Rugsėjo 12 d. Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras, kaip ir kasmet nuo 2006 metų, organizavo jaunimo piligriminį žygį per Lentvarį nuo Aušros Vartų iki Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios.

Daugiau negu 200 piligrimų žygiavo iš Vilniaus į Trakus. Tarp jų buvo ir trakietis Antanas Ulčinas (antroje eilėje pirmas iš dešinės) ir Aringas Kristoforas Gorodeckis (antroje eilėje antras iš dešinės)
Piligrimystė Lietuvoje turi gilias tradicijas nuo 1604 metų, kai Vilniaus vyskupas Benediktas Vaina keliavo su Trakų klebonu į Trakus. Šios kelionės metu buvo prašoma Dievo Motinos užtarimo, kad ši atitolintų krašte siautėjantį badą ir marą. Minima, kad pats vyskupas visą kelią ėjo basas. Tačiau sovietmečiu tradicija buvo nutraukta. Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras atgaivino šią tradiciją ir nuo 2006 m. kasmet iš Vilniaus per Lentvarį į Trakus organizuoja piligriminius žygius
jaunimui. Prie to prisidėjo kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kuris kartu su jaunimu pradėjo eiti piligriminį kelią.
Šiemet žygis įvyko rugsėjo 12 d., kelionė prasidėjo nuo Aušros Vartų Vilniuje. Pusiaukelėje, Lentvaryje, prisijungė dar nemaža dalis tikinčiųjų. Iš viso žygyje buvo virš 200 dalyvių. Žygyje dalyvavo jaunimas iš Vilniaus miesto parapijų, taip pat iš Lentvario, Trakų, Švenčionių, Bezdonių, Švenčionėlių, Vievio, Rūdiškių, Vidiškių, Ignalinos, Linkmenų, Kazitiškio, Karvio, Šalčininkų, Nemėžio ir Kaišiadorių. Buvo ir jaunimo iš Jaunųjų maltiečių, Ateitininkų federacijos, Comunione e Liberazione judėjimo bei Tyrų širdžių judėjimo. Taip pat žygiavo dvi merginos iš Vokietijos ir vienas vaikinas iš Lenkijos. Piligriminį kelią ėjo Nukryžiuotojo Kristaus seserys, Šv. Jono Apaštalinė sesuo (joanitė) ir dvi Gailestingojo Jėzaus seserys, kunigai ir Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos auklėtiniai.

Iš kairės dvasininkai: tėvas joanitas Jonas Chrizostomas, kun. Valentin Dulko, kun. Viktor Kudriašov, kun. Marius Žitkauskas, Vilniaus arkivyskupijos akademinis sielovadininkas kun. Povilas Narijauskas, Trakų parapijos klebonas kun. Jonas Varaneckas, Vilniaus arkivyskupijos jaunimo sielovadininkas kun. Jaroslav Spiridovič ir vyskupas Arūnas Poniškaitis
Trakų bažnyčioje šv. Mišias aukojo Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis. Šių metų žygio tema: „Palaiminti gailestingieji, jie susilauks gailestingumo“. Vyskupas teigė, kad gailestingumas yra didžiausias krikščionių turtas, kuris gali pakeisti pasaulį.
Šiemet svarbiausias organizavimo vaidmuo patikėtas Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro referentui
Algirdui Baltuškoniui, kuris džiaugėsi, kad viskas pavyko sklandžiai. „Sunkiausia būna išeiti iš Vilniaus miesto – sužiūrėti tokią minią žmonių, kai eismas toks intensyvus“, – teigė Algirdas Baltuškonis, – dienos pabaigoje, kai vyko šv. Mišios Trakų bažnyčioje – žygio kulminacija – tada jau ramia širdimi gali žiūrėti ir mėgautis.
Rengdamas piligriminius žygius Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras siekia panaikinti visuomenėje paplitusi stereotipą, esą Bažnyčia – bobučių reikalas. Tai – netiesa. Bažnyčioje kaip tik yra daug jaunimo, tai yra įvairaus amžiaus, dvasingumo, socialinio statuso žmonių bendruomenė. Piligrimystę tiek morališkai, tiek finansiškai remia Lietuvių katalikų religinė šalpa, taip pat Vilniaus arkivyskupijos kurija. Taip pat prisidėjo Lentvario ir Trakų parapijos.
Nors šiame žygyje daugiausia dalyvavo 14–30 metų jaunimas, buvo smagu pamatyti ir vieną kitą vyresnio amžiaus tikintįjį. Ypač iš visų išsiskyrė iš Grigiškių kilęs Aringas Kristoforas Gorodeckis, atstovaujantis Lietuvos dvasinio atgimimo broliją, susitelkusią š. m. pavasarį. Aringas Gorodeckis rašo Dievo šlovinimo giesmes. Jau yra išleistas 2 dalių rinkinys: „Dvasinio atgimimo giesmės“. Taip pat brolija yra įrašiusi du CD: „Priimk ugninį dinamitą“, „Eucharistinės žygiuotės giesmiagiedės“. Brolijos atstovas Aringas pakvietė visus jaunuolius atvykti rugsėjo 27 d. 14 val. į Šv. Mikalojaus bažnyčią dalyvauti renginyje „Kito kelio nėra“. Jo mintis: Lietuvai kito kelio nėra, tik į dvasinį atgimimą.
Pasibaigus šv. Mišioms piligrimai patraukė į Trakų kultūros rūmus, kur ragavo vakarienės ir klausėsi Domo Razausko ir Sauliaus Petreikio koncerto.
Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Autorės nuotr.