A. Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) nusprendė susigrąžinti „Lietuvos liberalų sąjungos“ pavadinimą

Parašyta: 2017-12-11 | Kategorija: Naujienos, Politika, Seimas |

Gruodžio 9 d., šeštadienį, vykusiame politinės partijos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) tarybos posėdyje buvo nuspręsta susigrąžinti istorinį Lietuvos liberalų sąjungos pavadinimą. Tokį sprendimą partija priėmė po audringų diskusijų.

 

 

„Kažkada vienas pirmųjų Lietuvos liberalų, Tautinės giesmės autorius, Vincas Kudirka yra pasakęs: “Ne gėda būti lietuviu”. Dabar, kai Lietuvoje liberalios idėjos sutalpintos į degtinės dėžutę ir prokurorų kaltinimo aktą, turime imtis atsakomybės ir garsiai pasakyti: nėra gėda būti liberalu. Turime  priminti Lietuvos visuomenei mūsų pasiekimus ir parodyti, kad yra ir kitokie liberalai. Yra liberalai, kurie žino, kad Adamas Smitas ne tik padėjo pamatus laisvos rinkos pagrindams, bet kartu parašė genialu traktatą apie etiką. Yra liberalai, kurie sutinka, kad galima susitarti dėl bendrojo gėrio. Yra liberalai, kurie nesupriešina visuomenės ir asmens, ir kurie tautiškumą yra įtraukę į savo programą. Mes, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), esame Lietuvos liberalų sąjungos darbų tęsėja, todėl, šiuo liberalams ypač sunkiu laikotarpiu, teisingas ir prasmingas sprendimas susigrąžinti istorinį  mūsų organizacijos pavadinimą” – po tarybos sprendimo susigrąžinti Lietuvos liberalų sąjungos pavadinimą, į partijos kolegas kreipėsi pirmininkas Artūras Zuokas.

Lietuvos liberalų sąjungos pavadinimo susigrąžinimo klausimas partijos viduje buvo pradėtas svarstyti dar 2016 m., tačiau dėl tuomet vykusių rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą – klausimas buvo atidėtas. Siūlymą dėl partijos pavadinimo susigrąžinimo tada inicijavo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Vilniaus miesto skyrius ir jo pirmininkas Žilvinas Šilgalis bei ilgametis partijos narys, buvęs pirmininkas Gintautas Babravičius.

Vykusio tarybos posėdžio metu taip pat buvo svarstytas partijos dalyvavimas   2019 m. rinkimuose.

Partijos taryba patvirtino, kad Lietuvos laisvės sąjungą (liberalai) dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Partija priėmė sprendimą dalyvauti ir 2019 m. vykstančiuose savivaldybių Tarybų bei tiesioginiuose Merų rinkimuose. Tarybos nariai iškėlė tikslą laimėti mažiausiai 7 Merų pozicijas ir mažiausiai 80 partijos atstovų savivaldybių Tarybose. Taryboje nuspręsta pradėti aktyvų pasiruošimą artėjantiems rinkimams.

Taryboje aptarta ir Europos Komisijos parengta Baltoji knyga dėl Europos ateities. Partijos nariai diskusijoje „„Kokia ES 27 bus 2025 m.? Apmąstymai ir scenarijai“ pateikė savo pozicijas. Buvo aptarti ir einamieji organizacijos klausimai.

 

Papildoma informacija:

Lietuvos liberalų sąjunga (LLS) buvo įsteigta 1990 m. lapkričio 25 d.

2003 m. gegužės 31 d. susijungus Lietuvos liberalų sąjungai, Lietuvos centro sąjungai ir Moderniųjų krikščionių demokratų partijai įkurta – Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).

2014 m. liepos 12 d. Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) susijungė su “Sąjunga TAIP” ir susijungusi partija pasivadino – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Pažymime, kad visos įstatymu numatytos Lietuvos liberalų sąjungos pavadinimo teisės priklauso – Lietuvos laisvės sąjungai.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šiuo metu turi 3 Merus ir apie 50 savo partijos atstovų savivaldybių Tarybose. Organizacija vienija apie 5 tūkstančius Narių ir Simpatikų visoje Lietuvoje.

 

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos laisvės sąjungos sekretoriatas

info@lls.lt

869658987

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *