Aukštadvariečiai Kovo 11-ąją pasitiko krepšinio aikštelėje

Parašyta: 2014-03-14 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Seniūnijos |
Aukštadvaryje vykusio tradicinio krepšinio turnyro, skirto Kovo 11-ajai, dalyviai

Aukštadvaryje vykusio tradicinio krepšinio turnyro, skirto Kovo 11-ajai, dalyviai

Tęsdamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinių renginių maratoną,    kovo 11 dienos rytmetį Aukštadvario žemės ūkio mokykloje šurmuliavo jaunimas – sporto salėje vyko krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti.
Tai jau šeštus metus vykstantis turnyras, kurio sumanytojas yra Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Rudzys, o turnyro organizatorius – Aukštadvario sporto klubas.
Šiais metais  turnyre dalyvavo keturios komandos: Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, (vadovė Rita Kulakovskaja), Onuškio Donato Malinausko (vadovas Eimutis Masilionis), Aukštadvario (Alma Kazlauskienė) ir Stakliškių (vadovas Rolandas Žaldaris, Prienų r.sav.) vidurinių mokyklų komandos.
Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Renatas Dūdys pasveikino varžybų dalyvius Lietuvos gimtadienio proga ir palinkėjo kuo didžiausios sėkmės, kartu pabrėždamas, kad jau laimėjo visi, susirinkę į šį renginį.
Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, sveikindama sportininkus valstybinės šventės proga, pasidžiaugė, kad šiame renginyje pastoviai dalyvauja tų pačių mokyklų krepšininkai, kurie savo žaidimu pagerbia savo tėvynės valstybinę šventę.
Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas taip pat pasveikino visus dalyvius šventės proga ir palinkėjo būti savo šalies patriotais.
Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas džiaugėsi, kad šis turnyras vyksta būtent Aukštadvaryje ir palinkėjo visiems gerų rezultatų.
Trakų KKSC direktorius Kęstutis Ramanauskas padėkojo turnyro sumanytojui signatarui R. Rudziui ir varžybų organizatoriui Gediminui Pociūnui už tai, kad šis turnyras gyvuoja jau šešis metus.
Su varžybų eiga supažindino Aukštadvario sporto klubo pirmininkas, šių varžybų organizatorius G. Pociūnas. Komandos kovojo ratų sistema, pagal kurią visos komandos turėjo susikauti tarpusavyje ir pasiekti rezultatai sprendė jų užimtas vietas.
Nebuvo ryškių lyderių ir autsaiderių, todėl visos varžybos vyko gana atkakliai.
Turnyrą pradėjo Aukštadvario ir Onuškio Donato Malinausko vidurinių mokyklų komandos. Pirmas kėlinys vyko taškas į tašką ir baigėsi 23:21 aukštadvariečių naudai. Antrame kėlinyje onuškiečiai  pradėjo aktyviau gintis ir nugalėjo rezultatu 50:30.
Kitose pirmojo rato varžybose  daug didesnę patirtį turintys Aukštadvario žemės ūkio mokyklos krepšininkai nepaliko vilčių jaunai Stakliškių komandai rezultatu 76:35.
Nepaisant patirto pralaimėjimo, antrame ture  Stakliškių krepšininkai  po sunkios kovos rezultatu 28:23 privertė kapituliuoti Aukštadvario vidurinės mokyklos sportininkus, o žemės ūkio mokykla – 64:33 onuškiečius.
Po dviejų turų vyko baudų mėtymo varžybos, kuriose taikliausias buvo Aukštadvario vidurinės mokyklos dvyliktokas Gytis Ramaneckas.
Trečią turą pradėjo abi Aukštadvario komandos, kurias  rezultatu 50:30 laimėjo AŽŪM komanda, kuri ir tapo turnyro nugalėtoja.
Po šių rungtynių vyko snaiperių turnyras, kuriame  krepšininkas per 1 min. turėjo įmesti  kuo daugiau taiklių metimų nuo 3 taškų linijos. Šią rungtį taip pat laimėjo aukštadvarietis G. Ramaneckas.
Paskutinėse rungtynėse susitiko Stakliškių ir Onuškio krepšininkai. Šiose rungtynėse sprendėsi, kuri komanda bus antra, o kuri trečia. Jaunieji sportininkai jau buvo pavargę, tad didelės intrigos nebuvo – nugalėjo Onuškis rezultatu 48:18.
Kovo 11-ajai skirtas krepšinio varžybas laimėjo AŽŪM, antri liko onuškiečiai, treti – kaimynai iš Staklišklių.
Turnyrą vainikavo rungtynės tarp nugalėtojų AŽŪM ir Aukštadvario jaunimo komandos   „Vytauto kaimas“. ,,Kaimiečiai“ privertė pasiduoti pavargusius AŽUM krepšininkus ir pelnė Trakų rajono savivaldybės mero Vytauto Zaliecko įsteigtą prizą.
Ketvirtos vietos laimėtojams buvo įteikta taurė, o prizininkams – taurės, diplomai ir medaliai, kuriuos įsteigė Trakų KKSC.
Visi dalyviai buvo pavaišinti kibinais ir gaiviais gėrimais, kuriuos nupirko signataras R.Rudzys.
Varžybų dalyvius pasveikino rajono savivaldybės meras V.  Zalieckas ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras R. Rudzys, kuris asmeniškai kiekvienam žaidėjui įteikė medalius, pakalbino sveikindamas ir patikino, kad šis turnyras ir toliau vyks ateityje.
Varžyboms teisėjavo licencijuoti teisėjai.
Organizatoriai dėkingi visiems, kurie prisidėjo organizuodami ir rengdami šią šventę.

Dainius Kazlauskas,
varžybų vyr. teisėjas
Česlavos Pociūnienės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *