Aukštadvario žemės ūkio mokykloje – amatų centro atidarymas

Parašyta: 2014-06-06 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Seniūnijos |
Amatų centro atidarymo akimirkos

Amatų centro atidarymo akimirkos

Aukštadvario žemės ūkio mokykla nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. vykdė Trakų krašto vietos veiklos grupės projektą „Aukštadvario žemės ūkio mokyklos pastato (unikalus Nr. 7998-3020-1013) remontas ir pritaikymas tradicinių amatų veiklai” ir š. m. gegužės 29 dieną vyko įrengto amatų centro atidarymas. Labai džiaugiamės, kad į atidarymą atvyko gausus būrys garbių svečių: Trakų savivaldybės Tarybos nariai – G. Smolskienė, E. Rudelienė ir V. Petkevičius, Trakų savivaldybės žemės ūkio administravimo skyriaus vedėjas A. Dzigas, Trakų krašto vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė J. Dzencevičienė, Trakų krašto vietos veiklos grupės atstovai – vadovė A. Kazakevičiūtė – Staniunaitienė ir specialistas – konsultantas A. Pučas, UAB “Verslo strategija ir projektai” konsultantė J. Čiuknaitė, Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapijos monsinjoras V. Sudavičius, Onuškio Donato Malinausko vidurinės mokyklos direktorė R. Blikertienė, Aukštadvario mokyklos darželio „Gandriukas“ direktorė V. Lauruševičienė, Aukštadvario regioninio parko direktorius V. Plegevičius, Čižiūnų socialinių paslaugų centro direktorė I. Kalkienė, Aukštadvario bendruomenės atstovė V. Pilipavičienė bei mokyklos bendruomenės nariai.
Po Aukštadvario mokyklos darželio „Gandriukas“ būrelio „Kuriu, dainuoju, vaidinu“ (vadovė S. Daugirdienė) atliktos programos, direktorius J. Kazlauskas, džiaugdamasis įgyvendintu projektu, priminė susirinkusiems projekto vertę, kuri siekė 396333,33 Lt. ir įvardino projekto vykdymo rangovus – UAB “Rumida” (atliko patalpų remontą), UAB “Rolvika” (rūpinosi įrangos tiekimu ir montavimu) ir UAB “Verslo strategija ir projektai” (vykdė konsultavimo paslaugas). Susirinkusieji buvo supažindinti su įgyvendinto projekto tikslais bei artimiausiais uždaviniais, akcentuojant, kad būsimasis amatų centras bus atviras Aukštadvario bei kitoms bendruomenėms, Trakų rajono amatininkams ir mokyklų mokiniams, besilankantiems turistams Trakų rajone ir Aukštadvaryje bei visiems pageidaujantiems asmenims. Direktorius pristatė amatų centre planuojamas vykdyti veiklas – kulinarinio paveldo maisto produktų gamyba ir realizavimas, pageidaujančių asmenų mokymas bei konsultavimas pagal edukacines programas, seminarų, kūrybinių stovyklų, konferencijų, parodų, mugių organizavimas, Trakų krašto tradicinių kulinarinio paveldo maisto produktų sertifikavimas, amatininkų veiklos demonstravimas. Paminėjo, kad vėliau bus plėtojami ir kiti amatai – meninės kalvystės, medžio, keramikos ir pan. ir pasidžiaugė, kad amatų centre jau lankėsi Aukštadvario senjorai, kurie buvo supažindinti su nauja įranga ir pavaišinti kulinariniais gaminiais, o Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniai kartu su profesijos mokytoja metodininke V. Nairanauskiene mokėsi gaminti įvairius kulinarinius gaminius ir skaičiuoti pagamintų produktų gamybos kaštus.
J. Kazlauskas nuoširdžiai dėkojo padėjusiems parengti, koordinuoti ir įgyvendinti projektą. Svečiams pristatė priimtą dirbti amatų centre jauną, kūrybišką, darbščią, puoselėjančią tradicijas darbuotoją M. Leščinskytę, Lietuvos edukologijos universiteto absolventę, gimusią ir augusią Trakuose. Ji susirinkusius supažindino su Trakų krašto tradiciniais patiekalais ir planuojamais sertifikuoti kulinarinio paveldo produktais. Pasak amatų centro darbuotojos, kokorai planuojami sertifikuoti pirmiausiai, nes praeitame amžiuje juos gamino beveik visos aukštadvarietės, tad ir svečiai buvo vaišinami karštais, tik ką iškeptais kokorais, pagardintais padažu su spirgučiais. Kartu dalyviams buvo pristatytos ir planuojamos kulinarinio paveldo produktų edukacinės programos.
Šimtalapis, įvairios bandelės, kibinai su įvairiais įdarais, tradicinė ruginė duona, naminė gira – tai tik dalis kulinarinio paveldo produktų, kuriuos atidarymo metu teko degustuoti dalyviams. Tikimasi, kad amatų centras suburs Aukštadvario bendruomenės narius ir tarnaus žmonėms, kad geriau pažintume savo praeitį, drąsiai pasitiktume ateitį, taptume atviresni, nuoširdesni ir geresni. Įkurto amatų centro tikslas – puoselėti lietuviškus amatus ir kultūrą, skatinti vyresniuosius prisiminti senuosius laikus ir dalintis patirtimi, receptais ir gerumu su jaunimu ir stengtis, remiantis lietuvių tautos tradicijomis, maitintis ir gyventi sveikai. Amatų centro darbuotoja M. Leščinskytė nuoširdžiai dėkoja valgyklos vedėjai A. Monginienei už praktinius patarimus ir profesionalias konsultacijas.
Kalbėjusieji linkėjo sėkmės amatų centro veiklai. „Džiaugiuosi, kad Aukštadvario žemės ūkio mokyklos amatų centras pradės savo veiklą. Kol bus puoselėjamos krašto tradicijos, Aukštadvaris išliks stiprus su savo paveldu ir unikalumu. Pageidaujantys aplankyti Aukštadvario miestelį, tuo pačiu amatų centre turės galimybę išsikepti gardžią duoną ar kokį kitą produktą ir parsivežti, it suvenyrą, namo“, – kalbėjo Trakų krašto vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė J. Dzencevičienė.

Violeta Nairanauskienė,
Aukštadvario žemės ūkio mokyklos bendruomenės pirmininkė
Vytauto Nairanausko nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *