Aukštadvario žemės ūkio mokykla didina jaunimo užimtumą, plėtodama kultūrines veiklas

Parašyta: 2015-12-01 | Kategorija: Aukštadvaris, Mokyklos, Naujienos, Projektai |

Nacionaliniame dramos teatre

Nacionaliniame dramos teatre

Aukštadvario žemės ūkio mokykla (AŽŪM) aktyviai reaguoja į jaunimo problemų realijas, stengdamasi įvairiais būdais ugdyti jaunimui žmogiškumo, tarpusavio pagalbos, bendravimo, socialinio atsparumo ir kitas pozityvias vertybes. AŽŪM siekia sudaryti kuo daugiau galimybių jaunimui dalyvauti įvairioje pažintinėje, kultūrinėje veikloje, išvykose, užsiėmimuose ir diskusijose savo veiklą orientuodama į kaimo jaunimo dalyvavimo stiprinimą ir jų užimtumo didinimą.

Šio siekio vedama Aukštadvario žemės ūkio mokykla birželio ­– lapkričio mėnesiais vykdė projektą „Jaunimo dalyvavimo stiprinimas ir jų užimtumo didinimas plėtojant laisvalaikio ir kultūrinės veiklos įvairovę“. Šį projektą finansavo Trakų rajono savivaldybė. Pagrindinė projekto tema – vietinio jaunimo laisvalaikio ir kultūrinės veiklos įvairovės plėtojimas siekiant padidinti jaunimo užimtumą ir dalyvavimą teigiamoje veikloje.

 Vykdydami numatytas projekto veiklas AŽŪM moksleiviai vyko į Vilnių Lietuvos nacionalinį dramos teatrą stebėti Kazio Binkio spektaklio „Atžalynas“. Šis spektaklis – tai puiki galimybė jaunimui atrasti žmogiškąsias vertybes, teigiamą tikėjimą aplinkiniais žmonėmis ir supančiu pasauliu.

Net dvi išvykos buvo suorganizuotos į Valdovų rūmus. Ekskursijų metu moksleiviai apžiūrėjo rūmuose eksponuojamus radinius, autentiškas istorinės rezidencijos sienų liekanas, rūmų raidos maketus bei atkūrimo projektą. Panorėjusieji galėjo įsijausti į rūmų sargybinių vaidmenį ar pažaisti to meto stalo žaidimus. Išvykos metu moksleiviai sužinojo ne tik naujų istorinių faktų, pajuto XVI a. ir XVII a. rūmų „aukso laikų“ dvasią, bet ir įsitikino, kad Valdovų rūmai – Lietuvos valstybingumo ir stiprybės simbolis.

Grupė Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokinių šio projekto lėšomis aplankė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejų (sausio 13-osios įvykiams atminti) bei pakilo į Vilniaus televizijos bokštą. Pirmame aukšte įsikūrusiame Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje apžiūrėjo ekspoziciją, skirtą kruviniems 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykiams atminti, kurių metu prie televizijos bokšto žuvo 12 Lietuvos laisvės gynėjų. Ekskursijos metu moksleiviai artimiau susipažino su kova už Lietuvos laisvę ir jos kaina bei įsitikino, kad tokios vertybės kaip žmogiškumas, atsidavimas ir bendrystė sunkiausiais momentais padėjo apginti Lietuvos nepriklausomybę.

Pagal šį projektą net penkiasdešimt trys Aukštadvario žemės ūkio mokyklos moksleiviai dalyvavo numatytose išvykose. Tikimasi, kad jaunimas,pabuvęs kultūringoje aplinkoje, išvykų metu susitikęs su kitų regionų jaunimu, susipažinęs su Lietuvos istoriniais ir meno objektais pradės pozityviau mąstyti, o grįžę iš išvykų dalyviai, pasakodami įspūdžius savo šeimose bei draugų rate, skatins ir aplinkinius kultūringai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Dalia MOCKELIŪNIENĖ,

Projektų vadovė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *