Ar žino trakiečiai, kaip miestas pasitinka turistinį sezoną?

Parašyta: 2015-04-27 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Ant tokio lieptelio lipti nerizikuokite

Ant tokio lieptelio lipti nerizikuokite

Balandžio pabaiga. Lietuvos miestai intensyviai ruošiasi vasaros sezonui, planuoja kaip ir  kuo įspūdingiau sutikti turistus. Druskininkuose naujiena – montuojamos gondolos, jau pražydo gausybė narcizų parkuose, sutvarkytas miestas net spindi, Anykščių šilelio medžių viršūnėmis nusidriekęs pažintinis takas, Zarasų mieste žmones masina išskirtinės architektūros Zaraso ežero apžvalgos ratas, Molėtuose – stebėjimo bokštai.  O kaip Trakai ruošiasi sutikti turistus? Ar parengtas naujojo turistinio sezono planas? Kuo galėsime nustebinti miesto svečius, negi tik naujai apmokestintomis (labiausiai čia nustebino, švelniai pasakius, tai pačius trakiečius) automobilių stovėjimo aikštelėmis?

Trakų miestas jau beveik septynerius metus turi kurortinės teritorijos statusą. Taip pat jau penkeri metai, kaip Trakai yra Lietuvos kurortų asociacijos narė. Ir kas per tuos metus pasikeitė?.. Tai gili problema visam rajonui. Ir nereikia čia kaltinti seniūnijų, kurios, deja rajone neturi jokio finansinio savarankiškumo. Beje, tai reikia nedelsiant keisti.

Trakų savivaldybės tinklalapyje rašoma, jog miestui gavus kurortinės teritorijos statusą padidėjo konkurencingumas kurortinio turizmo srityje, turistai ir lankytojai turi daugiau galimybių rinktis sveikatingumo ir aktyvaus bei kultūrinio poilsio paslaugas (????), padidėjo turizmo paslaugų ir pramogų įvairovė (?????), leidžianti mažinti sezoniškumo įtaką turizmo plėtrai (?????). Taip pat tinklapyje rašoma, kad kuriamos naujos darbo vietos, gyventojai orientuojami teikti kokybiškas tradicines bei naujas turizmo paslaugas. Ar tikrai viskas taip ir vyksta? Klaustukų čia galima prirašyti visą eilutę….

Tai, kad Trakams yra suteiktas kurortinės vietovės statusas yra visų bendras nuopelnas, tačiau siekiant kurorto statuso reikia dar labai pasistengti, bet čia, tikriausiai, jau atskira tema. Visų pirma klausimas, ar Trakų gyventojai realiai pajuto, kad miestas turi kurortinės vietovės statusą? Aš manau, kad ne. Kalbant apie sisteminius sprendimus, tai visų pirma savivaldybės, kurios turi kurorto ar kurortinės vietovės statusą, prieš kiekvieną sezoną organizuoja pasitarimus. Yra sukviečiami bendruomenės nariai, verslo atstovai, seniūnaičiai, seniūnai ir aptariama kas vyks naujo sezono metu, kokių paslaugų reikia, kokie bus numatomi renginiai. Nuolatos yra apklausiami ir patys turistai, kokių paslaugų jiems reikia, kokiose kavinėse jie dažniausiai lankosi, ar tenkina teikiamų paslaugų kokybė ir t.t.  Trakai yra daugiau vienadienio turizmo vietovė,  turistai čia atvyksta, aplanko Trakų pilį, užeina į restoraną ar kavinę paragauti savo mėgstamų patiekalų, perka suvenyrus, plaukioja vandens transporto priemonėmis ir kt. Arba tiesiog atvyksta į tikslinius renginius, kurių Trakuose yra tikrai nemažai. Reikia visa tai suderinti ir maksimaliai išnaudoti kurortinės vietovės statusą. Mūsų rajono žmonės turi žinoti apie visus renginius. Gyventojams svarbu žinoti ar švenčių metu bus uždarytas miestas, ar ne. Vyksta pas mus ir Europiniai renginiai, ir Pasaulio čempionatai. Natūralu, kad tuo metu padidėja žmonių srautai. Ir tam turi ruoštis ir verslininkai, ir savivaldybės tarnybos, tvarkančios miestą. Buvo ir tokių atvejų, kai miesto švenčių metu, maisto prekių parduotuvėse pritrūkdavo sezonui reikalingų prekių, nes prekybininkai nebuvo pasiruošę tokiam žmonių antplūdžiui, savaitgaliais šiukšlių kalnai bado akis. Ar tai normalu? Gyventojai turi būti informuoti, kaip tokiems renginiams ruoštis jiems patiems, kaip planuoti savo asmeninį laiką ir kaip jiems privalo ruoštis miestą tvarkančios tarnybos. Prekeiviams būtina žinoti, kokia tų renginių tematika, juk pagal tai jie gali ruošti atributikos asortimentą. Nei po sezono pabaigos nėra aptariami jo rezultatai, nepateikiami siūlymai, nei prieš sezono pradžią nėra pristatomi planai ateičiai miesto bendruomenei. Verslininkai į pasitarimus pakviečiami tik tada, kai reikia paremti miesto renginius.

„Trakų kurortinės teritorijos veiklos organizavimas ir valdymas priklauso Trakų rajono savivaldybei, kuri siekiant optimalių Trakų kurortinės teritorijos efektyvaus išnaudojimo ir plėtros sprendinių, turi apjungti kitas šioje teritorijoje veikiančias įstaigas – Trakų istorinio nacionalinio parko direkciją, Trakų miesto seniūniją ir Trakų istorijos muziejų“ (rašoma Trakų rajono savivaldybės tinklalapyje).

Tai ar tikrai mūsų rajono savivaldybė puikiai organizuoja kurortinės teritorijos veiklą? Ar tikrai kurortinės teritorijos statusas išnaudojamas efektyviai? Ar trakiečiams gera ir patogu gyventi mieste? Šie klausimai lieka dar neatsakyti.

Kai kitų kurortinių miestų savivaldybės kūrė savo miesto veidą, pritraukė didelius srautus turistų, Trakų valdžia tik kivirčijosi, dalinosi savivaldybei priklausančias įmones, svarbiau buvo, kas kokią sritį valdys, vyko kovos kieno įmonės laimės viešuosius pirkimus.

Gal, jei rajono valdžia nepatingėtų ir darytų tokius susirinkimus, kurių metu būtų teikiami pasiūlymai ir randami problemų sprendimai, Trakai jau turėtų kurorto statusą, o ne tik kurortinės teritorijos statusą?

Vien gėrėtis  Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių pastatytomis Trakų pilimi ir bažnyčia, deja jau nebeužtenka…

LR Seimo narė Dangutė Mikutienė

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Darbo partijos Trakų rajono rinkimų apygardoje Nr. 52 kandidatų sąrašo sąskaitos. Užs. Nr.440

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *