COVID-19 atvejų apžvalga Trakų rajone

Parašyta: 2020-12-11 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės gydytojas (epidemiologas) Jonas Kriaučiūnas

Dėl koronaviruso epidemiologinė situacija visoje šalyje šiuo metu yra sudėtinga. Trakų rajonas – ne išimtis, tačiau situacija yra valdoma. Esant ekstremaliai situacijai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės rajone dirba didžiulės savivaldybės, medikų, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, socialinių darbuotojų, visuomenės sveikatos specialistų komanda. Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės iniciatyva buvo sudaryta epidemijos valdymo komanda, kurioje be savivaldybės gydytojo (epidemiologo) Jono Kriaučiūno darbuojasi du merės patarėjai – Nijolė Slavinskienė ir Tomas Naktinis – bei keturi Trakų rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Komanda dirba daug, neatsižvelgdama į darbo laiką. Gruodžio 10-osios duomenimis, COVID-19 rajone serga 430 gyventojų. 

„Su pandemijos keliamais iššūkiais pirmiausia rajone, kaip ir Lietuvoje, susiduria švietimo, gydymo įstaigos, tačiau jos daug prisideda prie infekcijos suvaldymo – laiku praneša apie ligos atvejus, atlieka dezinfekciją, informuoja apie visus kontaktus“, – sako Trakų rajono savivaldybės gydytojas (epidemiologas) Jonas Kriaučiūnas, kuris naujienomis apie COVID-19 atvejus Trakų rajone kasdien dalijasi su gyventojais ir socialiniame tinkle „Facebook“, savo paskyroje.

Gruodžio 5-osios įrašas:

 Trakų greitoji medicinos pagalba išvežė į infekcinės ligoninės priimamąjį karščiuojantį ligonį iš Senųjų Trakų, į VšĮ Trakų ligoninės Akušerijos- ginekologijos skyrių atvežė vieną gimdyvę. Greitoji medicinos pagalba dėl įvairių priežasčių buvo kviečiama 21 kartą. Šįkart nepasitaikė net neblaivių asmenų iškvietimų. Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokytojai nustatytas COVID-19 atvejis, atliekamas epidemiologinis tyrimas. Kontaktiniai asmenys izoliavosi. Pirmadienį mokykloje pamokos bus vykdomos įprasta tvarka. Norintiems patekti į mokyklos patalpas privalomai bus matuojama kūno temperatūra.

Gruodžio 6-osios įrašas:

Ši naktis tiek Trakų greitosios medicinos pagalbai, tiek ligoninei buvo įtempta: į ligoninės COVID-19 padalinį buvo atvežtas sunkus ligonis, sergantis COVID-19, o iš Valų kaimo atvežti 2 vidutinio sunkumo ligoniai su COVID-19 simptomais paleisti namo. 3 kartus neblaivūs asmenys kvietė greitąją medicinos pagalbą į Rūdiškes. Gaila laiko ir žmogiškųjų išteklių. VšĮ Trakų ligoninės Terapijos skyriuje vakar vakare 5 ligoniams nustatyta COVID-19. Guldymas į Terapijos skyrių laikinai nutrauktas. Į VšĮ Vilniaus universiteto Santaros klinikų COVID -19 skyriaus reanimaciją Vilniaus GMP reanimacinis automobilis iš Trakų ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus išvežė labai sunkios būklės ligonį. 5 ligoniai iš COVID-19 skyriaus perkelti į Terapijos skyrių. Visiems perkeltiems ligoniams padaryti PGR testai. Šiąnakt priimamajame dirbo gydytoja Ringailė Kernagytė ir slaugytoja Jelena Marcevičienė, jos labai profesionaliai atliko savo pareigas. Šiandien ligoninės patalpose bus atliekama profilaktinė dezinfekcija. Šeštadienį epid. tyrimus atliekanti darbo grupė apklausė 15 susirgusiųjų ir izoliavo 61 kontaktinį asmenį. Policija kontroliuoja, kaip laikomasi izoliacijos taisyklių.

Gruodžio 7-osios įrašas:

Trakų greitosios medicinos pagalba vyko 3 kartus: karščiuojanti 6 metukų mergaitė iš Lentvario (lanko Grigiškių gimnaziją) nuvežta į Santaros klinikų Pediatrijos centrą. Jai COVID-19 diagnozuotas lapkričio 25 d. Visi šeimos nariai yra izoliacijoje. Į Santaros klinikas išvežta karščiuojanti ligonė iš Trakų, ji turi lydinčių susirgimų. Taip pat į Santaros klinikas karščiuojanti, esanti komos būsenoje ligonė iš Lentvario nuvežta į Klinikų priėmimo skyrių. Trakų ligoninė visiškai užpildyta. Iš viso dėl įvairių priežasčių greitoji medicinos pagalba buvo kviečiama 20 kartų. Vakar rajone buvo vykdomi profilaktinės dezinfekcijos darbai tose įstaigose, kuriose nustatyta COVID-19 – Onuškio gimnazijoje, Trakų ligoninėje, Trakų pradinėje mokykloje, VšĮ Lentvario ambulatorijoje, Lentvario vaikų darželyje „Šilas“. Dezinfekcija buvo atliekama priešvirusiniais dezinfekantais – „šalto rūko“ generatoriais. Visos įstaigos po atliktos dezinfekcijos gali saugiai dirbti. Buvo atliekami naujų susirgimų epid. tyrimai.

Gruodžio 8-osios įrašas:

Vakar vakare COVID-19 nustatyta VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai, Trakų greitosios pagalbos vairuotojui ir administracijos darbuotojai. Vėlai vakare atlikta dezinfekcija. Šiandien PSPC paslaugas teiks įprasta tvarka. Naktis rajono medikams praėjo ramiai – greitoji medicinos pagalba buvo iškviesta 12 kartų, o į VšĮ Trakų ligoninės priimamąjį kreipėsi 2 asmenys. Vakar po pietų į ligoninės priimamąjį buvo atvežti 3 karščiuojantys asmenys – 2 iš Rūdiškių seniūnijos, 1 – iš Trakų. Paimti testai dėl COVID-19 nustatymo, po gydytojo apžiūros pacientai paleisti namo. Buvo atlikta 17 epid. tyrimų, 27 asmenims pasiūlyta skubiai izoliuotis. Vakar sužinojau, kad IKI parduotuvėje, Trakuose, Vytauto g. 60, gruodžio 2-osios naktį buvo daroma dezinfekcija. Paaiškėjo, kad gruodžio 2 d. COVID-19 buvo nustatyta kasininkei pardavėjai ir mėsos cecho darbuotojai. Parduotuvės vadovybė pranešė Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir po darbo atliko dezinfekciją. Dezinfekciją atliko UAB „Pelias“. Šiuo metu parduotuvėje pirkti saugu, laikantis 2 metrų socialinio atstumo ir dezinfekuojant rankas.

Gruodžio 9-osios įrašas:

Naktis rajono medikams praėjo palyginus ramiai. Su COVID-19 simptomatika greitoji medicinos pagalba į VšĮ Trakų ligoninę atvežė 3 rajono gyventojus. 2 pacientai buvo apžiūrėti gydytojo, vienam atlikta rentgeno nuotrauka, paleisti gydytis namo. Viena pacientė iš Lentvario (skundėsi dusuliu) namo paleista be gydytojo apžiūros. Budėjo gyd. V. Gritėnas. Vienas asmuo dėl apsinuodijimo alkoholiu nuvežtas į Lazdynų RUVL detoksikacijai. Iš viso buvo 17 iškvietimų. Dar vienam greitosios medicinos vairuotojui diagnozuotas COVID- 19. Kontaktiniai asmenys izoliuoti, patalpose atlikta dezinfekcija. Iš ligoninės Terapijos skyriaus perkelti į COVID-19 padalinį 5 ligoniai, patvirtinus užsikrėtimą koronavirusu. Ligoninėje labai trūksta slaugytojų ir sanitarių. Merės iniciatyva sudaryta savivaldybės epidemijos valdymo grupė atliko 16 epidemiologinių tyrimų, pasiūlė izoliuotis 25 asmenims.

Gruodžio 10-osios įrašas:

Pastaroji para budintiems rajono medikams nebuvo kažkuo ypatinga: greitoji medicinos pagalba buvo kviečiama 17 kartų. Viena pacientė iš Lentvario su prieš tris dienas pasireiškusiais COVID-19 simptomais buvo apžiūrėta namie. Jos hospitalizuoti nereikėjo. Viena ligonė, besigydanti Trakų ligoninės COVID-19 padalinyje buvo išvežta į Santaros klinikas hematologo konsultacijai. Iš Aukštadvario seniūnijos Krumcikų kaimo pacientė su vidutinio sunkumo COVID-19 buvo išvežta į Alytaus ligoninę, nes Trakų ligoninėje nebuvo vietų. Hospitalizacija pasirūpino Aukštadvario PSPC direktorė gyd. Jurga Dūdienė. Garbaus amžiaus pacientė su kalbos sutrikimais buvo nuvežta į Lazdynų RUVL, kur buvo diagnozuotas COVID-19. Į Trakų ligoninės Priėmimos-kubiosios pagalbos skyrių atvežė vieną neblaivų asmenį, miegojusį Lentvaryje ant suoliuko. Priimamajame jam buvo pastatyta lašelinė, jis paleistas namo į Būdų kaimą. Vakar COVID-19 buvo nustatytas dar 5 Terapijos skyriaus ligoniams. Į priėmimo skyrių kreipėsi 16 asmenų, daugiausiai dėl traumų. Visoje ligoninėje pakartotinai atlikta dezinfekcija priešvirusiniu dezinfekantu pagal šalto rūko technologiją. Vakar nustatyti pavieniai COVID-19 atvejai Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje, Trakų pradinėje ir Lentvario pradinėje mokyklose. Visur atlikta patalpų dezinfekcija, kontaktiniai asmenys izoliuoti. Šiandien lankyti minėtas ugdymo įstaigas saugu. Savivaldybės epidemijos valdymo grupė atliko 37 epidemiologinius tyrimus ir pasiūlė izoliuotis 17 artimą kontaktą turėjusiems asmenims.*

„Trakų žemės“ inf.


* Informacija pateikta iš socialinio tinklo „Facebook“, Jono Kriaučiūno paskyros


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *