Antroji karantino savaitė: rūpinamės sugrįžtančiais ir esančiais

Parašyta: 2020-03-26 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų rajono savivaldybė

Tuoj baigsis dar viena karantino savaitė. Ji yra kupina įtampos, svarbių, neatidėliotinų darbų ir skubių sprendimų. Galbūt ne viską pavyko išspręsti idealiai sklandžiai, tačiau rajono savivaldybės komanda dirbo greitai, stengėsi reaguoti operatyviai ir tiesiausiais keliais įveikti iškilusias problemas.

Tad kokius darbus atlikome ?

  • Nupirkta 1000 vienetų medicininių veido kaukių ir pirštinių, 13 kombinezonų, 60 vnt. akinių, kuriais aprūpinti tiesioginį sąlytį su karantinuojamais asmenimis turintys darbuotojai – vairuotojai, priėmėjai, maisto dalintojai.
  • Užsakyta 6500 vienetų FFP2 tipo kaukių medikams. Beveik pusė jų – 3000 pasieks iki balandžio 10 dienos, o 3500 – balandžio 20 d.  Gautas dovanų 1 mobilus dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas. Taip pat yra užsakyta 500 daugkartinio naudojimo apsaugos kombinezonų, 100 vnt. testų.
  • Parengtos patalpos žmonių izoliavimui. 75 saviizoliacijos vietų yra Trakuose bei Aukštadvaryje, rezerve numatyta pasirašyti sutartis dar dėl 115 vietų. Numatytos patalpos medikų ir gaisrininkų poilsiui (jei prireiktų).
  • Izoliacijos patalpose apgyvendinta 15 iš užsienio šalių sugrįžusių asmenų.
  • Organizuotas izoliacijoje esančių žmonių atgabenimas ir maitinimas. Tiekiamas šiltas maistas du kartus per dieną ir sauso maisto davinys. Maistą gamina Trakų vaikų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ valgyklos  darbuotojai.
  • Nupirkti 5 bekontakčiai termometrai, kuriais bus kasdien matuojama saviizoliacijoje esančių žmonių temperatūra ir sudaryta sutartis su apsaugos įmone dėl karantine esančių asmenų apsaugos visą parą.
  • Suburta savanorių komanda. Užregistruota 35 savanoriauti norintys žmonės.
  • UAB „Trakų paslaugos“ gavo dezinfekavimo veiklos licenciją ir nuo kovo 24 iki kovo 27 dienos nemokamai dezinfekuoja Trakų ir Lentvario daugiabučių namų laiptines. Taip pat numatyta dezinfekuoti kitų rajono gyvenviečių daugiabučių namų laiptines.
  • Baigiamas pasiruošimas nuotoliniam mokymui rajono ugdymo įstaigose.  Rajono švietimo įstaigose ugdymo programoms įgyvendinti bus naudojamasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomenduojamais skaitmeniniais ištekliais, nuotolinio mokymosi aplinkomis ir priemonėmis.
  •  Ateinančią savaitę laukia nemažai iššūkių. Turime užtikrinti sklandų rajono medicinos įstaigų darbą, stebėti, kad žmonės griežtai laiktųsi higienos, saugaus gyvenimo reikalavimų, spręsti klausimus, susijusius su užsikrėtusių koronavirusu žmonių gydymu.

Turime du koronaviruso infekcija susirgusius savivaldybės gyventojus, kurie yra hospitalizuoti, nustatyti su jais bendravę asmenys ir imtasi  visų priemonių, kad užkratas kaip įmanoma mažiau plistų. Savivaldybė yra sudariusi sąlygas žmonėms, kurie, įtarę užsikrėtimo koronavirusu požymių, būtų nuvežti į mobilius patikros puktus, jiems būtų suteikiama reikiama pagalba.

Džiaugiamės rajono medikais, kurie nuoširdžiai dirba, kad rajono žmonės būtų sveiki, savanoriais bei visais geros valios žmonėmis, įmonėmis, kurie siūlo pagalbą, dalijasi savo ištekliais, patarimais, aukoja pinigus ir laiką, siūlo ir suteikia visokeriopą pagalbą. Kartu išties galime labai daug.

Linkime susitelkimo, geranoriškumo ir bendruomeniškumo dabar ir ateityje.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *