Atidarytas Lentvario geležinkelio tunelis

Parašyta: 2021-12-02 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Gruodžio 1-ąją atidarytas Lentvario tunelis po geležinkelio pervaža. Pirmieji automobiliai, pasukę tuneliu, buvo sutikti gyventojų plojimais ir važiavo garsiai signalizuodami, sukeldami tikrą džiaugsmo bangą.

Lentvario geležinkelio tunelis pastatytas ir atidarytas. Iš kairės: Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius, AB „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski

Kelis dešimtmečius svajotas tunelis tapo realybe ir šiandien jau sunku įsivaizduoti, kaip visai neseniai atrodė senoji Lentvario geležinkelio pervaža, buvusi dideliu gyventojų galvos skausmu. Dėl intensyvaus traukinių eismo pervaža būdavo dažnai ir ilgam uždaroma – gaišindavo gyventojus, trikdydavo įprastą gyvenimo ritmą.
Tunelis pradėtas statyti pernai rugpjūtį, Lietuvos automobilių kelių direkcijai, Trakų rajono savivaldybei ir „Lietuvos geležinkeliams“ pasirašius partnerystės sutartį. Jį pastatė kelių statybos bendrovė „Tilsta“. Projektas finansuotas Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Europos Sąjungos investicijų lėšomis.

Gruodžio 1-ąją atidarytas Lentvario tunelis po geležinkelio pervaža

Atidarant tunelį sveikinimo žodžius tarė susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, AB „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, Seimo narė Edita Rudelienė, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, rangovo – bendrovės „Tilsta“ atstovai.
„Lentvario geležinkelio pervaža trikdydavo ir žymiai koreguodavo vietinių gyventojų, svečių darbotvarkes ir gyvenimus. Įrengtas tunelis ne tik jau išsprendė dešimtmečių susisiekimo problemą, bet ir sunormalizavo lentvariečių gyvenimo ritmą – pagaliau miestas tapo vientisas, nebedalomas. Savo ruožtu dėkoju partneriams, rangovams už operatyvų ir sklandų darbą. Man, kaip lentvariečiui, taip pat ir visos mūsų savivaldybės gyventojams šiandienos įvykis – didžiausia ir svarbiausia 2021-ųjų metų dovana!“ – sakė Trakų rajono savivaldybės meras A. Šatevičius.
Automobiliams ir pėstiesiems skirtas tunelis yra 64 m ilgio 15,4 m pločio, sveria 6 720 tonų. Tokia tunelio įrengimo technologija, kai tunelis stumiamas po geležinkelio bėgiais, nenutraukiant traukinių eismo – Lietuvoje ir Baltijos šalyse buvo pritaikyta pirmąkart.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *