Baigėsi IV Seimo sesija

Parašyta: 2022-07-08 | Kategorija: Komentarai, Lietuva, Naujienos, Trakai |

LR Seimo narė Edita Rudelienė

Praėjusią savaitę nuskambėjus gongui baigėsi ketvirtoji Seimo sesija – kaip visad išskirtinė savais iššūkiais ir aktualijomis. Nors posėdžių salėje pastaruoju metu vyko daug karštų diskusijų, pavyko nuveikti išties nemažai.

Per šią sesiją dalyvavau net 1 020 balsavimų! Seimo narių grupėje inicijavome 9 teisės aktų projektus ir pateikėme 5 pasiūlymus! Birželį prisijungiau prie Jaunimo ir sporto reikalų komisijos, gegužę prisidėjau prie laikinosios Bendradarbiavimo su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba grupės, o kovą tapau Laikinosios Buvusiųjų merų grupės pirmininke.

 Konstitucija

Priimtos ilgai lauktos Konstitucijos pataisos, įteisinančios tiesioginius merų rinkimus ir suteikiama galimybė į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų!

 Savarankiškesnė savivalda

Sudarytos sąlygos savivaldybių ribose esančią žemę perduoti iš Nacionalinės žemės tarnybos į savivaldybių rankas! Suteikiant savivaldybėms savarankiškumo mažės biurokratinė našta, spartės statybos, verslo plėtros projektai ir viešųjų paslaugų investicijų procesai.

 Tiesioginiai merų rinkimai

Teisiškai sureguliavome santykius tarp tiesiogiai išrinktų merų ir savivaldybių tarybų! Seimui pakeitus Konstituciją tiesioginiams merų rinkimams įteisinti, nustatėme ir priėmėme naują Vietos savivaldos įstatymą, kuris numato tiesiogiai renkamų merų galių pusiausvyrą su savivaldybės tarybomis.

 Rinkimai

Taip pat priėmėme naująjį Rinkimų kodeksą, kuris rinkimų sistemai suteiks daugiau atsakomybės, stabilumo ir atskaitingumo rinkėjui.

 Šeimų paketas

Patvirtinome liberalų inicijuotą šeimų paketą. Tai – Seimo Pirmininkės inicijuoti projektai, apimantys įvairius įstatymus ir jų korekcijas, orientuotas į šeimos gerovę: keturių dienų darbo savaitė jauniems tėvams, vaikų kambariai darbo vietose, pagalbinio apvaisinimo pataisos, šeimų darželių iniciatyva ir kita.

 Nacionalinis saugumas

Daug dėmesio skyrėme krašto gynybos ir nacionalinio saugumo kokybės gerinimui. Dėl karo Ukrainoje ir infliacijos operatyviai peržiūrėtas valstybės biudžetas. Šiemet jame krašto apsaugai papildomai skirta 297 mln. eurų bei anksčiau nei planuota pasiekta 2,5 % nuo BVP riba. Reaguojant į stipriai išaugusias energetinių resursų kainas bei karo Ukrainoje pasekmes ekonomikai, patvirtintas antiinfliacinių priemonių paketas.

 Pagalba Ukrainai

Patvirtinome ne vieną rezoliuciją, smerkiančią kruviną Putino režimą, viena iš jų: dėl Rusijos vykdomos Ukrainos gyventojų deportacijos bei grobimo, kuria smerkiami Rusijos veiksmai bei pripažįstama, jog ginkluotųjų pajėgų ir jos politinės bei karinės vadovybės vykdoma ginkluota plataus masto agresija ir prievartinės deportacijos į Rusiją ar laikinai jos kontroliuojamas teritorijas yra Ukrainos tautos tremtys.

Reaguodami į karo pabėgėlių srautus, suteikdami daugiau socialinių garantijų, išplėtėme nuo karo bėgančių ukrainiečių teises Lietuvoje.

 Švietimas

Priimta daug švietimui svarbių projektų:

 Įstatymuose aiškiai sudėlioti mokslo reikalavimai skirtingoms studijų pakopoms, numatytas pereinamasis laikotarpis.

 Sudaroma galimybė sujungti universitetų ir kolegijų resursus tose srityse, kuriose trūksta specialistų.

Stiprinamos tyrėjų karjeros galimybės jungiantis prie kitų ES valstybių bei nustatytos 4 tyrėjų karjeros pakopos, siekiant įteisinti vienodą karjeros kelią visiems tyrėjams.

 Universitetams suteikta daugiau teisių patiems planuoti magistrantūros vietas, o kolegijose stiprinamos sąsajos su praktika bei didinamas taikomųjų tyrimų skaičius.

 Sportas

Nuo liepos 1-osios didėja stipendijos visiems sportininkams bei jas gaunančių sportininkų ratas. Taip pat drauge su stipendijomis sportininkams suteikiamos visos socialinės garantijos.

Suvienodintos stipendijos turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams už to paties lygmens aukšto meistriškumo varžybose iškovotas vietas.

Džiaugiuosi šios sesijos metu pasiektais rezultatais bei LR liberalų sąjūdžio frakcijos iniciatyvomis.

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

Užs. Nr. 458


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *