„Dainių dialogai Vilnijos krašte” tęsiasi

Parašyta: 2016-02-02 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Renginiai |

Lavorišių gimnazijoje

Nuo vasario 4 d. Viešoji įstaiga BARDAI LT tęsia projektą „Dainių dialogai Vilnijos krašte”. Iki pat metų pabaigos Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Širvintų rajonų gimnazijose lankysis jaunieji poetai, bardai, susitiks su gimnazistais, pasakos apie save bei savo kūrybą, skatins gimnazistus kurti ir per kūrybą save plačiau atverti aplinkiniams. Projekto, kuris finansuojamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos, metu bus surengta 48 susitikimai, kuriuose dalyvaus kelios dešimtys jaunų kūrėjų. Tarp jų Domantas Razauskas, Vainius Bakas, Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Aivaras Veiknys, Gytis Ambrazevičius Mykolas Jokubauskas, Žilvinas Ališauskas ir kiti.

Pasak šio projekto sumanytojo ir vadovo Juozo Žitkausko, renginiai nebus standartiniai susitikimai, kur moksleiviai kantriai turi išklausyti atvykusiųjų svečių pasakojimų. Tai – savotiškos kūrybiškumo dirbtuvės, kur bus kalbama apie kūrybos ištakas, į ką reikia labiausiai kreipti dėmesį, kad galėtum ne vien kurti, bet ir sukurti dėmesio vertą kūrinį. Šie renginiai – tai kartu ir šiuolaikinės poezijos bei lietuviškosios bardiškosios kultūros sklaida. Viliamasi, kad po tokių susitikimų regiono moksleiviai labiau skaitys poeziją, užuot rinkęsi lengvabūdišką pramogą, į rankas ims gitarą ir patys bandys kurti dainas.

Projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” metu taip pat bus skiriamas dėmesys teksto, muzikos autorystės kultūros  puoselėjimui. Kuo skiriasi autorius nuo atlikėjo, ar tai tapatu, ar ne – į šiuos klausimus taip pat bus atsakoma šių renginių metu.

Renginių metu pasirodys ir pačių gimnazijų dainuojantys ar rašantys jaunieji kūrėjai.

Pirmieji projekto renginiai vyko nuo 2014 lapkričio iki 2015 metų lapkričio mėn. Pirmu etapu surengta 44 susitikimai.  Beje, renginiai vyko tiek lietuvių, tiek lenkų gimnazijose. Kaip sako J. Žitkauskas, labai svarbu, kad tokie renginiai Vilnijos krašte turi tęstinumą. Jie prisideda ne tik prie jaunos asmenybės kūrybiškumo ugdymo, bet ir prie šio regiono kultūrinės integracijos į bendrą šalies gyvenimą. Ypač būtina su tokiais projektais lankytis gimnazijose lenkų dėstomąja kalba, į kurias labai retai užsuka lietuvių menininkai, kūrėjai.

Pirmieji projekto II etapo renginiai vyks vasario 4 d. Eitminiškių ir Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijose, kuriuose dalyvaus poetas Dainius Gintalas, bardas Mykolas Jokubauskas ir kultūrininkas J. Žitkauskas. Vasario 8 d. Jašiūnų Mykolo Balinskio ir Butrimonių Anos Krepštul gimnazijose lankysis poetas Ernestas Noreika ir Gytis Ambrazevičius.

Juozas Žitkauskas,
projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” vadovas
Nuotr.  iš organizatorių archyvo

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *