A. Guoga padėkojo pirmiesiems privalomosios pradinės karo tarnybos kariams savanoriams

Parašyta: 2016-02-25 | Kategorija: Lietuva, Naujienos |

20160217 Lietuvos kariuomenei AGuoga iteike parama trecius metus is eiles. su kariuomenes vadu V.J.Žuku

Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje simboliškai padėkota pirmiesiems tarnybą baigiantiems privalomosios pradinės karo tarnybos šauktiniams. Septyniems pirmiesiems į tarnybą savanoriškai užsirašiusiems jaunuoliams A. Guoga įteikė meno kūrinius.

„Šie vyrukai – vieni pirmųjų, užsirašiusių į karinę tarnybą po to, kai buvo grąžinta šauktinių karinė prievolė. Šiandien jie tvirtino, kad yra apsisprendę sieti savo profesinę ateitį su Lietuvos kariuomene. Įteikta dovana už drąsą, sąmoningą apsisprendimą tarnauti savo Tėvynei yra tik simbolinė padėka. Didžiausias atlygis šiems narsiems vyrams, neabejoju, yra laisva ir klestinti Lietuva,“ – sakė europarlamentaras, ragindamas visus Lietuvos piliečius prisidėti prie savo šalies saugumo stiprinimo.

Simbolinėje padėkos ceremonijoje dovanas Dragūnų, Inžinerijos ir Vytenio batalionų kariams įteikė A. Guoga ir Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius. Jis teigė, kad šauktiniai, jų kaita, bendravimas su karių šeimomis, padeda sukurti žymiai stipresnį kariuomenės ryšį su visuomene. „Kariuomenė stipriausia tada, kai remiasi trimis tarnybos formomis – profesionalia, savanorių ir šauktinių tarnyba. Svarbu, kad Lietuvos kariuomenėje šie trys pradai gali užtikrinti lankstumą esant bet kokiai grėsmei“, – paaiškino majoras. Jo nuomone, padėka pirmiesiems savanoriškai užsirašiusiems šauktiniams, yra puikus įrodymas, kad visuomenė vertina karių atsidavimą savo šaliai. Pirmasis nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos terminas persirito į antrąją pusę. Balandį tarnauti Lietuvos kariuomenėje pradės 2016 m. šaukimo kariai, tarp jų ir savanoriai.

A. Guoga jau trečius metus iš eilės nuosekliai remia Lietuvos kariuomenę tiek finansiškai, tiek visuomeninėmis palaikymo akcijomis. Vakar, vasario 17 d., su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Vytautu Jonu Žuku jis pasirašė sutartį, kurios pagrindu Lietuvos kariuomenei suteikia 10 tūkstančių eurų finansinę paramą. Tokios pat apimties paramą europarlamentaras Lietuvos kariuomenei skyrė ir pernai, o 2014 m. – tai buvo 10 tūkstančių litų dydžio parama.

Taip pat didelio visuomenės palaikymo sulaukė A. Guogos 2015 m. surengta visuomenės informavimo akcija „2 % Lietuvos kariuomenei“, kurios metu dirbantieji buvo raginami 2 % nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti šalies ginkluotosioms pajėgoms. Akcija buvo itin sėkminga – Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis parama kariuomenei išaugo net septynis kartus ir Kariuomenė buvo aktyviausiai piliečių remiama organizacija. Kariuomenės atstovai tvirtina, kad viena iš tokio ženklaus paramos davėjų šuolio priežasčių – A. Guogos surengta visuomenės informavimo akcija.

 Informacija apie privalomąją pradinę karo tarnybą:

2015 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 3010 karių, iš jų – net 2133 savanoriai. Šiemet taip pat ketinama pašaukti 3 tūkstančius jaunuolių tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Jau dabar 1194 jaunuoliai, išreiškę norą savanoriškai stoti į nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių gretas.

Informacija apie kūrinius:  

Europarlamentaras A. Guoga parodoje „Siurreali žaismė. Intelekto ir geometrinių ritmų triumfas“ septyniems pirmiesiems savanoriškai į tarnybą užsirašiusiesiems  savanoriams nupirko Lietuvos dailės korifėjaus Liudo Truikio (1904–1987) darbų riboto tiražo aukštos kokybės atspaudus. A. Guoga šią dovaną pavadino „Lucky seven“ (laiminguoju septynetu). Lietuvos teatro dailės pasididžiavimu vadinamo kūrėjo  L. Truikio darbų antspaudai, padovanoti savanoriams, yra iš jo operos „Aida“ dekoracijų eskizų.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *