Balandžio 11 d. Lino Kojalos knygos „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ pristatymas

Parašyta: 2019-04-03 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Balandžio 11 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Lino Kojalos knygos „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ pristatymas.

 

Kodėl Nida atliko svarbų vaidmenį Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje? Kaip Europai sekasi spręsti pabėgėlių krizę? Ar ES lyderiai išlaikys vienybę Rusijos atžvilgiu? Kaip klostysis JAV ir Europos santykiai Donald’o Trump’o eroje? Ar išliks euro valiuta? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų bus ieškoma naujausioje, plačiai skaitytojų auditorijai skirtoje Lino Kojalos knygoje.

Knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ – tai kelionės po didžiąsias Europos sostines ir JAV bei pokalbiai su žmonėmis, prisidėjusiais prie Europos vienijimo bei politikos formavimo. Politologas Linas Kojala padeda atrasti ir suprasti Europą.

Suprasti Europą – atrodo, kad tai neįmanoma misija, nes Europa didelė, o Europos Sąjunga atrodo dar didesnė ir sudėtingesnė dėl savo sutarčių, direktyvų, biurokratinio aparato. Vis dėlto Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala tikina, kad Europą suprasti ir pažinti įmanoma ir yra lengviau nei atrodo.

Knygoje „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ autorius kalbino Europos valstybių, Lietuvos politikos lyderius, diplomatus, ekspertus ir tuos, kurie prisidėjo prie Europos suvienijimo po karo. Daugiau nei trisdešimt pokalbių Berlyne, Londone, Briuselyje, Bostone ir Vašingtone atskleidžia, kad Europa – tai žmonės. Ir būtent taip ją vertinant – kaip gyvą, kintantį organizmą – galima lengviau suvokti, kaip gyvename dabar ir kas mūsų visų laukia ateityje.

Linas Kojala pateikia pokalbius ir diskusijas apie Europos Sąjungos kūrimą pasibaigus karui, jos plėtrą ir didžiausias dabartinės Europos problemas. Čia aptariama migracijos krizė, Jungtinės Karalystės išstojimas ir jo keliamos grėsmės, saugumas, finansinės problemos.

Linas Kojala – politologas, Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius. Dėsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, yra šio instituto doktorantas. Harvardo universitete Davis centre dirbo tyrėju, buvo gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją. Šiuo metu yra šio universiteto nereziduojantis ekspertas projektams.

Kojala yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo tarptautiniams projektams. Domisi ir dažnai rašo komentarus ar kalba žiniasklaidoje apie Europos integraciją, NATO politiką, Rusijos vidaus ir užsienio politiką, Rytų Partnerystės šalių politiką ir raidą, informacinius karus, JAV užsienio politiką. Yra rengęs komentarus CNN, „The Moscow Times“, BBC, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų nacionaliniams transliuotojams, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose.

Kviečiame dalyvauti!

Trakų viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *