Artūras Zuokas: kurkime Lietuvą, kurioje viskas įmanoma

Parašyta: 2014-03-06 | Kategorija: Naujienos, Trakai |
Artūro Zuoko viešnagė Trakuose. Nuotr. Zofijos Abėciūnienės šeima su kandidatu į LR Prezidentus Artūru Zuoku. Iš kairės į dešinę anūkas Adomas Kunigauskas, dukra Lina Kunigauskienė, Vidmantas Kubickas, viduryje  Artūras Zuokas, dukra Rasa Kunigauskienė, Sąjungos TAIP Trakų  skyriaus pirmininkė, Trakų rajono tarybos narė Zofija Abeciūnienė, Grendavės seniūnijos seniūnas Aleksandras Abeciūnas, anukai Meda ir Faustas

Artūro Zuoko viešnagė Trakuose. Nuotr. Zofijos Abėciūnienės šeima su kandidatu į LR Prezidentus Artūru Zuoku. Iš kairės į dešinę anūkas Adomas Kunigauskas, dukra Lina Kunigauskienė, Vidmantas Kubickas, viduryje Artūras Zuokas, dukra Rasa Kunigauskienė, Sąjungos TAIP Trakų skyriaus pirmininkė, Trakų rajono tarybos narė Zofija Abeciūnienė, Grendavės seniūnijos seniūnas Aleksandras Abeciūnas, anukai Meda ir Faustas

 

– Jūs geriausiai žinomas kaip Vilniaus meras, kodėl nusprendėte kandidatuoti į Lietuvos prezidentus?
Vadovauju Vilniui, bet puikiai suprantu, kad Lietuva – ne tik sostinė. Nes žinau, kad Lietuvoje – viskas įmanoma. Be to, esu ne tik meras, bet ir aktyvus visuomenės pilietis. Turiu svajonę, kokia galėtų ir turėtų būti mūsų šalis. Lietuvai reikia idėjų bei kuriančių veiksmų, o ne konfliktų ir tarpusavio ginčų. Žmonėms reikia sprendimų, kurie gyvenimą padarytų geresniu ir teisingesniu, o ne pasiteisinimų, kas ir kodėl nepadarė. Užtenka, gyvenant Nepriklausomoje Lietuvoje, kuri yra Europos Sąjungos narė, NATO narė, jai vadovauti kaip komunistinei valstybei. Svajonės ir tikėjimas tuo, ką galiu pakeisti veda mane į priekį.

– Kokią matote Lietuvą dabar ir ką pakeistumėte, jeigu taptumėte prezidentu?
Lietuvoje šiuo metu vyksta kažkoks supriešinimas, skaldymas, žmonės vertinami pagal kriterijų „savi-svetimi“. Niekas nenori prisiimti atsakomybės už sprendimus. Lietuva turi būti vieninga, mes visi turime susivienyti. Prezidentas turi būti tas, kuris vienija tautą, suburti aplink save geriausius savo sričių specialistus, turinčius puikių idėjų, patirties ir taip sukurti Lietuvoje geresnį gyvenimą visiems. Tokią ir matau prezidento misiją – laisvas ir nepriklausomas nuo politinių partijų valstybės vadovas.

– Kaip jūsų sprendimai pakeistų žmonių gyvenimus? Gyventojams juk reikia ne pažadų, o realių darbų?
Lietuvoje turi būti priimti sprendimai, kurie leis padarys daugelio gyvenimą geresniu. Tam reikia su Vyriausybe, parlamentarais susitarti dėl kai kurių įstatymų. Pirmiausia – siekti, kad didėtų gyventojų pajamos. Vyriausybės programoje turės būti įtvirtintas toks tikslas.
Sieksiu, kad visoje Lietuvoje būtų pritaikyta Vilniaus miesto savivaldybės praktika dėl viešųjų pirkimų, kai konkursą laimėjusi įmonė įsipareigoja mokėti savo darbuotojams atlyginimą, ne mažesnį nei Statistikos departamento vidurkis pagal ekonominės veiklos sritis. Bendra viešųjų pirkimų vertė Lietuvoje pernai siekė 12 milijardų litų, o konkursus laiminčios įmonės konkuruoja mažindamos savo darbuotojams atlyginimus. Taip neturi būti. Nes šiuo metu maždaug šeštadalis visos Lietuvos gyventojų uždirba vos iki 1500 litų.

– Kokie kiti jūsų programos tikslai?
Taip pat svarbu suderinti institucijų veiksmus ir veiksmingai kovoti prieš korupcijos mažinimą, šešėlinę ekonomiką ir atlyginimus vokeliuose, mažinti biurokratiją ir Seimo narių skaičių, nes dabartinė valdžia tikrai per didelė mokesčių mokėtojams.
Turime atkurti draugiškus santykius ir pasitikėjimą su kaimynais – latviais, estais, lenkais. Juk anksčiau garsėjome kaip šalis, sugebanti susitarti su visais.
Taip pat svarbu įgyvendinti permainas švietimo sistemoje.
Ir, žinoma, sutelkti visus geriausius Lietuvos energetikos specialistus ir sutarti dėl geriausių sprendimų, dėl kurių mažės šilumos kaina, didės energetinė nepriklausomybė.
– Ketinate didelį dėmesį skirti užsienio politikai. Ar tai tikrai viena didžiausių Lietuvos problemų?
Užsienio politikos formavimas glaudžiai susijęs su ekonomine politika. Pavyzdžiui, dėl nuolatinių pykčių su Rusija, Lenkija ir kitomis ES valstybėmis Lietuva atsidūrė tam tikroje izoliacijoje, o tai labai daug kainuoja mūsų šalies gyventojams.  Pavyzdžiui, pieno karas su Rusija. Todėl siekčiau, kad santykiai su kaimynais būtų pagarbūs, geranoriški, ir, svarbiausia, – neštų naudą mūsų žmonėms.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *