Bunda vėl Baltija – 30

Parašyta: 2019-08-27 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Trys dešimtmečiai praėjo nuo vieno unikaliausių ir masiškiausių įvykių Baltijos šalių istorijoje – Baltijos Kelio. Kai nedvejodami ištiesėme vieni kitiems rankas, stipriai suspaudėme delnus savuosiuose ir visi kartu žengėme nepriklausomybės keliu. Rugpjūčio 23 d. Trakuose vėl budinom Baltiją – masine akcija „Kaip prieš 30 metų“ kvietėme visus susikibti rankomis bei sustoti gyva žmonių grandine, atkartojant legendinį trijų Baltijos šalių kelią į laisvę.

Į Trakų kultūros rūmų kvietimą atsiliepė daugybė įvairaus amžiaus Trakų rajono žmonių, kurie nuo apžvalgos aikštelės iki Trakų kultūros rūmų lydėjo trijų Baltijos vėliavų iškilmingą eiseną. Akcijoje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, adminstracijos atstovai, tarybos nariai, Lietuvos kariai bei šauliai (Rokas Tamulis, Tomas Krisiulevičius, Žana Šimkienė), vėliavas nešė Trakų kultūros rūmų darbuotojai ir jų šeimos nariai. Skambant Baltijos kelio himnui „Bunda jau Baltija“ eisenos dalyvius nuotaikingai sutiko, susikibę rankomis bei mosuodami vėliavėlėmis, susirinkę trakiečiai bei miesto svečiai.

Didžiulį džiaugsmą ir puikią nuotaiką spinduliavo visi šventės dalyviai ir lankytojai. Nuoširdžiu ir nuotaikingu sveikinimu šventę pradėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Po kurios žodžių nuskambėjo trys Baltijos šalių himnai ir buvo iškeltos Lietuvos, Estijos ir Latvijos vėliavos. Trimis kalbomis- lietuvių, estų ir latvių, himnus atliko vienas geriausių valstybinių chorų – „Vilnius“, dirigavo Giedrius Pavilionis. Vėliavas iškėlė šauliai ir savanoriai – Vladas Kazlauskas, Kęstutis Vilkauskas, Nerijus Panasiukas.

Nuskambėjus himnams bei suplazdėjus vėliavoms virš aikštės visus kvietėme į Trakų kultūros rūmų galeriją Fojė, kurioje vyko Romualdo Požerskio fotografijų parodos „Lietuva 1989 – 1993. Baltijos kelias“ atidarymas. Autoriaus fotografijose įamžintos unikalios Baltijos tautų akcijos akimirkos. Parodos metu taip pat buvo pristatyta trumpa vaizdo dokumentika, primenanti kelio į laisvę istorinius įvykius ir asmenybes, perpinta skaitomais poezijos posmais.

Vieni pilni prisiminimų, nostalgiškos nuotaikos, kiti, pirmą kartą pamatę Baltijos kelio vaizdus, buvo nustebę ir sužavėti, tad grįžę į aikštelę pasijautė tarsi dar vieno istorinio momento dalyviais ir savo parašais įamžino dalyvavimą Baltijos kelio trisdešimtmečio renginio plakate. Didžiuliame lape pasiliko pieštos širdelės, šalia kurių pasirašė ir šeimos, ir pavieniai lankytojai, o lapo apačioje liko neaiškios raizgalynės, bylojančios, kad tai buvo mažiausių piliečių parašai, kurie dar po trisdešimties metų vargu bau, ar atpažintų savo itin raitytų parašų.

Pakilia nuotaika Baltijos kelio 30-io proga, savo įstabiais balsais sveikino choras „Vilnius“. Tai vienas iš ryškiausių dabarties Lietuvos profesionaliųjų chorų, anot Jono Bruverio, „matomas, girdimas bei labai reikalingas“. Šiuo metu brandžiu ir menišku atlikimu, edukacine veikla ir įvairiapusiu repertuaru garsėjantis valstybinio lygio kolektyvas jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300-ai kūrinių įrašų, atliktų choro, saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai. Džiaugiamės, kad toks profesionalus kolektyvas aplankė Trakus ir visus džiugino gražiausiomis lietuviškomis dainomis. Už puikią programą kolektyvui dėkojo Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik, įteikdamas Baltijos kelio simbolius spalvingų kardelių puokštes.

Viktorija ŠAMATOVIČIENĖ,

 Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *