Aptartos Trakų ir Vilniaus dviračių takų vientisumo galimybės

Parašyta: 2016-03-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Kovo 15 dieną vyko Trakų rajono savivaldybės vadovų ir specialistų susitikimas su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais, kuriame aptartos galimybės dėl dviračių takų įvairiose atkarpų vietose projektavimo, rekonstrukcijos ir plėtros galimybių bei jų įgyvendinimo.

Susitikime dalyvavo Anton Nikitin, susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto komandos vadovas, Danguolė Pakalniškytė, Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento statybos poskyrio vedėja, Raimondas Jacunskas, Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento eksploatavimo poskyrio vyr. specialistas, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės patarėja Dominyka Dubauskaitė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys ir jo pavaduotoja Karolina Narkevič, Architektūros skyriaus vedėjas Povilas Montvila, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Žilionienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Romualdas Zviagin, Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Ana Gornova.

Tiek Vilniaus, tiek Trakų rajono savivaldybė susiduria su analogiškomis problemomis: dviračių takai įrengti atskiromis atkarpomis, nėra jų vientisumo, arba dviračio tako iš viso nėra ir tenka nesaugiai važiuoti kelkraščiu, kurio plotis varijuoja,  trūksta ženklinimo ir pan.

Susitikimo metu aptartos galimybės iš  ES struktūrinių fondų gauti paramą dviračių takų infrastruktūrai. Pirmiausia, ką galima padaryti – sužymėti dviračių takus, išleisti informacinę medžiagą. Takų projektavimui, rekonstrukcijai ir plėtrai šiuo metu galimybės yra nedidelės, tačiau sutarta kryptingai siekti kokybiškų, jungiančių du miestus dviračių takų sujungimo, eismo saugumo priemonių įgyvendinimo.

Svarstyta, kad dviratininkams Vilniaus  Galvės gatvė yra pavojinga dėl intensyvaus eismo, saugesni dviračių maršrutai per Grigiškes, ar Lentvario Klevų alėją, įvertintos kitos galimybės. Taip pat aptartas vientiso dviračių tako iš Vilniaus pro Lentvario dvarą link Užutrakio į Trakus kompleksinis įrengimas.

Dėl dviračio takų prioritetų išgryninimo, investicijų nutarta, kad kiekvienos savivaldybės atsakingi specialistai iki balandžio mėnesio važiuos dviračiais nuo Vilniaus iki Trakų įvairiais maršrutais ir vertins jų būklę. Informaciniu pranešimu kviesime ir Trakų rajono dviratininkus keliauti kartu, aptariant kiekvieno dviračių tako problemas.

Dominyka Dubauskaitė,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Trakų rajono savivaldybės vadovai ir specialistai kartu su Vilniaus savivaldybės atstovais aptarė galimybes įrengti vientisus dviračių takus nuo Vilniaus iki Trakų. Iš kairės: R. Jacunskas, Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento eksploatavimo poskyrio vyr. specialistas, D. Pakalniškytė, Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento statybos poskyrio vedėja, A. Nikitin, susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto komandos vadovas, E. Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės merė, K. Narkevič, Trakų rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja, D. Dubauskaitė, merės patarėja, S. Žilionienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *