Čižiūnų socialinių paslaugų centro bendruomenė džiaugiasi įgyvendintais ir vykdomais projektais

Parašyta: 2020-07-17 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Sveikata |

Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai ir lankytojai džiaugiasi, kad rūpinamasi jų gyvenimo kokybe, saugumu ir užimtumu, o kad čia būtų jauku ir gera, nuolat kuriama ir puoselėjama jauki bei graži tiek vidinė, tiek išorinė aplinka, organizuojamos akcijos, teikiamos paraiškos dalyvauti projektuose.

Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai ir lankytojai džiaugiasi geromis gyvenimo sąlygomis įstaigoje

 2019 m. įgyvendinus Trakų r. savivaldybės ir Europos Sąjungos projektą dėl teritorijos sutvarkymo, centro teritorija buvo aptverta tvora, todėl ten senoliai ir žmonės su negalia galėjo saugiai judėti. Šalia buvo pastatyta didelė erdvi pavėsinė, nutiestas takas, pritaikytas judėti su neįgaliųjų vėžimėliais, įrengtas apšvietimas. Jaunesniems lankytojams ir gyventojams atsirado naujos užimtumo formos, tai – lauko treniruokliai. Jų įmontuota keletas, skirtų vis kitokiems judesiams lavinti, todėl kiekvienas pasirenka sau pagal pomėgį ir sveikatos galimybes. Džiugu matyti paslaugų gavėjus besidžiaugiančius gražia aplinka, atsiradusiomis naujomis galimybėmis leisti laiką gryname ore, mėgautis žolelių arbatos puodeliu ir grožėtis visur žydinčiomis gėlėmis, beje, kurias patys gyventojai su dideliu malonumu prižiūri.

2020 m. centre bus įgyvendinamas naujas projektas „Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas Čižiūnų socialinių paslaugų centre“ pagal pateiktą paraišką 2019 m. LR Aplinkos apsaugos ministerijai. Pasitelkus švarią saulės energiją centras turės galimybę beveik nieko nemokėti už elektrą, o sutaupytas lėšas panaudoti paslaugų gavėjų gyvenimo kokybės gerinimui.

Šiais metais centras pateikė paraišką ir gavo kvietimą dalyvauti projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą. Tai yra Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (EQUASS) diegimas įstaigoje, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą. EQUASS kokybės sistemos diegimo procese numatyti vadovų ir koordinatorių mokymai, praktiniai ir teoriniai mokymai darbuotojams, vidaus ir EQUASS išorės teikiamų socialinių paslaugų auditas. Tikimės, kad projekto metu stipriai patobulinsime teikiamų paslaugų kokybę, darbuotojų kvalifikaciją ir tapsime tarptautinius reikalavimus atitinkančia įstaiga.

Centro bendruomenė džiaugiasi įgyvendintais projektais, kad šiuo nepaprastai įtemptu socialinėms įstaigoms karantino laikotarpiu priėmė iššūkius, kurie mus sustiprino, suteikė patirties ir tikisi, kad įgyvendinus numatytus projektus, paslaugas gaunančių žmonių gyvenimo kokybė bus dar geresnė.

Vilma KOZĖLIENĖ,

direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *