Apdovanota geriausia Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė

Parašyta: 2021-03-12 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą. Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau šeštąjį kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus.

Iš kairės – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistė Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė, merės pavaduotoja Marija Puč ir Trakų visuomenės sveikatos biuro direktorė Zita Norkienė

„Dėl šiemet susiklosčiusios ekstremalios situacijos negalime organizuoti iškilmingo apdovanojimų renginio, tačiau pati apdovanojimų reikšmė šiemet dar didesnė. Juk savivaldybių visuomenės sveikatos specialistai jau visus metus greta įprastinio rūpinimosi gyventojų sveikata aktyviai talkina ir kovoje su pandemija, tad nusipelnė deramo įvertinimo ir nuoširdžiausių mūsų visų padėkų“ – sako SVSBA Tarybos pirmininkė Neringa Tarvydienė.

 Trakų rajone geriausia metų specialiste tapo Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė, įvertinta už nuoširdų atsidavimą profesinei veiklai, sąžiningą ir rūpestingą pareigų atlikimą bei visuomenės sveikatos vertybių puoselėjimą. Apdovanojimą kovo 9 d. Ugnei įteikė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

,,Šis apdovanojimas man labai svarbus. Tai mano darbo įvertinimas, paskata gilintis į specialybės subtilybes, bendradarbių palaikymas“ – džiaugiasi apdovanojimą atsiėmusi Ugnė Banevičiūtė – Karpovičienė.

 „Metų specialisto“ rinkimai vyksta net 47 visuomenės sveikatos biuruose. Kandidatus gali siūlyti kiekvieno Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ir vadovai, o taip pat asociacijos tarybos nariai – svarbu, kad teikimas apdovanojimui būtų motyvuotas. Renkant geriausius metų visuomenės sveikatos specialistus atsižvelgiama į jų veiklą nacionaliniu, regioniniu ar savivaldybės mastu.

 „Neabejojame, kad „Metų specialisto“ apdovanojimai naudingi ne tik mūsų biurams, bet ir gyventojams. Juk puikiai dirbantis, motyvuotas visuomenės sveikatos specialistas kuria daugiau pridėtinės vertės vietos bendruomenei. Džiaugiamės, kad konkurencija kasmet auga – vadinasi, ir mūsų specialistai kasmet tobulėja“ – teigia Asociacijos Tarybos pirmininkė.

 Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija. O šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu rajonų visuomenės sveikatos specialistai – pirmose kovojančiųjų su COVID-19 infekcija gretose. Jie dirba mobiliuose patikros punktuose, kontaktų nustatymo grupėse, registruoja ir tikrina kertančius valstybės sieną, teikia konsultacijas ugdymo įstaigose, kaip tvarkytis pandemijos sąlygomis.

 Trakų visuomenės sveikatos biuro inf.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *