Ar galima pilti kitos rūšies variklinę alyvą nei nurodo gamintojas?

Parašyta: 2022-07-11 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Nors kiekvieno automobilio gamintojas yra tiksliai nurodęs rekomenduojamą alyvos tipą, vairuotojai kartais nusprendžia pilti kitokią alyvą dėl palankesnės kainos, mechanikų patarimų ir t.t.

Tačiau, ar tikrai galima pilti kitos rūšies variklinę alyvą ir kas nutinka taip padarius?

Rūšis nustatyta pagal tepimo kanalų dydį

Kiekvienas variklis yra suprojektuotas atsižvelgiant į jo galią, pasiekiamas temperatūras ir atsparumą joms. Galingesniuose benzininiuose varikliuose tepimo kanalai dažniausiai būna platesni, nes varikliui reikia geresnio aušinimo. Visgi, jeigu kanalai yra labai siauri, dažniausiai rekomenduojama alyva taip pat nėra tokia klampi. Jeigu supilsite klampesnę alyvą nei rekomenduoja gamintojas, gali būti, kad alyva tam tikrų vietų nepasieks laiku, taip stipriai sutrumpinant variklio ilgaamžiškumą.

Prasisunkimo rizika

Variklis yra sandarus tik dėl riebokšlių ir įvairių tarpinių, tačiau tiek tarpinės, tiek riebokšliai gali tapti nebe tokie efektyvūs jei naudojama mažo klampumo alyva. Skystesnė alyva yra skvarbesnė ir lengviau prasiskverbia pro sandarinimo vietas.

Taigi, jeigu pastebėjote, kad alyva sunkiasi pro tam tikras vietas, tai reiškia, kad tarpinės yra pasenusios arba alyva yra skystesnė nei rekomenduoja gamintojas.

Kartais vairuotojai naudoja klampesnę alyvą kaip prasisunkimo problemos sprendimą, tačiau nereikėtų rinktis klampumo, kurio nerekomenduoja gamintojas.

Alyvos slėgis gali būti nepakankamas

Blogiausiu atveju – gali nukristi variklio alyvos slėgis. Tinkamas slėgis užtikrina, kad karteryje esanti alyva pasiektų visus variklio komponentus. Jeigu alyva nėra tinkama, tai slėgis gali būti per mažas, todėl gali netinkamai veikti hidrauliniai grandinės arba diržo įtempėjai, netinkamai lubrikuojami viršutiniai dujų paskirstymo velenėliai.

Taigi, naudoti variklinės alyvos, kurios nenumatė automobilio gamintojas, nerekomenduojama. Visada atsižvelkite į nurodytą klampumą ir kitas specifikacijas. Jeigu nežinote, koks tepalas tinkas jūsų automobiliui, galite pasirinkti automobilio modelį, modifikaciją ir įsigyti tinkamus tepalus čia: https://www.autoera.lt/catalog/category/tepalas-variklinis.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite