Baltijos kelio diena Lentvaryje

Parašyta: 2021-08-28 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos |

Rugpjūčio 23 dienos pavakarę Lentvario Klevų alėja žingsniavo žmonės. Ne minios, ne šimtai ar tūkstančiai, o tik keli. Tie, kuriems iš tiesų rūpi. Tie, kurie savo asmenine arba labai artima patirtimi yra pajutę laisvės kainą ir tai, kaip puiku, kai gali kalbėti, mąstyti ir elgtis taip, kaip tu nori, o ne kaip tau liepia.

Lentvario kultūros rūmuose buvo minimos 32-osios Baltijos kelio dienos metinės. Susirinkusiuosius pasitiko trijų Pabaltijo valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos – vėliavos bei organizatoriai, kurie sveikino ir dovanojo mažas šalių vėliavėles.

Renginio metu buvo pristatytas nuo 2005 metų vykdytas projektas „Misija Sibiras“: tai penkiolika metų vykęs projektas, kurio metu buvo organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Ekspedicijų tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškos kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius žuvusiems lietuviams atminti. Ekspedicijos metu taip pat buvo siekiama pabendrauti su svečiose šalyse tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Grįžus iš ekspedicijos buvo keliaujama po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes ir skatinama domėtis Lietuvos istorija bei jos išsaugojimu ateities kartoms. Nuo pirmos ekspedicijos, 2006 metais, norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 14 000 jaunų žmonių, suorganizuota 18 ekspedicijų, tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų, sukurta dešimtys dokumentinių filmų. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

Renginio metu savo patyrimais ir įspūdžiais dalinosi dvi šaunios merginos, projekto „Misija Sibiras“ dalyvės: Ieva Kaknevičiūtė ir Viltė Ambrazaitytė. Buvo labai įdomu klausytis, kaip merginos pasakoja, ką matė bei patyrė, kaip jautriai dalinasi jausmais, kuriuos jautė kaskart, radusios į tėvynę negrįžusio kraštiečio amžino poilsio vietą. Ne vienam, buvusiam tądien salėje, ašaros suspaudė gerklę. Kai merginos užgrojo ukulele ir nuskambėjo A. Orlovos daina „Ramuma“, visa salė klausėsi nuščiuvusi. Atrodė, kad kiekvienas mintyse girdėjome grėsmingai dundančius traukinio bėgius. Pilietiškai nusiteikus ir širdyse pakylėtus renginio dalyvius kvietėme dalyvauti ir šiai progai skirtose šv. mišiose Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje.

 

Dėkojame svečiams: LR Seimo nariui Kęstučiui Vilkauskui,, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Andriui Šatevičiui bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Lentvario skyriaus pirmininkui Jonui Počepavičiui už pilietiškumą dalyvavimą minėjime ir palaikymą.

 

Lentvario kultūros rūmų informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *