Aukštadvaris ir Senieji Trakai: nauji iššūkiai ir pokyčiai

Parašyta: 2020-02-06 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Savivaldybė, Senieji Trakai |

Praeitą savaitę rajono savivaldybės vadovai aplankė Aukštadvario ir Senųjų Trakų seniūnijas.

Aukštadvaris nuo seno garsėja aktyvia bendruomenės veikla, tvirtomis tradicijomis, kraštą mylinčiais ir puoselėjančiais žmonėmis. Ir nors čia gyventi patrauklu, o žmones suburia ir vienija pilietiškumo, bendruomeniškumo jausmai, seniūnijoje šių metų sausio 1 d. duomenimis, gyventojų skaičius mažėja. Palyginti su 2019 metais, seniūnijoje sumažėjo 67 gyventojais (2019 m. –
2 247, 2020 m. – 2 180).

Į aukštadvariečių klausimus atsakė susitikime dalyvavę (iš kairės) Savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius, merės pavaduotoja M. Puč, merė E. Rudelienė, Aukštadvario seniūnas L. Kvedaravičius

Susitikime su rajono Savivaldybės vadovais Aukštadvario gyventojai pateikė nemažai klausimų. Buvo aptarti kasdieniai – vaikų pavežėjimo, šilumos kainų, šiukšlių išvežimo – rūpesčiai. Gyventojai prašė Savivaldybės atstovų pagal galimybes pasirūpinti gatvių apšvietimu ir jų saugumu, galimybėmis įrengti papildomus konteinerius.
Aukštadvario gyventojai domėjosi vandens kokybe, nuotekomis, galimybe įrengti vandens ėmimo kolonėles. Itin aktualios gyventojams – šildymo kainos. Aukštadvariškiai skundėsi aukštomis šildymo kainomis, o paaiškinimus, atsakymus išgirdo iš Trakų šilumos tinklų direktoriaus Kęstučio Kasparavičiaus, informavusio, kad aukštoms kainoms ir nepakankamai šilumai butuose galimai įtakos turi seni namo šilumos mazgai, kuriuos reikia naujinti, nesandarūs langai. Savivaldybės atstovai priėjo išvados, jog optimaliausia būtų su gyventojais susitikti ne vieną kartą per metus, o inicijuoti ir organizuoti atskirus susitikimus su gyventojus aptarnaujančiomis Savivaldybės įstaigomis.
Gyventojai džiaugėsi naujuoju seniūnu Laimiu Kvedaravičiumi, kuris operatyviai reaguoja į visus gyventojų paklausimus, prašymus ir nedelsiant juos sprendžia.
Aukštadvario gyventojai pabrėžė, kad jiems nebeužtenka bendruomenės namų patalpų, kuriomis netrukus naudosis ir jaunimas. Čia kurtis žada Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro filialas. Buvo aptartos galimybės plėstis arba keltis į naujas patalpas.
Susirinkime paliestas ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklos likvidavimo klausimas. Gyventojai išreiškė susirūpinimą šios profesinės mokyklos likimu. Savivaldybės atstovai patikino ieškosiantys konstruktyvių sprendimų ją išsaugoti. Vienas iš būdų išsaugoti rengiamų specialistų poreikį bei tolesnį jų rengimą – steigti profesinį skyrių Aukštadvario gimnazijoje. Ši galimybė jau po susitikimo Aukštadvaryje buvo aptariama šalies Švietimo ministerijoje.

Kitas rajono vadovų susitikimas su gyventojais surengtas Senųjų Trakų seniūnijoje.
Pastaraisiais metais Senųjų Trakų seniūnija tampa vis labiau žinoma ne tik todėl, kad čia Vytauto Didžiojo gimtinė, bet ir kaip ekonomiškai bei socialiai auganti vietovė. Čia veikia ne tik mokyklos, bibliotekos, bet ir noriai kuriasi verslo įmonės. Šių metų sausio 1 d. duomenimis, Senųjų Trakų seniūnijoje yra  2 886 gyventojai, deklaravusieji savo gyvenamąją vietą.
Į susitikimą su Trakų rajono savivaldybės vadovais Senųjų Trakų gyventojai – švietimo įstaigų vadovai, mokytojai, seniūnijos darbuotojai, verslo atstovai, susirinko gan aktyviai.
Susitikimo metu gyventojai kėlė ir ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus, domėjosi 2020 metams planuojamais darbais. Buvo paliestos aktua­liausios problemos: gatvių asfaltavimas, kelio dangos taisymas, gruntinių kelių greideriavimas, vandentiekio pajungimas, komunalinių atliekų išvežimas, daugiabučių namų renovacija, kultūros židinio steigimas Šventininkų kaime bei kitos seniūnijai svarbios temos. Gyventojams išsamiai į jų iškeltus klausimus atsakė Savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Senųjų Trakų seniūnijos gyventojai aktyviai domėjosi ne tik tuo, kas nuveikta per metus, bet ir planuojamais šių metų darbais

Tai pat buvo džiaugiamasi ir jau įgyvendintais projektais, kurie pagerino Senųjų Trakų seniūnijos gyvenamąją aplinką: paklota asfaltbetonio danga Padumblės, Serapiniškių, Strakiškių kaimuose, baigta rajoninio kelio Senieji Trakai – Šventininkai rekonstrukcija (paklota 6,6 km asfaltbetonio dangos), įrengtu gatvių apšvietimu, paklotais šaligatviais, pastatytomis autobuso stotelėmis, aptvertomis kapinėmis, įmontuotų antžeminių šiukšlių surinkimo konteinerių aikštelėmis, pastatytu tekstilės konteineriu.
Švietimo įstaigų vadovai Savivaldybės vadovams dėkojo už sudarytas puikias sąlygas ugdymui, sportui, laisvalaikiui. Džiaugėsi suremontuotomis patalpomis, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimu, puikiu tarpusavio bendradarbiavimu.

Evelina KISLYCH-ŠOCHIENĖ,
Nijolė SLAVINSKIENĖ,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėjos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *