Aštuoniasdešimt penkiomis kalbomis ištartas žodis „Ačiū”

Parašyta: 2020-09-29 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Trakai |

 

Danos Buinickaitės nuotr.

Ačiū, danke, thank you, dzenkuje, chvala, ačioom…Šimtais kalbų noris dėkoti.

Dankon, sposibo, gracia, obrigado, rahmat! Sunku išgelbėtojo nežinoti.

Spas, akun, dėkuji, madloba, na gode! Už tai, kad širdis plaka mano krūtinėj!

Salamat, daalų, zikomo, shukraan, glitu! Už tai, kad saulė man spindi žydrynėj!

 

Tokiais pasveikinimo žodžiais prasidėjo Angelų kalvos 11-ojo gimtadienio šventė „Angelų kalvos diena’2020”. Sukvietęs daug žmonių, šiais metais šis populiarus, dvasingą laisvalaikį populiarinantis objektas, pasipildė dviem angelais – Donorus sergėjančiu ir Dievdirbius bei kalvius globojančiu angelais.

Kiekvienas darbas ar tikslas prasideda nuo minties, idėjos. Mintis įkurdinti Angelų kalvoje Donorus sergėjantį angelą kilo kunigui Jonui Stankevičiui, gyvenančiam su donoro dovanotu inkstu. Tauri idėja netruko rasti rėmėjų ir įgyvendintojų – Lietuvos asociaciją „Gyvastis” (prezidentė Aušra Degutytė) sutiko rinkti aukas, o Prienuose veikiantis tradicinių amatų centras VšĮ „Meninė drožybą” (direktorius Algimantas Sakalauskas), sutelkė gabius meistrus – Aidą Andriekų, Tautvydą Morkūną ir kalvį Martyną Breikštą. Nerūdijančio plieno sparnus žodžių ažūru papuošė UAB „Unipuras” (vadovas Remigijus Kapčiūnas). Vos per mėnesį Donorus sergėjantis angelas buvo sukurtas ir pastatytas Angelų kalvoje.

Žmogus, neturintis sveikatos problemų ir gyvenantis įprastą gyvenimą, nesusimąsto kiek svarbi yra donorystės idėja. Kiekvienas gyvenantis su dovanotu organu mini savo antrąjį gimtadienį, kuomet jam buvo atlikta transplantacija. Dėkingumas donorui ir jo šeimai už sprendimą, išsaugojusį kito žmogaus gyvybę, lydi jį visa gyvenimą. Tad Angelų kalvoje vykusios šventės metu buvo jautru girdėti donorų dėka išgelbėtų žmonių kalbas, dėkojančias Lietuvai, medikams ir visiems tiems, kurie prisideda prie gyvybės pratęsimo stebuklo.

Pagal Lietuvos įstatymus, transplantą gavęs asmuo, negali sužinoti nei kas yra jo donoras, nei kas jo artimieji, todėl negali tiesiogiai išreikšti ir savo padėkos jiems. Donorus sergėjantis angelas – tąi neišsakytą padėką donorams, jų šeimoms bei artimiesiems, su ant angelo sparnų 85-omis pasaulio kalbomis išrašytu žodžiu „ačiū”.

Antrasis Angelų kalvoje „nusileidęs” Dievdirbius ir kalvius globojantis angelas, sukurtas ir padovanotas VšĮ „Meninė drožyba” garbių meistrų: Algimanto Sakalausko, Aido Andriekaus, Arūno Venslavičiaus, Audronės Mickutės, Justinos Kašponytės, Tomo Bagdono ir kalvio Ričardo Grekavičiaus.

Pučiant vakarų vėjui Angelų kalvoje į visas puses sklido Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro choro „Ventus” atliekamų kūrinių garsai (vadovė Hana Mockienė, koncertmeisterė  Danutė Streckienė) ir renginio vedančiosios Ievos Tijūnelienės sakomi padėkos žodžiai. Šventės kulminacija tapo visų 51-os angelų skulptūrų pašventinimas. Po Angelų kalvos pašventinimo visų jos bičiulių, fundatorių ir draugų laukė muzikinė dovana – choro „Ventus” koncertas Užutrakio dvaro rūmų Baltojoje salėje.

Džiugu, kad Angelų kalva turi nemažai globėjų, draugų ir rėmėjų, tad šventės dieną UAB „Karališka kibininė” pavaišino choristus bei Lietuvos asociacijos „Gyvastis” svečius, Trakų istorinis nacionalinis parkas suteikė neatlygintinai koncertui salę, o dosnūs trakiečiai – Rolandas Paškonis, Raminta Rusovičiūtė (La villa Royale”), Jolanta Zotkevičienė (kaimo turizmo sodyba „Saulėtas bebras“) bei IngridaŠpakovskaja (UAB „Kiubėtė”) prisidėjo prie Angelų kalvos renginių finansine parama.

Angelų kalvos bendruomenės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *