Aukštadvariečiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pažymėjo krepšinio aikštelėje

Parašyta: 2018-03-17 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Renginiai, Sportas |

Aukštadvaryje jau tapo tradicija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną  sutikti krepšinio aikštelėje. Šio krepšinio turnyro sumanytojas yra Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Rudzys, o organizatorius – Aukštadvario sporto klubas (pirmininkas Gediminas Pociūnas).

 

Turnyro dalyviai ir svečiai

Į finalinę turnyro dalį š.m. kovo 10 d.  Aukštadvaryje  susirinko keturios komandos: Aukštadvario žemės ūkio mokyklos (vadovė Rita Kulakovskaja), Aukštadvario (vadovas Audrius Kazlauskas), Rūdiškių (vadovas Aurimas Šarapajevas) ir Semeliškių (vadovas Juozas Gudeliūnas) gimnazijų krepšininkai.

Norint sustiprinti komandas ir tuo pačiu padidinti turnyro pajėgumą, organizatoriai leido į komandų sudėtį įtraukti po du žaidėjus, kurie baigė savo mokyklas 2016 m. ir vėliau. Tas sprendimas iš tikro pasiteisino – visos komandos sustiprėjo, todėl kiekvienos rungtynės vyko taškas į tašką.

Kovo 11-osios akto signataras Romualdas Rudzys (kairėje), LR Seimo narių Jono Liesio ir Juozo Baublio padėjėja Vilma Puišienė ir AŽŪM direktorius Jonas Kazlauskas

Susirinkusius pasveikino Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas, kuris pasidžiaugė, kad tokią gražią šventę jaunimas sutinka krepšinio aikštelėje ir kad šis turnyras vyksta būtent Aukštadvaryje.

Su varžybų eiga supažindino Aukštadvario sporto klubo pirmininkas, šių varžybų organizatorius  Gediminas Pociūnas. Jis palinkėjo gero sportinio pykčio, atkaklios kovos ir turnyre nepatirti traumų.

Pirmieji į aikštelę išbėgo Rūdiškių gimnazijos ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklos krepšininkai. Aukštadvariečiai geriau sužaidę pirmą ketvirtį ir laimėję jį, antrame išbarstė turėtą persvarą ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 4 taškų deficitą. Po pertraukos persvėrę rezultatą, aikštelės šeimininkai šventė pergalę minimalių rezultatu 34:33.

Antrose rungtynėse susitiko Aukštadvario gimnazijos ir svečių iš Semeliškių krepšininkai. Aukštadvariečiai sugebėjo priešintis tik pirmame ketvirtyje, vėliau semeliškiečiai įjungę aukštesnę pavarą nesunkiai šventė pergalę rezultatu  63:28.

Po šių rungtynių vyko baudų metimo konkursas, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys. Taikliausias buvo aukštadvarietis Marius Mikalauskas.

Mažajame finale dėl 3 vietos susikovė Aukštadvario ir Rūdiškių gimnazijų krepšininkai. Po įtemtos ir dramatiškos kovos pergalę rezultatu 46:35  šventė ir 3 vietą iškovojo rūdiškiečiai.

Prieš finalą žaidėjai išbandė rankos taiklumą nuo tritaškio linijos. Po papildomų dviejų serijų taikliausiu tritaškininku tapo Rapolas Bielskis (Semeliškės).

Finale susitiko Aukštadvario žemės ūkio mokyklos ir Semeliškių gimnazijos krepšininkai. Visos rungtynės vyko taškas į tašką, nors dažniau nežymiai pirmaudavo aukštadvariečiai. Ketvirtame ketvirtyje 5 pražangą gavo Aukštadvario komandos įžaidėjas M.Mikalauskas ir pagrindinis laikas baigėsi taikiai – 69:69. Pratęsime  daugiau jėgų išsaugoję  pergalę šventė ir taurę iškovojo Semeliškių gimnazijos krepšininkai rezultatu 80:76. Aukštadvario žemės ūkio mokyklos komanda liko antra. Nugalėtojus į pergalė vedė Rapolas Bielskis, pelnęs 36 taškus ir pataikęs 9 tolimus metimus. Aukštadvariečių komandoje rezultatyviausias buvo Raimondas Šukelis, įmetęs taip pat 36 taškus.

Visus dalyvius  Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Rudzys  tradiciškai pavaišino kibinais ir gaiviaisiais gėrimais.

Turnyro uždarymo metu  signataras pasidžiaugė, kad šis tradicinis turnyras vyksta jau daug metų ir patikino, kad šis renginys vyks ateityje, tik matomai truputį pakeitus jo formatą. Visi dalyviai šiuos žodžius palydėjo džiaugsmingais plojimais.

Į uždarymo šventę atvyko Trakų KKSC direktorius Mindaugas Čiras, Seimo narių Jono Liesio ir Juozo Baublio padėjėja Vilma Puišienė, kuri komandoms įteikė po Valstybinę vėliavą, atminimo dovanėles, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktoriui Jonui Kazlauskui ir varžybų vyr. teisėjui Dainiui Kazlauskui seimo narių pasirašytas padėkas.

Į šventę atvyko Kovo 11-osios akto signataras Romualdas Rudzys (trečias iš kairės), LR Seimo narių Jono Liesio ir Juozo Baublio padėjėja Vilma Puišienė, Trakų KKSC direktorius Mindaugas Čiras (pirmas iš dešinės)

 

Visos komandos buvo apdovanotos taurėmis, o prizininkai dar medaliais bei diplomais, kuriuos įsteigė Trakų KKSC. Nugalėtojams buvo įteikti kvietimai apsilankyti Trasalio SPA. Šiuos kvietimus padovanojo LSDP Trakų skyrius.

Organizatoriai dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie šios šventės organizavimo ir pravedimo.

Aukštadvario sporto klubo pirmininkas

Gediminas Pociūnas,

Godos Liucvaikytės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *