Aptartas naujasis įmokos už atliekų surinkimą modelis

Parašyta: 2015-11-05 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Šiandien rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč,  seniūnai, savivaldybės ekologai, kai kurių skyrių vadovai bei specialistai dalyvavo  pirmajame darbo grupės posėdyje, kuriame buvo susipažinta su naujuoju įmokos už atliekų surinkimą modeliu.

Vadovaujantis teisės aktų pasikeitimais, rajono savivaldybė turi pereiti prie naujosios mokesčių už atliekų surinkimą tvarkos. Pateiktame konsultantų projekte yra siūloma taikyti dvinarę įmokos  sistemą. Beje, dvinarę rinkliavą jau taiko daugiau nei 40 šalies savivaldybių. Prie naujosios sistemos ketinama pereiti palaipsniui, pagal iš anksto parengtą darbo planą, nuo 2016 metų liepos.

Atliekų tvarkymo specialistų tvirtinimu, toks įmokų skaičiavimas turėtų išspręsti paslaugų apmokestinimo iššūkius vartotojams ir paslaugų teikėjams, išlaikant konkurencingas kainas, mat mokestis būtų nustatomas pagal prikauptą ir išvežamą atliekų kiekį. Tačiau norint įgyvendinti tokius pokyčius, atliekų tvarkymo centrai ir savivaldybės turės įdiegti rinkliavos už atliekas administravimo sistemas. Pagal darbo grupei pateiktą projektą įmokas tvarkytų savivaldybės administracija – specialus padalinys arba įsteigta įmonė. Galimas ir trečias variantas – patikėti šį darbą regioniniam atliekų tvarkymo centrui.

Naująsias įmokas sudarytų dvi dalys: pastovioji ir kintamoji. Kintamosios dydis priklausytų nuo to, kaip dažnai tuštinamas konteineris, kokia jo talpa, koks atliekų kiekis. Naujasis atliekų surinkimo modelis, tikimasi, skatintų rūšiavimą bei atliekų išmetimo kiekių mažėjimą tike tam skirtose vietose, tiek pamiškėse ir viešose erdvėse.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Naujajį įmokos už atliekų surinkimą modelį aptarė (iš kairės) merė E. Rudelienė ir merės pavaduotoja M. Puč

 

Rajono seniūnai diskutavo, kaip būsimą dvinarę įmoką už atliekas lanksčiau bei naudingiau pritaikyti įvairioms gyventojų grupėms


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *