Akcija „BŪK MATOMAS“

Parašyta: 2015-12-18 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Renginiai |
AŽŪM mokinės iškepė sausainius-šviesoforus

AŽŪM mokinės iškepė sausainius-šviesoforus

Spalio 16 d. Lietuvoje startavo kasmetinė saugaus eismo akcija „BŪK MATOMAS“, kurią inicijuoja daugiavaikių šeimų asociacija MES. Pagrindinis tikslas –vykdyti švietėjišką veiklą, siekiant išgelbėti kuo daugiau žmonių gyvybių, šviesti ir auklėti eismo dalyvius, kad mažėtų avaringumas.

Atėjus tamsiajam metų laikui, akciją „Būk matomas“ vykdėme ir Aukštadvario žemės ūkio mokykloje (AŽŪM). Akcija skirta tamsaus paros meto problemai, kai nedėvintys atšvaitų pėstieji tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Dažnai galvojame, kad vairuotojai, važiuojantys automobiliais su įjungtais žibintais, mato mus tamsioje gatvėje ar kelyje, tačiau be atšvaitų esame nematomi. Šios akcijos metu  lapkričio 23 d. grupė mokyklos mokinių tarybos narių pasidomėjo, kiek AŽŪM bendruomenės narių – mokytojų, mokinių – turi atšvaitus. Skaičiai, neturinčių atšvaitų asmenų, nustebino. Didžioji dauguma teisinosi, kad užmiršo ar turi namuose, dar kiti teigė, kad vaikšto tik apšviestomis gatvėmis, kad nevaikšto tamsiu paros metu ar, kad važiuoja tik automobiliais ir jiems atšvaitų nereikia. Todėl mokyklos fojė pastatėme stendą su informacija apie pasekmes kelyje, kai esame nematomi, kai nedėvime atšvaitų. Pėsčiąjį be atšvaitų vairuotojas dažnai pamato likus tik 25 m. O maždaug toks yra lengvojo automobilio, važiuojančio 50 km/val. greičiu stabdymo kelias, kuris reikalingas vairuotojui sureaguoti ir automobiliui fiziškai sustoti. Todėl ir labai atsargus vairuotojas gali neišvengti situacijos.

Profesijos mokytoja Milda Leščinskytė su virėjo specialybės mokinėmis iškepė imbierinės tešlos sausainius-šviesoforus, kuriuos pertraukų metu pardavinėjo smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinės, vadovaujamos profesijos mokytojos Jolitos Daunoravičienės. Valgomus šviesoforus noriai pirko ir mokiniai, ir mokytojai. Su pirkiniais mokiniai mielai pozavo ir fotografavosi prie informacinio stendo. Už gautus pinigus nupirkome keletą atšvaitų.

Trečiadienį bendros mokinių grupių valandėlės metu, padedant informacinių technologijų mokytojai metodininkei Lucijai Šukel, žiūrėjome saugaus eismo video pamokėles. „Swedbank lizingas“ saugaus eismo projekto „Eismo klasė” pagrindu sukūrė specialias video pamokėles, kurių pagalba su mokiniais kalbėjome apie saugų elgesį kelyje, automobilyje. Tarpgrupinės viktorinos metu mokiniai atsakinėjo į klausimus apie saugų elgesį kelyje. Teisingai atsakiusiems buvo dovanojami atšvaitai, kuriuos mokyklai skyrė akcijos rėmėjai, norėję likti nežinomais. Visiems mokytojams ir mokiniams padalinome „Saugaus elgesio kelyje“ atmintines.

Apgailestaujame, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos saugaus eismo projektai vykdomi ir apie saugų eismą dažniausiai kalbama pradinių klasių mokiniams, o profesinių mokyklų mokiniai paliekami savišvietai.

Pagal saugaus eismo taisykles, naudoti atšvaitus, dėvėti šviesą atspindinčias liemenes ar drabužius su šviesą atspindinčiais elementais yra privaloma tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams. Nesilaikantiems taisyklių gresia bauda nuo 23 iki 40 eurų.

Akcija tęsis iki vasario mėn. 28 d.

Nijolė ZUBRICKIENĖ,

 Socialinė pedagogė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *