Bendruomeninės lėšos želdinių kirtimui

Parašyta: 2015-11-16 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Politika, Trakai |

„Spąstai“ pėstiesiems prie autobusų stotelės Klevų alėjos gatvėje šalia parduotuvės „Iki‘

„Spąstai“ pėstiesiems prie autobusų stotelės Klevų alėjos gatvėje šalia parduotuvės „Iki‘

Laikraštyje „Trakų žemė“ (2015, spalio 30 d., Nr. 43 (886), p. 3) publikuotame Trakų rajono merės patarėjos Eleonoros Kravčun rašinyje „Darbingas spalis seniūnijose“ giriamasi, kaip sėkmingai buvo tvarkoma aplinka.
Lentvario miesto gyventojus domina, kas buvo nuveikta didžiausiame rajono mieste. Redakcija sužinojo, kad Lentvario seniūnijai buvo skirta 8 tūkst. eurų bendruomeninių lėšų. Šių lėšų panaudojimo tvarką yra patvirtinusi Trakų rajono savivaldybės taryba. Svarbu yra tai, kad dėl šių lėšų panaudojimo privalu tartis su bendruomene. Kada ir kur buvo tariamasi su bendruomene dėl šių lėšų panaudojimo, rašinyje neužsimenama. Gal būt Lentvario seniūnas pasitarė su seniūnaičiais, bet bendruomenė, galima teigti, apie tai nežinojo. Neteko pastebėti nei skelbimo, nei kvietimo į seniūniją, kai buvo svarstomas šių lėšų panaudojimas. Gal 8 tūkst. eurų smulkmena, kad galima šias lėšas švaistyti plačiai negarsinant? Kodėl taip teigiame? O todėl, kad stebino Lentvario seniūnijos pastangos naikinti miesto želdinius. Neseniai „Trakų žemės“ laikraštyje buvo skelbta žinute, kai Lentvario seniūnija turėjusi pagenėti Klevų alėjos gatvėje augusį dvikamienį medį, viena jo dalį nupjovė, pasmerkdami visą medį.
Kai buvo nagrinėjamas savivaldybėje lentvariečių skundas dėl šio medžio, seniūnija jau naikino toje pačioje Klevų alėjos gatvėje augusius želdinius, kurie apibūdinti kaip „nereikalingi vaismedžiai“. Taigi iškirto tarp Bevardžio ežerėlio ir Klevų alėjos augusius želdinius (kriaušes, slyvas ir net obelį), kurie savo lapija slopindavo pravažiuojančio transporto keliamą triukšmą, sugerdavo dulkes ir teršalus, o pavasarį gražiai žydėdavo. Bet seniūnija nusprendė, kad tokie želdiniai nereikalingi, kad geriau, kai žingsniuodami šaligatviu jie kvėpuoja užterštu atmosferos oru ir klausosi automobilių ūžesio. Bet ar tokiam tikslui skiriamos bendruomeninės lėšos?
Anksčiau šiame laikraštyje Lentvario seniūnijai buvo siūlyta pakloti šaligatvį prie autobuso stotelės „Kilimai“, taip pat sutvarkyti šaligatvį, vedanti nuo „Iki“ parduotuvės link parduotuvės „Maxima“. Lentvario seniūnijos darbuotojams buvo parodyta duobė prie pėsčiųjų perėjos, šalia „Iki“ parduotuvės, nes šioje vietoje vakare einantis pensininkas griūdamas susižeidė ranką. Deja, vasarą buvo remontuojama asfalto danga prie kioskų, o duobė prie perėjos buvo pamiršta. Susidaro įspūdis, kad stambi suma lėšų panaudota neracionaliai, o skaudžiausia, kad plačiai nesupažindinus visuomenės.
Šias pastabas pabandysime iliustruoti foto nuotraukomis, gal dar atsiras lėšų ir šioms smulkmenoms, juk vėl rinkimai artėja…

IMG_9782

Šaligatvis vedantis į parduotuvę „Iki“

Kol kas prie stotelės „Kilimai“ šaligat­vio nėra
Kol kas prie stotelės „Kilimai“ šaligat­vio nėra

Ši gatvelė prie Lentvario ežero vadinama neatsitiktinai „Antininkais“

Ši gatvelė prie Lentvario ežero vadinama neatsitiktinai „Antininkais“


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *