Bitininkystės produktų vartojimas ūmių virusinių infekcijų metu: 12 rekomendacijų

Parašyta: 2020-04-06 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

 

  1. Išorinės apsaugos ir pagalbos priemonės. Propolio tepalai ir aliejai vartojami nosies landų, lūpų, odos ir gleivinių apsaugai. Patys stipriausi – propolio tepalai su bičių vašku. Profilaktiškai – tepti 2–4 kartus per dieną, ypač išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8 kartų. Vartoti visą padidėjusio sergamumo periodą.
  2. Propolio (bičių pikio) purškalai. Ypač veiklūs preparatai. Vandeninis propolio purškalas labiau veikia virusus, etanoliniai (spiritiniai) propolio purškalai – bakterijas ir grybelius. Profilaktiškai – vienas ar du įpurškimai į burną, gerklę 2–4 kartus per dieną, ypač prieš numatomą kontaktą viešose vietose ar darbe, išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8–10 kartų. Po purškalo pavartojimo negerti ir nevalgyti nors 15 minučių. Vartoti visą padidėjusio sergamumo periodą.
  3. Virusų ir kitų infekcijų sukėlėjų naikinimas ir jų vystymosi stabdymas: propolio preparatai. Propolio kapsulės – po 1 kaps. du kartus per dieną po valgio užgeriant vandeniu, kurso trukmė 10–14 dienų. Etanolinis (spiritinis) propolio ekstraktas – po 30 lašų 3 kartus per dieną, lašinti į 100–200 ml šilto virinto vandens. Rekomenduojama pusę pagaminto skysčio panaudoti gerklės skalavimui, likusią – išgerti. Nedidelis preparato kiekis visada nusėda ant stiklinės ar puodelio sienelių. Propolio lašai vartojami taip pat, tik imamas dvigubai didesnis preparato kiekis. Kurso trukmė 3–4 savaitės, galima kartoti po 2 mėnesių.
  4. Imuninės sistemos stiprinimas: žiedadulkės, bičių duonelė, bičių pienelis. Šaldytos žiedadulkės vartojamos po 1–2 arb. šaukštelius 2 kartus per dieną, geriau tarp valgių, 2–4 savaites. Išėmus iš šaldiklio reikiamą kiekį palaikyti kambario temperatūroje 10–15 min., geriau čiulpti ir užgerti šiltu vandeniu. Džiovintos žiedadulkės vartojamos du kartus didesniais kiekiais, čiulpiant ir užgeriant vandeniu ar ištirpinus 100–2 000 ml šilto vandens. Visų rūšių žiedadulkių tabletės vartojamos po 2–4 tabletes 2 kartus per dieną čiulpiant ir užgeriant vandeniu. Bičių duonelė – šaldyta, džiovinta, dražė pavidalu – vartotina nurodytais kiekiais 1–2 kartus per dieną nuo 2 iki 4 savaičių kursais, čiulpiant arba ištirpinus šiltame vandenyje, geriau tarp valgių. Rekomenduojama neskubėti, ilgiau palaikyti burnoje. Žiedadulkės ir bičių duonelė ypač rekomenduojamos rūkantiesiems. Bičių pienelio tabletės ir apilakas labiau rekomenduojami nesergantiems vaikams, jauniems asmenims ir daugumai, praėjus ūmiai ligos fazei, jei nevargina aukštas kraujospūdis. Suaugusiesiems – po 75 mg (1 tabletę), čiulpti tarp valgių du karus per dieną – ryte ir vidurdienį, kurso trukmė 10–14 dienų. Vaikams ir seniems asmenims rekomenduojamos mažesnės dozės nurodomos ant pakuočių.
  5. Žarnyno funkcijų palaikymas ir stiprinimas. Rekomenduojama bičių duonelė, 2–4 savaites. Išliekant vidurių užkietėjimui – vaistažolių arbatos ir kitos priemonės. Esant viduriavimui – etanolinis propolio ekstraktas nurodytais būdais. Profilaktikos ir korekcijos tikslais, po antibiotikų vartojimo rekomenduojama ilgą laiką vartoti ne tik bičių duonelę, bet ir bičių vašką ar korius: porą kartų per savaitę 1–2 arb. šaukštelius ilgai kramtyti ir nuryti.
  6. Vaistinis bičių medus: detoksikacija, papildymas, regeneracija, uždegimo korekcija. Turime labai didelį pasirinkimą įvairiausio medaus. Sezoninių infekcijų metu tiems asmenims, kurie gali ir nori vartoti, labiausiai tiktų poliflorinis pievų, miškų, spygliuočių medus. Daug sveikatos specialistų siūlo mažinti balto rafinuoto cukraus vartojimą ir jo atsisakyti. Sveikatai išsaugoti ir stiprinti daugumai suaugusiųjų rekomenduojama per dieną suvartoti iki 1–2 v. š. bičių medaus, sergantiesiems – ir žymiai daugiau. Reikėtų nepamiršti ir senų, gyvenimo praktikos patikrintų naminių medaus mišinių su krienais, česnaku, spanguolėmis, įvairiais prieskoniais, kurie tinka visai šeimai. Daugumą medaus mišinių galima vartoti 2–4 savaičių kursais.
  7. Galinga reguliacija: korių dangteliai, medus su koriais, bičių vaškas. Gaila, tačiau šie nepaprastai stiprūs sveikatos išsaugojimo veiksniai pas mus dar mažai naudojami. Pats galingiausias iš jų – korių dangteliai. Šiuo metu tinkamai naudojami visi korių, vaško ir medaus kompleksai reguliuoja ir atstato žmogaus organizmo imunines funkcijas, normalizuoja virškinimo fermentų gamybą ir pagreitina sveikimą. Vartojama ilgai kramtant, po 1–2 arb. š. net keletą kartų per dieną. Esant slogai, anginai, gerklės skausmams, kosuliui, dantų, dantenų ir burnos gleivinės problemoms, rekomenduojama gausiai išsiskyrusias seiles ne nuryti, o išspjauti, po 7–10 minučių intensyvaus kramtymo išspjauti ir vaško likučius, gerai išskalauti burną. Ir tik po to, paėmus kitą porciją, burnoje atsirandančias seiles ryti, o pabaigoje – nuryti ir likusį vašką.
  8. Bičių produktai malšina stresą. Antistresiniu poveikiu pasižymi visi bičių produktai ir jų gaminiai, dažniausiai siūloma vartoti šiltame vandenyje ištirpintą medų, medų su vaistažolių arbatomis, žiedadulkes ir bičių pienelį nurodytais kiekiais. Šiuo tikslu medus vartotinas vakare, žiedadulkės ir bičių pienelis – pirmoje dienos pusėje.
  9. Siūlomi deriniai. Padidėjus sergamumui sezoninėmis infekcijomis ir kitais sveikatai nepalankiais periodais rekomenduojama vartoti 2–3 produktus ar gaminius – tai galėtų būti medaus mišiniai su propoliu, žiedadulkėmis, bičių duonele, bičių pieneliu ar keletu minėtų produktų; greta išorinio poveikio priemonių visada svarbu turėti su savimi ir reguliariai panaudoti kurį nors purškalą. Pavasario laikotarpiu daugeliui siūlyčiau suvartoti vieną kursą kurio nors propolio preparato – kapsulių ar ekstraktų, lašų ar medaus mišinio su propolio ekstraktu. Vietoje vieno multivitaminų kurso šiuo metų laiku labai tiktų 2–4 savaites pavartoti žiedadulkių ar bičių duonelės. Daugumai jaunų, ypač rūkančių asmenų, tiktų 1–2 kursai bičių duonelės, bičių pienelio – su 2 mėnesių pertrauka.
  10.  Optimalios medžiagų apykaitos palaikymas: vanduo ir maistas. Kadangi visi bičių produktai ir jų preparatai yra labai koncentruoti, daugumai žmonių siūloma kas valandą išgerti po 100–200 ml šilto vandens – mažais gurkšneliais, palaikant burnoje. Svarbu atsisakyti ar žymiai sumažinti sintetinių ir ypač tonizuojamųjų gėrimų, greitojo maisto ir produktų, kuriuose yra nenatūralių priedų, apriboti gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų vartojimą.
  11.  Amžiaus faktorius: nurodytos vidutinės dozės gali būti rekomenduojamos daugumai gyventojų nuo 15 iki 75 metų. Vaikams ir seniems asmenims rekomenduojami mažesni kiekiai nurodomi ant pakuočių.
  12.  Saugumas ir naudinga informacija. Sveikatai išsaugoti ir stiprinti visada rekomenduojama įsigyti ir vartoti tik kokybiškus produktus ir gaminius, laikyti juos nurodytomis sąlygomis. Nevartoję bičių produktų ar jų gaminių asmenys turėtų pradėti nuo mažesnių produktų kiekių. Lėtinėmis ligomis sergantys įvairaus amžiaus asmenys, esant neaiškumų, turėtų gerai susipažinti su produktų ir jų gaminių aprašymais, pasitarti su gydytoju.

Visiems linkiu sveikatos.

 

Rekomendacijas paruošė

Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentė

habil. dr. Dalia STASYTYTĖ-BUNEVIČIENĖ

 


Trakų bitininkų draugijos komentaras

 

Bitininkai (iš kairės )Virginijus Kondrotas, Juozas Norinkevičius ir Jonas Jakaitis

Siūlome naudoti vienu metu ne mažiau kaip tris apiterapinius bičių produktus kovai su virusais: pikio-propolio ištrauką, bičių kūnelių ištrauką, vaškinės kandies ištrauką. Mikstūra ruošiama iš šių trijų ištraukų. Į pusę stiklinės šilto vandens (40 laipsnių) dedame arbatinį šaukštelį medaus, išmaišome ir dedame šiuos tris produktus. Priklausomai nuo amžiaus – suaugusiesiems po arbatinį šaukštelį, vaikams duoti tiek lašų, kiek jiems metų. Naudojame sergant virusiniais susirgimais tris kartus per dieną, valanda prieš valgį. Ištraukos turi būti ruošiamos iš kokybiškų bičių produktų.

Dėl bičių produktų ir preparatų įsigijimo prašome kreiptis į vaistines arba žinomus bitininkus.

Bičių produktus galite įsigyti pas Trakų bitininką Virginijų Kondrotą – socialinis tinklas „Facebook“, paskyra  „Bitelė ratuota“,el. paštas bitininkaskondrotas@gmail.com.

 

Juozas NORINKEVIČIUS,

Trakų bitininkų draugijos pirmininkas

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite