Briuselyje – aukščiausias pavojaus lygis; Lietuvos URM skelbia rekomendacijas lietuviams

Parašyta: 2015-11-21 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Policija |
Jolantos Zakarevičiūtės nuotr.

Jolantos Zakarevičiūtės nuotr.

Šeštadienį Briuselyje paskelbtas aukščiausios pavojaus lygis. Belgijos pareigūnai visuomenę perspėja vengti minių, nes yra rimta ir neišvengiama atakos grėsmė, rašo „The Guardian“.

Svarbiausios šeštadienio žinios:

  • Briuselyje paskelbtas aukščiausias – ketvirtas – pavojaus lygis, uždarytas metro;
  • Žmonės raginami vengti minių, didelių renginių, prekybos centrų;
  • Prancūzijoje 3 mėnesiams pratęsta nepaprastoji padėtis;
  • Turkijoje sulaikytas su išpuoliais Paryžiuje susijęs vyras – manoma, jis parinko vietas teroro aktams;

11.37 val. Gyvenimas nesustojo

Belgijos vidaus reikalų ministras žurnalistams Briuselyje sakė, kad situacija šalyje yra rimta, tačiau kontroliuojama. „Situacija yra rimta – kitaip nebūtų pakeltas pavojaus lygis iki ketvirto. Tačiau ji kontroliuojama“, – AP cituoja ministrą.

„The Guardian“ rašo, kad gyvenimas Briuselyje neapmirė – keliuose didelis eismas, gatvėse – daug žmonių. Situacijos rimtumą išduoda tik tai, kad patruliuoja ginkluoti pareigūnai ir kariai.

Belgijos futbolo klubai neplanuoja atšaukti šeštadienį vyksiančių rungtynių – nepaisant to, kad tą padaryti rekomendavo valdžią.

11.04 val. Lietuvos URM pranešimas 

Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams, vykstantiems ar esantiems Briuselyje, būti budriems ir laikytis atsakingų Belgijos institucijų rekomendacijų. Pranešime spaudai teigiama, kad Belgijos vidaus reikalų ministerijos rekomendacijos vengti vietų, kur renkasi daug žmonių, galioja iki sekmadienio, lapkričio 22 d., arba iki atskiro pranešimo.

Lietuvos URM taip pat atkreipia Lietuvos piliečių dėmesį į tai, kad pastarąją savaitę dalis Šengeno šalių narių sugriežtino įvažiuojančių į šias šalis keleivių dokumentų patikrą. Todėl rekomenduojame piliečiams, keliaujantiems į kitas Šengeno erdvės valstybes, su savimi turėti galiojančius asmens tapatybės dokumentus su nuotrauka ir kitus reikalingus kelionės dokumentus.

10.40 val. Turkijoje sulaikytas su išpuoliais Paryžiuje susijęs vyras

Turkijos žiniasklaida skelbia, kad viešbutyje Antalijoje šalies policija per reidą sulaikė vyrą, įtariamą susijusį su teroro aktais Paryžiuje.

Sulaikytasis – 29-erių belgas, kilęs iš Maroko. Įtariama, kad jis veikė kaip žvalgas, parinko vietas išpuoliams Paryžiuje, per kuriuos „Islamo valstybės“ teroristai nužudė 130 žmonių.

Sulaikyti taip pat du sirai, kurie įtariami padėję jam keliauti per Turkiją.

9.47 val. Prancūzijoje 3 mėnesiams pratęsta nepaprastoji padėtis

Prancūzijos Senatas nubalsavo už nepaprastosios padėties šalyje pratęsimą trims mėnesiams.

Šalies policijai suteikiami didesni įgaliojimai apieškoti ir sulaikyti įtariamuosius, leidžia uždrausti asmenų ir transporto priemonių judėjimą konkrečiose vietose ir konkrečiu laiku.​

9.12 val. Uždaromas metro

Šeštadienį pranešta, kad uždaromos keturios pagrindinės Briuselio metro linijos. Tai padaryta nurodžius policijai. Taip pat rekomenduota uždaryti eismą požeminiais traukiniais, rašo „Reuter“.

Vietos pareigūnai raginami atšaukti didelius renginius, paskatinti žmones vengti minių, nukelti futbolo rungtynes.

Briuselyje sustiprintos policijos pajėgos, gatvėse patruliuoja kariai.

Ieškomas teroristas

Ketvirtas iš keturių pavojaus lygių paskelbtas po ministrų, policijos ir saugumo tarnybų susitikimo.

„Visuomenei patarimas – kai tik įmanoma, vengti vietų, kur renkasi daug žmonių, tokių kaip prekybos centrai, koncertai, renginiai ar viešojo transporto stotys“, – pranešė vyriausybės atstovas spaudai.

Visoje šalyje pavojaus lygis į trečią pakeltas prieš savaitę, kai Paryžiuje buvo įvykdyta serija teroro aktų. Trečias lygis reiškia, kad ataka yra galima ir tikėtina. Ketvirtas – kad ji yra rimta ir neišvengiama.

Belgija, ir ypač jos sostinė, atsidūrė tyrimų epicentre po išpuolių Paryžiuje. Paaiškėjo, kad mažiausiai du iš mirtininkų gyveno šioje šalyje. Briuselyje sulaikyti 3 žmonės, kuriems gresia kaltinimai terorizmu.

Vieno iš savižudžių sprogdintojų brolis, kuris taip pat gyveno Briuselyje, vis dar ieškomas. Salahas Abdeslamas praėjusio šeštadienio ryte buvo trumpam policijos sulaikytas prie sienos su Belgija, tačiau greitai paleistas.

Belgijos žiniasklaida rašo, kad aukščiausio grėsmės lygio paskelbimas tikriausiai susijęs su jo paieška. Valdžia konkrečių priežasčių neatskleidžia.

www.15min.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *