Baudos už netinkamą padangų šalinimą

Parašyta: 2014-11-25 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Dabar, prasidėjus padangų keitimo bumui, padidėja grėsmė miškams, pakelėms, nuošalesnėms vietoms tapti senų padangų prieglobsčiu.

redag (1 of 1)

Taip atsitiko ir Lentvaryje, Trakų gatvėje, šalia didžiųjų gabaritų atliekų aikštelės. Gyventojai ir įmonės, kurioms nemokamai aikštelėje nepriimdavo padangų, nes jų atveždavo daugiau nei galima, arba už papildomas padangas reikėjo susimokėti, jas tiesiog numesdavo šalia geležinkelio bėgių, apie 50 m atstumu nuo aikštelės.

Vaizdas nedžiugino nei vietos gyventojų, nei institucijų. Šiais metais net 4 kartus iš šios vietos buvo išvežtos padangų atliekos. Spalio pabaigoje šioje vietoje lankėsi ir valstybiniai aplinkosaugos inspektoriai. Tuo metu nebuvo rasta padangų, nes Trakų rajono aplinkosaugininkai su seniūnijos pagalba suorganizavo padangų išvežimą iš šios teritorijos. Šiuo metu teritorija yra griežtai stebima seniūnijos ir aplinkosaugos inspektorių.

Vienas tinkamesnių būdų atsikratyti senų padangų – nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę Lentvaryje, Trakų g. 1. Iš fizinių asmenų (automobilio valdytojų) per vienus metus nemokamai priimamos 4 padangos.

Kitas būdas atsikratyti senų padangų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios priimamos nemokamai.

Juridiniams asmenims rekomenduojama padangų atliekas atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo sutartį.

Norime priminti, kad praėjusių metų gegužę įsigaliojo dešimteriopai didesni aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžiai. Šis dydis už ne vietoje išmestas padangas yra padidėjęs nuo 1 300 Lt (376,50 EUR) iki 15 000 litų (4344,30 EUR) už toną. Taigi už keturias išmestas padangas gali tekti sumokėti apie 500 litų (144,80 EUR).

Taip pat yra didinamos baudos už žalą aplinkai. Aplinkos ministro įsakymu, nuo spalio 1 d. įsigalioja žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą žalos atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą. 

Nauji aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos pakeitimai numato, kad minimalus žalos aplinkai dydis, kuris padaromas vandens telkiniams, žemės paviršiui ir (ar) gilesniems jos sluoksniams, sukeliamas biologinėmis medžiagomis (pavyzdžiui, nuotekos) bus ne mažesnis nei 518 Lt (150 EUR). Jei aplinka užteršiama cheminėmis medžiagomis – 691 Lt (200 EUR)

Minimalus įkainis už bet kokią oro taršą (pvz., deginama plastmasė) – 345 Lt (100 EUR).

Pagal naują tvarką, bus išvengta simbolinių žalos dydžių ir teršėjai turės sumokėti ne mažesnę nei minimalią sumą.

Minimalūs žalos atlyginimo dydžiai jau daugiau nei metus galioja ir atliekų tvarkymo srityje. Už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis baudžiama mažiausiai 500 litų (145 EUR). Atlyginti už aplinkai daromą žalą pavojingomis atliekomis tenka mažiausiai 1 500 litų (434 EUR).

Inutė NEVEROVSKIENĖ,

Autorės nuotr.

http://www.padanguparduotuve.lt/


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *