Atnaujintas tarpregioninis bendradarbiavimas su Švedija

Parašyta: 2018-05-31 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė |

Gegužės 7–9 d. Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič kartu su kitais Vilniaus regiono savivaldybių atstovais dalyvavo darbo vizite Goteborge, kuriame vyko susitikimai su vieno didžiausių Švedijoje Vastra Gotlando regiono atstovais.

Akimirkos iš susitikimų Švedijoje. Trečia iš kairės – merė E. Rudelienė

Gegužės 7 d. buvo pasirašyta nauja bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų regionų. Sutartimi skatinami glaudesni šalių ryšiai savivaldoje, taip pat kultūros srityje.

Sutartyje numatoma parengti kultūrinių mainų programą, dalintis žiniomis, gerosiomis praktikomis, patirtimi, suteikti galimybę talentingiems Lietuvos menininkams ir muzikantams stažuotis Švedijoje.

Į procesą taip pat ketinama įtraukti ne tik savivaldybių atstovus, bet ir specialistus, nevyriausybines organizacijas, mokslo įstaigas.

Vilniaus regiono savivaldybių atstovai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Vastra Gotaland regiono vystymo strategija, darbo principais, kultūros politikos formavimu ir įgyvendinimo principais. Vyko susitikimai su Vastra Gotaland regiono politikais bei kultūros įstaigų atstovais.

„Vastra Gotlando regionas yra tvirtai įsitikinęs, kad tarptautiniai santykiai yra ypač svarbūs kuriant stiprią ir tvarią visuomenę. Mūsų kultūros politikoje pabrėžiame, kad svarbu dalintis idėjomis ir kurti erdves, kuriose skirtingos kultūros gali augti ir stiprėti. Siekiame ilgalaikio bendradarbiavimo ir tikimės juo sudominti kuo daugiau jaunimo“, – sakė Vastra Gotlando regiono Kultūros reikalų komiteto prezidentas Conny Brannberg.

Gegužės 7–9 dienomis Švedijoje lankėsi vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys bei Vilniaus regiono – Ukmergės, Švenčionių, Širvintų, Elektrėnų, Šalčininkų, Trakų ir Vilniaus rajono savivaldybių atstovai.

„Labai noriu, kad regioninis bendradarbiavimas toliau tęstųsi ir plėstųsi. Šis projektas – puiki galimybė Vilniaus regiono savivaldybėms semtis patirties ir sprendimų ieškoti viename didžiausių ir pažangiausių Švedijos regionų. Matau didelį kūrybinių industrijų centrų ir kultūros inkubatorių potencialą“, – skatino savivaldybes aktyviau įsitraukti į šį projektą G. Surplys.

Viceministro teigimu, šis bendradarbiavimas galėtų sumažinti atskirtį Vilniaus regione tarp sostinės ir aplinkinių savivaldybių.

Vilniaus regiono plėtros tarybos ir Vastra Gotlando regiono ryšiai užsimezgė prieš trejus metus. Atnaujinta sutartis galios iki 2020 metų.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *