A. Guoga: šimtai Lietuvos vaikų renkasi programavimą

Parašyta: 2016-04-18 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |
A. Guoga: su savanoriais IT profesionalais darome tai, ko nesugeba dabartinė švietimo sistema

A. Guoga: su savanoriais IT profesionalais darome tai, ko nesugeba dabartinė švietimo sistema

Penktadienį Trakuose vyko Coder Dojo programavimo pagrindų kursai vaikams ir jaunimui. Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7–17 m. vaikus mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį.

Nuo žaidimų iki rimtų IT projektų

Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. „Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių. Šie programavimo kursai skatina susimąstyti, koks mechanizmas slepiasi už kasdienių žaidimų. Dar daugiau, skatina vaikus pasitikėti savimi, domėtis daugiau nei mokykloje moko. Net patiems tapti svetainių, žaidimų, o ateityje – gal būt labai rimtų IT projektų kūrėjais, gauti labai gerus darbus ir uždirbti aukštus atlyginimus“, – sako Coder Dojo Lietuva ambasadorius A. Guoga.

6000: mergaičių ir berniukų

Prie Coder  Dojo iniciatyvos prisijungė ir dvi ambasadorės Lietuvoje, tai  sėkmingiausio lietuviško startuolio „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė  ir aktorė, visuomeninių akcijų iniciatorė Beata Tiškevič – Hasanova. „Prisijungiau, nes, kad manau, jog IT technologijos ir darbas šioje srityje yra  ateitis ir  norisi patraukti jaunų žmonių dėmesį. O ypač esu dėl mergaičių, nes vis dar yra stereotipų, kai darbai skirsomi į vyriškus ir moteriškus. Aš esu, jog pasakyčiau, kad mergaitės gali domėtis programavimu, nes tai yra gera ateities specialybė“, – kalbėjo iniciatyvos ambasadorė Beata.

Drauge su renginio #SWITCH! komanda 2016 m. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams. „Tikimės programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų. Štai vien praėjusį savaitgalį Trakuose susirinko daugiau nei 50 vaikų! Tikrą džiaugsmą Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojoms sukėlęs vaikų ir jaunimo būrys mokėsi, kaip sukurti savo pirmąją internetinę svetainę“, – pasakojo Coder Dojo ir #SWITCH! komandos vadovė Ada Jonušė.

Supergaliomis be atlygio dalijasi IT profesionalai

Vaikus programavimo paslapčių moko IT įmonėse dirbantys ir prie projekto savanoriškais pagrindais prisijungę profesionalai. „Žmonės, esantys IT pasaulyje, realiai mato šios srities perspektyvas. Jie geriausiai supranta, kodėl privalome vaikus rimtai sudominti technologijomis. Jie perduoda vaikams programavimo žinias, kad šie dideliais žingsniais galėtų judėti į priekį“, – sako A. Guoga.

Vaikų mokytojais Trakuose buvo sistemų analitikė Laura Stalnionytė, IBM IT specialistas Pavel Vrublevskij, algoritmų kūrėjas Aistis Raudys ir studentas Eimantas Zaranka. „Mažesnieji vaikai, kuriems dar nėra 13 metų, programuoja kompiuterinius žaidimus, pavyzdžiui, kaip įveikiant įvairias kliūtis, nukeliauti iš taško A į tašką B. Vyresnieji užsiima rimtesniu projektu – kuria asmenines interneto svetaines“, – pasakojo E. Zaranka. Būtent tokie pirmieji programavimo žingsniai ne tik skatina mąstymą ir atsikleidžia nepažintus gebėjimus, bet ir sudomina vaikus technologijų pasauliu.

Internetinių svetainių ir logotipų kūrimas:  www.adf.lt 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *