Atdundėjusios Kalėdos ilgai neapleis Trakų – Kalėdų Senelių sostinės

Parašyta: 2013-12-13 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Savivaldybė, Skelbimai, Trakai |
kaledu

Kalėdų Senelių sostinės renginiai Trakuose džiugins daugiau nei mėnesį

Praėjusį šeštadienį geležinkeliu iš Vilniaus atbildėjęs Senelis Kalėda, lydimas kelių šimtų raudonomis kepuraitėmis pasipuošusių nykštukų, paskelbė Trakus Kalėdų Senelių sostine. Kalėdų Senelis su šia milžiniška svita nudardėjo link pilies ir įsisuko į šventines linskmybes.

Kalėdinis siautulys ūžė Linksmybių palapinėje Karaimų saloje, vakare prie kultūros rūmų vyko koncertas, buvo įžiebta Kalėdų eglė, o mažieji tiesiog apgulė priešais pilį vėl įsikūrusią Kalėdų Senelio rezidenciją. Stebuklų pasaką primenančiame namelyje su vaikais vėl bendravo pats tikriausias Kalėdų Senelis.

Tačiau jau trečią kartą vykstantys Kalėdų Senelių sostinės renginiai toli gražu tuo nesibaigė, o smagiai rieda įkalnėn. Šį savaitgalį mažus ir didelius vėl svetingai sutinka Trakai – Kalėdų Senelių sostinė, vienintelė tokia sostinė Lietuvoje, o gal ir visame margame pasaulyje. Su trenksmu į Trakus atkeliavusios Kalėdos čia gerokai pasisvečiuos – Kalėdų Senelių sostinės renginiai vyks net iki 2014 metų sausio 12 dienos. Šioje sostinėje viešės ir užsienio šalių: Lenkijos, Gruzijos, Rusijos, Baltarusijos Kalėdų Seneliai.

Gruodžio 14–15 dienomis dieną ir vaikai, ir suaugę Trakuose tikrai nenuobodžiaus. Šeštadienį Linksmybių palapinėje nuo 12 val. bus sekama muzikinė pasaka „Kur tas senelis, kur Kalėdų senis?“, kuri pas vaikus ir atves Kalėdų Senelį, nuo 14 val. koncertuos choras „Kivi“ su vaiku grupe „Kivi jaunesnieji“, o nuo 15 val. mažieji galės išmokti pasigaminti žibintų, eglutės žaisliukų, kitų kalėdinių puošmenų kūrybinėse dirbtuvėse. Sekmadienį šioje palapinėje nuo 12 val. masins Trakų nykštuko linksmosios estafetės, 13 val. koncertuos „Kivi“ choristai, nuo 14 val. laukia įstabi iliuzionisto Justo programa „Kalėdos jau čia!“, vėl kvies kūrybinės dirbtuvės.

kaledu2Be to, Linksmybių palapinėje nuolat ūžiančioje menų ir amatų mugėje gausu žaižaruojančių, fantastinių dovanėlių ir išrankiausiam skoniui. Kas pirko – džiaugėsi ir tuo džiaugsmu su kitais dalijosi.

Mėgstantys aktyviai ilsėtis gamtoje kviečiami į šiaurietiško ėjimo žygį į žiemos papuoštus Varnikus. Žygio dalyviai šeštadienį startuoja 12 val. iš apžvalgos aikštelės priešais pilį ir net nepajus, kaip linksmai nužingsniuos apie 10 kilometrų.

Kalėdų Senelių sostinė savo svečiams šiemet siūlo dar daugiau: gausybę pramogų, kurios turi įdomią intrigą – galimybę laimėti išvyką į garsųjį Heidės parką Vokietijoje. Kodėl nepabandyti – tereikia aplankyti 7 Kalėdų nykštuko rezidencijas ir specialiame sąsiuvinyje surinkti šių rezidencijų antspaudus. Pasisemti kalėdiškai šventinės nuotaikos, išbandyti įvairias pramogas galima: Džiaugsmo, Svajonių, Gerumo, Linksmybių, Smaližių ir kitose rezidencijose.

Kiekvieną savatigalį ir artėjančių švenčių dienomis virte verdančius Kalėdų Senelių sostinės renginius išsamiai, iki mažiausių smulkmenų, rasite svetainėje www.kaledostrakuose.lt , www. trakai-visit.lt

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *