Arvydas Anušauskas: nebijoti Rusijos grąsinimų ir ignoruoti dezinformacinį melą

Parašyta: 2022-07-12 | Kategorija: Ekonomika, Komentarai, Lietuva, Naujienos, Trakai |

Arvydas Anušauskas, LR Krašto apsaugos ministras

Kad ir kaip detaliai nebūtų pristatoma ES sankcijų politika ir Rusijos tranzitas į Kaliningradą per Lietuvos teritoriją – viešojoje erdvėje tai atrodo lyg dvi paralelinės visatos. O toli Vakaruose esančiose valstybėse ir arčiau Rytuose – pristatoma ir kaip vienos Lietuvos sukurta problema. Vos ne liepsnų liežuviai jau laižo mūsų „pavojingiausio pasaulyje koridoriaus“ sienas.

Suprasti esamą situaciją vien tik logikos neužtenka. O ir Rusijos valdovai logika niekada nepasižymėjo. Jiems reikia satisfakcijos arba paprastai kalbant – pasitenkinimo jausmo. Dėl ribotų psichologinių tipų, kremliaus valdovus patenkina tik keršto paskelbimas, keršto vykdymas ir skatinama keršto baimė.

Žodžiu, efektyviam keršto troškimo realizavimui reikia baimės. Jai įvaryti tinka grąsinimai – „aš tave užmušiu“ (sunaikinsiu, tualete paskandinsiu, bombą numesiu ir pan.) ir panieka („Lietuva negali pasipriešinti didžiajai Rusijai“, „užtektų tik vieno rankos mosto ir nušluotų“ ir pan.)…

Tad reikia ugdyti savo ir ypač politikų atsparumą – pirmiausia nebijoti jų grąsinimų ir ignoruoti dezinformacinį melą. Rusija, žinoma, gali vienasmeniu politiniu sprendimu organizuoti provokacijas arba hibridines atakas.

Pagaliau Rusija gali net sąmoningai kenkdama sau pačiai (pirmiausia savo Kaliningrado sričiai) įsivesti srities blokadą, atsisakyti vežti maistą, vaistus, kurti humanitarinę krizę bei visu tuo kaltinti Lietuvą. Bus nelogiška, bet siekiančiam keršto Putinui visai priimtina kaina.

Svarbiausia, kad ir kaip besiklostytų situacija, neprarasti savitvardos ir supratimo kam išvis reikalingos sankcijos. O jos reikalingos agresoriaus stabdymui. Toks tikslas, o visa kita – tik foninis triukšmas. Kad ir kaip prieš veidrodį nesistiebtų Putinas – jo priemonių arsenalas ir galimybės ribotos.

Arvydo Anušausko įrašas FB paskyroje https://www.facebook.com/profile.php?id=100057924974782


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *