„Atrask save“ – projektas skirtas jaunimui

Parašyta: 2016-01-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

darbo_birza

Nuo 2015 m., lapkričio 2 dienos visoje šalyje startavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų finansuojamas projektas „Atrask save“. Šio projekto tikslas – didinti jaunimo užimtumą ir pasiūlyti nedirbantiems, nesimokantiems bei mokymuose nedalyvaujantiems 16-29 metų jaunuoliams dalyvauti įvairiose aktyvumo skatinimo priemonėse. Lietuvos darbo birža projektą įgyvendina kartu su Jaunimo reikalų departamentu, 10 teritorinių darbo biržų ir 56 su jaunimu dirbančiomis jaunimo organizacijomis. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Dalyvavimas projekto veiklose atvers galimybę geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo savimi, motyvacijos dirbti ar mokytis. Projektas truks trejus metus ir pritrauks apie 35 tūkstančius dalyvių visoje Lietuvoje. Planuojama, kad projekte dalyvaus apie 400 Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriuje registruotų jaunų bedarbių.
Su kiekvienu jaunuoliu bus dirbama pagal individualų planą, sudarytą, atsižvelgiant į jo poreikius, išsilavinimą, kvalifikaciją, darbo patirtį, lūkesčius dėl tolimesnės karjeros, ypatingą dėmesį skiriant motyvacijai dirbti arba mokytis.
Nepasirengusiems darbo rinkai jaunuoliams (nekvalifikuotiems, turintiems nepaklausias profesijas ir kt.) vyks užsiėmimai, skatinantys motyvaciją ir gilesnį savęs pažinimą, stiprinantys asmenybę, ugdantys bendravimo, savarankiškumo ir socialinius įgūdžius. Su psichologų pagalba dalyviai galės įsigilinti į savo darbinius gebėjimus, profesinius interesus ir asmenybės bruožus. Vėliau jie susipažins su darbo rinka, švietimo sistema, savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindais. Taip pat bus organizuojamas išvažiuojamasis dviejų dienų seminaras, skirtas dalyvių įsivertinimui.
Orientuoti į samdomą darbą jaunuoliai be kitų paslaugų galės pasinaudoti praktinio mokymo su techniniu mentoriumi galimybe pasirinktose įmonėse. Siekiantiems dalyvauti švietimo sistemoje galės ne tik susipažinti su švietimo įstaigomis, bet ir šešėliuoti (gyvai stebėti pageidaujamos profesijos žmogaus darbą). Norintiems pradėti savarankišką veiklą bus pristatyti savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindai bei gerosios smulkaus verslo praktikos.
Pasirengę darbo rinkai jaunuoliai (įgiję paklausią profesiją, neturintys patirties, praradę darbinius įgūdžius ir kt.) užsiėmimuose turės galimybę ugdyti papildomus gebėjimus ir kompetencijas. Šie jaunuoliai įgaus žinių, kaip efektyviai save pristatyti potencialiems darbdaviams, valdyti stresines situacijas ir konfliktus, planuoti laiką. Bus siūloma praktiškai susipažinti su įmonėmis bei dalyvauti neformaliame profesiniame mokyme.
Projekte galės dalyvauti ir jaunuoliai iš atokesnių vietovių. Tuo tikslu, bus apmokamos kelionių į užsiėmimus išlaidos. Tikimasi, jog ne mažiau kaip pusė projekto veiklose dalyvaujančių jaunuolių priims sprendimą dėl tolimesnio darbo, mokymosi, savarankiškos veiklos, pameistrystės ar stažuotės.
Jei esi 16 – 29 metų jaunuolis, šiuo metu nesimokai ir nedirbi. Dar nežinai, ko nori gyvenime, ar tiesiog dar bandai atrasti save. Šis projektas kaip tik tau!

Jeigu susidomėjai, daugiau informacijos dėl dalyvavimo projekte Jums gali suteikti Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyrius.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *