„Burkimės protėvių žemėje“ – bendruomenės šventė Senuosiuose Trakuose

Parašyta: 2018-07-23 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Senieji Trakai |

Gyvename gražiame Trakų krašte, kuriame puoselėjamos skirtingų kultūrų žmonių tradicijos. Džiaugiamės, kad  saviti ir unikalūs  papročiai saugomi ir perduodami iš kartos į kartą, kad visas šias skirtingas kultūras jungia bendrumo ir susitelkimo jausmas.

Kolektyvas „Stare Troki“

2018 m. liepos 15 d. Vytauto Didžiojo gimtinėje vyko tradicinė bendruomenės šventė „Burkimės protėvių žemėje“, sujungusi mažus ir didelius, jaunus ir senus.

Šventė prasidėjo šv. Benedikto ir Škaplierinės atlaidais  Senųjų Trakų Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo Trakų ir Senųjų Trakų parapijų vikaras kun. Rimas Kalmatavičius.

Šv. Mišių metu Senųjų Trakų parapijiečiai: Marija Puč (Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja), Zofija Abucevič (Senųjų Trakų bendruomenės pirmininkė),  Roma Armonienė –  skaitė Šventojo Rašto skaitinius ir visuotinę maldą. Elvyra Lavrukaitienė (Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio kultūrinių renginių organizatorė) giedojo psalmę. Prasidėjus aukos liturgijai, kurią skaitė Eva Baranovska, per bažnyčią išsirikiavo atnašų procesija. Žvakę, juodą duoną, gėlių puokštę ir vyną prie altoriaus nešė šios gražios šventės dalyviai: Marija Puč, Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič, Senųjų Trakų moterų ansamblio dalyvės Galina Grinevič ir Renata Laurukaitienė bei vaikų atstovas Patryk Abucevič.

Šv. Mišiose lenkų kalba Dievą  garbino ir šlovino giesmėmis moterų ansamblis „Stare Troki”, kuriam jau aštuonerius metus vadovauja Lilija Kieras. Lietuvių kalba giesmes giedojo Šv. Jono apaštalinės seserys.

Po iškilmingos atlaidų procesijos visi parapijiečiai ir svečiai rinkosi gražioje istorinėje piliavietėje prie Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyno. Čia jau nuo ankstaus ryto šurmuliavo gausus būrys šventės dalyvių. Kūrėsi prekybininkai, buvo pastatyta ir papuošta scena koncerto dalyviams, o taip pat ir įvairių veiklų palapinės: amatų palapinė vaikams, kurioje galima pasigaminti Senųjų Trakų herbą; palapinė, į kurią  bendram muzikavimui su gitara  kviečiamas jaunimas nuo 14 metų; palapinė su medumi, kurioje Paluknio seniūnė Marija Golubovska pasakojo apie bičių gyvenimą bei visus vaišino medumi.

Šventėje sulaukėme daug garbių svečių. Renginyje dalyvavo: Lietuvos Respublikos seimo narys Jaroslav Narkevič, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Paluknio seniūnė Marija Golubovska,  Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos direktorė Ramutė Karpovičienė.

Daug plojimų sulaukė pirmasis scenoje pasirodęs vietinis moterų ansamblis „Stare Troki“ (vad. Lilija Kieras), kuris atliko dainas lenkų ir lietuvių kalbomis.

Ypatingo palaikymo sulaukė ir visus  linksmino svečiai iš Vilniaus – folkloro ansamblis „Aitvaras” (vad. Bronislovas Glovickis).

Šios gražios šventės pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija ir Trakų rajono savivaldybė. Projektą, kuriam gautas finansavimas, parengė Senųjų Trakų bendruomenės pirmininkė Zofija Abucevič. Džiugu, kad renginį taip pat parėmė UAB Šventininkų karjeras, kurio lėšomis buvo papuošta Senųjų Trakų bažnyčia šventinėms atlaidams.

Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič ir bendruomenės pirmininkė Zofija Abucevič džiaugėsi, kad renginys puikiai pavyko. Nors šventei prasidėjus šiek tiek palynojo, Dievas palaimino šią dieną puikiu oru. O pati šventė apjungė visus susirinkusius žmones į vieną bendruomenę.

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio

kultūrinių renginių organizatorė Elvyra Lavrukaitienė

 

Nuotr. Justyna Baranovska

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *