„Dainių dialogai Vilnijos krašte” baigia savo pirmuosius metus

Parašyta: 2015-11-20 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Pramogos, Renginiai |

Antradienį, lapkričio 24 d., susitikimais Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros” ir Rukainių gimnazijose baigsis pirmus metus Viešosios įstaigos BARDAI LT vykdyto projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” renginiai. Projektas iš dalies buvo finansuojamas Lietuvos kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšų.

Projekto pagrindiniai tikslai – skatinti kūrybiškumą, suteikti besimokantiems pirmines žinias apie autorines ir gretutines teises bei supažindinti Vilnijos krašto besimokančiuosius su jaunais, perspektyviais mūsų šalies kūrėjais.

Nuo praeitų metų lapkričio mėnesio Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių, Širvintų gimnazijose, vidurinėse mokyklose surengti 44 susitikimai, kuriuose dalyvavo jaunieji šalies poetai ir bardai Domantas Razauskas, Vainius Bakas, Ramunė Brundzaitė, Mantas Balakauskas, Dainius Gintalas, Rimvydas Stankevičius, Aušra Kaziliūnaitė, Akvilė Vervečkaitė-Rubikienė, Gytis Ambrazevičius, Artūras Dubaka, Violeta Bučiūtė, Žilvinas Ališauskas, Žilvinas Vingelis, Raminta Naujanytė-Bjellė ir kt. Čia ne tik skaityta, grota, bet ir bendrauta su vyresnių klasių gimnazistais, kalbėta apie kūrybos paslaptis, pasakota apie autorinių bei gretutinių teisių pagrindus. Susitikimų metu daugelyje gimnazijų savo kūrybiškumą parodydavo ir patys besimokantieji. Beje, renginiai vyko tiek lietuvių, tiek lenkų gimnazijose.

Pasak projekto iniciatoriaus ir vadovo Juozo Žitkausko, labai svarbu, kad tokie renginiai ypač Vilnijos krašte turėtų tęstinumą. Jie prisideda ne tik prie jaunos asmenybės kūrybiškumo ugdymo, bet ir prie šio regiono kultūrinės integracijos į bendrą šalies gyvenimą. Ypač būtina su tokiais projektais lankytis gimnazijose lenkų dėstomąja kalba, į kurias labai retai užsuka lietuvių menininkai, kūrėjai. Tikimasi, kad projekto tęstinumas sulauks Kultūros ministerijos ekspertų palankaus įvertinimo ir jis bus tęsiamas kitais metais.

Paskutiniuosiuose projekto renginiuose dalyvaus poetas V. Bakas, dainų autorė ir atlikėja R. Naujanytė-Bjelle,  kultūrininkas J. Žitkauskas.

P1050465

Susitikimų dalyviai

IMG_9534

Susitikimai

 Organizatoriai

Nuotraukose iš organizatorių archyvo.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *