A.Guoga: nuo Seimo priklauso, kaip greitai sumažės našta smulkiam verslui tapęs mokestis

Parašyta: 2015-03-18 | Kategorija: Naujienos, Politika, Savivaldybė, Trakai |

 image@ALDE-A-Guoga34

Europos Parlamentas (EP) priėmė sprendimą įvesti viršutines ribas tarpbankiniams mokesčiams už mokėjimus kortelėmis. Europarlamentaras Antanas Guoga teigia, kad naujos ES taisyklės šiuos mokesčius Lietuvoje sumažins beveik dešimt kartų. Mažesnis mokestis labiausiai pasijus šalies smulkiam ir vidutiniam verslui bei dirbantiems internetinės prekybos bei paslaugų srityje.

Kad taisyklės įsigaliotų, joms dar turi pritarti palankiai šiuo klausimu nusiteikusi Europos Taryba. Tai gali įvykti metų pabaigoje. Europarlamentaras ragina Seimą nelaukti ES nurodymų ir savo iniciatyva paskubinti lubų taikymą tarpbankiniams mokesčiams.

„Lietuvoje mokesčiai už galimybę priimti mokėjimus bankinėmis kortelėmis yra gerokai per dideli – dešimt kartų didesni nei, pavyzdžiui, Estijoje. Šalies įmonėms toks mokestis jau seniai galėjo būti sumažintas, jei Seimas būtų turėjęs drąsos jį priimti“, – sako EP narys Antanas Guoga. Liberalo teigimu, sprendimas įvesti lubas tarpbankiniams mokėjimas padidins smulkaus ir vidutinio verslo, ypač elektroninės prekybos įmonių, konkurencingumą Europoje ir pasaulyje.

Už kiekvieną kliento atsiskaitymo operaciją mūsų šalies prekybininkas ar paslaugos teikėjas sumoka „Mastercard“, „Visa“ ar kitiems kortelių procesoriams iki 2 proc. nuo prekės ar paslaugos vertės, kai kur ši dalis siekia ir 2,5 proc. „Tiek dantistui, tiek drabužių ar sūrelių pardavėjui tenka atseikėti beveik du procentus nuo pardavimo vertės kortelių operatoriams. Didieji prekybininkai dar sugeba nusiderėti šį procentą. Mažieji tokių konkurencinių derybinių galių neturi“, – teigia europarlamentaras.

Naujosios ES taisyklės numato, kad kreditinėms kortelėms bus taikomos 0,3 proc. mokesčio už pirkinio ar paslaugos vertę lubos, debetinėms – 0,2 proc.

„Esu įsitikinęs, kad operacijos kortelėmis nekainuoja tiek, kiek už jas yra paimama mokesčio. Be to, šiuo metu tai nebėra kažkokia išskirtinė technologija. Yra daug instrumentų virtualiems piniginiams susitarimams, ir jie tikrai nėra tokie brangūs, kiek mums, Lietuvoje, atsieina“, – teigia europarlamentaras. Jis priminė, kad ir Europos Teisingumo Teismui Mastercard“ neįrodė, kad tie mokesčiai pagrindžia jų kaštus.

Priimtas ir pradėjęs veikti sprendimas realiai įtakos verslo išlaidas. Sumažėjus tarpbankiniams mokesčiams, sumažės ir kiekvieno pardavimo aptarnavimo išlaidos, o tai leis prekes ar paslaugas pasiūlyti pigiau. Pasak A. Guogos, daugiau uždirbtų ir turėtų galimybių plėstis verslas. Būtų samdoma daugiau darbuotojų, didėtų atlyginimai, greičiau augtų ekonomika, atsirastų galimybės didėti pensijoms.

Liberalo teigimu, per dideli mokesčiai už operacijas kortelėmis palaiko grynųjų pinigų cirkuliavimą rinkoje. „Mūsų smulkiajam ir vidutiniam verslui iki šiol buvo gerokai per mažai galimybių pereiti prie skaidresnių ir inovatyvesnių atsiskaitymų. Skatindami elektroninę bankininkystę, atsiskaitymus kortelėmis, gauname gerą įrankį kovoje su juodosiomis buhalterijomis ir padidinti skaidrumą“, – apibendrina A. Guoga.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *