų kultūros rūmai taip pat kviečia ir į kitus rudens renginius. Rugsėjo 21 d. kviečiame į projekto LENKŲ KINAS organizuojamą lenkiškų vaidybinių ir dokumentinių filmų peržiūrą. 12 valandą bus rodomas dokumentinis filmas ŠOPENO ISTORIJA – PASAKOJA IAN GILLAN IŠ DEEP PURPLE, kuris pasakoja apie Fryderyko Chopino kaip meninės asmenybės formavimąsi per jo 20 jaunystės metų Lenkijoje.

Grupės „Deep Purple” lyderis veda žiūrovą po kompozitoriaus tėvynę, parodydamas, kas turėjo įtakos vieno iš didžiausių menininkų muzikos istorijoje susiformavimui. Filmas parodo, kaip tai, kas įsišakniję vietos kultūroje, tampa bendru viso žemyno paveldu.

Tą pačią dieną 18 val. bus rodomas vaidybinis filmas „Jack Strong”, pasakojantis vieną įspūdingiausių šnipinėjimo istorijų pasaulyje. Tai tikra istorija apie pulkininką Ryszardą Kuklińskį – žmogų, kuris, įstrigęs sistemos gniaužtuose, bendradarbiauja su CŽV (angl. CIA) ir tampa pagrindiniu (nors nematomu) šaltojo karo meto aktoriumi. Filmai transliuojami lenkų kalba, su lietuviškais arba latviškais subtitrais. Su mumis žiūrėsite pastatymus istoriniais ir socialiniais klausimais. Po kiekvieno seanso su žiūrovais vyks diskusija su filmu susijusiomis temomis.

Spalio 1 d. 18 val. Trakų kultūros rūmai kviečią į projekto „Romansų magija“ romansų vakarą „Be meilės nėra gyvenimo“. Renginio vedėja Loreta Sungailienė.

Spalio 23 d. maloniai kviečiame į Akoredono festivalio baigiamąjį koncertą Trakų kultūros rūmuose, kuriame koncertuos akordeonistas Romas Morkūnas. Atlikėjas programoje SOLO-ORCHESTRA solinį atlikimą pavers orkestriniu skambesiu.

Nuo rugsėjo 13 d. į visus viduje vykstančius renginius įleidžiami žiūrovai tik su Galimybių pasu

Trakų kultūros rūmai praneša, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nurodymais, nuo rugsėjo 13 d. į visus viduje vykstančius renginius įleidžiami žiūrovai tik su Galimybių pasu. Saugokime save ir aplinkinius!


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *