Akcijoje #Ištark #Išgirsk #Išsaugok 22 000 pavardžių buvo perskaitytos per 23 su puse valandų

Parašyta: 2016-06-15 | Kategorija: Lietuva, Naujienos |

Ištark Išgirsk Išsaugok (2)Ištark Išgirsk Išsaugok (3)Minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją #Ištark #Išgirsk #Išsaugok, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų.

Tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akcija startavo birželio 14-tą dieną, 13 valandą. Ji tęsėsi tol, kol buvo perskaityta 22 000 pavardžių – iki birželio 15-osios dienos, 12 valandos. Per 23 valandas prie akcijos prisidėjo 333 žmonės.

Prie skaitymų prisidėjo ir aktorius, humoristas, laidų vedėjas Justinas Jankevičius. Pakalbintas po skaitymų Justinas papasakojo, kodėl ši akcija jam pasirodė svarbi: „Labai ačiū „Misija Sibiras“ komandai už progą prisidėti. Tremtiniai už Lietuvą atidavė viską, ką turėjo – savo gyvybes. Mūsų, jaunosios kartos, pareiga yra užtikrinti, kad ši auka niekada nebūtų pamiršta, nes kiekviena tremtyje prarasta gyvybė, kiekvienas sugriautas gyvenimas yra pamatinis akmuo, ant kurio stovi mūsų tautos identitetas.“

„Mano tėvas buvo tremtinys. Jį ištrėmė 13 metų. Mano senelis buvo policininkas, močiutė – mokytoja, Šaulių sąjungos narė. Birželio 14 visa šeima buvo nuvežta iki Laptevų jūros. Neišgyveno jauniausioji sesutė Teresė. Todėl ir buvau akcijoje.“ – pasakojo žurnalistas, didžėjus Rimas Šapauskas.

Pavardžių skaitymo akcijoje sudalyvavo ir Azarbaidžiano bendrijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas. „Esu Lietuvos pilietis. Kaip pilietis jaučiu moralinę ir žmogišką pareigą pagerbti tautos juoduosius istorijos puslapius. Azarbaidžianiečiai taip pat buvo tremti, tad tuo pačiu skaitydamas šias pavardes, mintyse aš pagerbiu ir savo kraštiečius. Ši akcija tarsi dvasinis tiltas tarp Vilniaus ir Baku, juk nepaisant skirtingų tautybių, žmonių širdys ir kraujas yra panašūs.“

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“, įgyvendinančio projektą „Misija Sibiras”, direktorius Ignas Rusilas dalijosi mintimis apie įvykusią akciją: „Likus savaitei iki renginio pradėjome išankstinę registraciją į skaitymus. Iš anksto užsiregistravo labai daug žmonių, tiek dienos, tiek nakties valandomis. Bet dar labiau nustebino kiekis tų, kurie panoro skaityti neužsiregistravę. Mes turėjome trumpinti vieno žmogaus skaitomą pavardžių kiekį, kad tik galėtų paskaityti visi norintys. Gyvojoje eilėje stovėjo ir skaityti norėjo tiek vaikai, dar nė nepasiekiantys skaitymo pakylos, tiek senjorai, kurie patys yra grįžę iš tremties. Ši akcija svarbi visiems be išimties, tad džiaugiamės ją įgyvendinę. Bet to padaryti vieniems mums nebūtų pavykę. Ačiū norime pasakyti visiems, kurie prisidėjo prie šios akcijos. Dėkojame skaičiusiems, dėkojame klausiusiems, dėkojame tiems, kurie palaikė ir padėjo. Tik suvienijus jėgas galime išsaugoti istoriją gyvą!“

Tremtinių ir politinių kalinių atminimo akciją inicijuoja projektas „Misija Sibiras“. Projekto metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Projekto tikslas – jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymas.

Prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos galite paremdami projektą „Misija Sibiras“. Tai padaryti galite projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1255 (auka 2 €).

Ištark vardą, išgirsk likimą, išsaugok istoriją

#Ištark #Išgirsk #Išsaugok


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *