„Dainų dainelė“ sugrįžo

Parašyta: 2016-01-12 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Mokyklos, Naujienos, Renginiai, Trakai |
Darželio "Ežerėlio" sekstetas

Darželio „Ežerėlio“ sekstetas

Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursas „Dainų dainelė“ yra vienas unikaliausių, daugiausia dalyvių sulaukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Konkursas pradėtas rengti nuo 1974 m. ir į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
Projekto iniciatoriai ir rengėjai yra Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu „Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Kas dveji metai ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Vertinama pagal intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Atsižvelgiama ir į ansamblio tipą.
Mūsų rajono konkurso etapas įvyko 2015 m. gruodžio 9 dieną, dalyvavo trylika užsiregistravusių dainininkų ir kolektyvų: keturi– A grupėje (3–6 metų), penki– B grupėje (7–10 metų), du– C grupėje (11–14 metų), du– D (15–19 metų) grupėje. Koncerto dalyviai privalėjo parengti programą, kurią sudarė trys laisvai pasirinktos dainos. Viena jų turėjo būti lietuvių liaudies daina. Be šio, privalomo elemento, konkurso dalyviai galėjo rinktis profesionalius lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, kitų šalyje gyvenančių tautų dainas, mokytojų ir mokinių kūrybos dainas. Pasirinkti kūriniai turėjo atitikti dainininkų amžių ir gebėjimus.
Renginys vyko Trakų meno mokykloje, organizatoriai– Trakų švietimo pagalbos tarnyba ir Trakų meno mokykla. Dalyvius vertino Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisijos pirmininkė – Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė, nariai – Trakų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Justina Orlovskytė, Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Baranauskas, muzikos mokytoja iš Elektrėnų meno mokyklos. Renginį vedė Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Ramunė Karlonaitė-Turčinavičė. Pagal konkurso nuostatus mūsų savivaldybė į zoninį etapą turėjo teisę atrinkti 5 dalyvius. Susumavus gautus įvertinimo balus, komisija atrinko Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ Godos Martinkėnaitės ir Danielės Garbančionkaitės duetą (ruošė mokytoja metodininkė Inga Okuškienė, akompanavo Julija Vėželytė-Vilkauskienė), Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ sekstetą (ruošė mokytoja metodininkė Ana Gurska, akompanavo Evelina Grinevič), Trakų meno mokyklos solistę Airidę Stankevičiūtę (mokytoja metodininkė Sandra Stasiūnaitė-Luskevičienė, akompanavo Rasa Kanišauskaitė), Trakų pradinės mokyklos solistę Dovilę Stasiūnaitę (ruošė mokytoja metodininkė Sandra Stasiūnaitė-Luskevičienė, akompanavo Rasa Kanišauskaitė), Rūdiškių muzikos mokyklos vokalinį ansamblį „Svajonėlė“ (ruošė muzikos vyresnioji mokytoja Marija Jankovskaja, akompanavo Renata Luskevičienė).
Konkursas buvo populiarus tarp darželių, dalyvavo Lentvario „Šilas“, Trakų „Ežerėlis“ ir „Obelėlė“. Kiti dalyviai: Trakų meno mokykla, Trakų pradinė mokykla, Rūdiškių muzikos mokykla, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla, Rūdiškių gimnazija, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija. Turėjome dar vieną dainininką, kuris gyvena Trakų rajone, bet mokosi Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje, jam leidome dalyvauti išimties tvarka. Renginys praėjo sklandžiai, visi dalyviai gavo po saldžią dovanėlę.
Sausio 12 d. Šalčininkuose, Lietuvos 1000-mečio gimnazijoje, vyks III etapas. Ar bus mūsiškiai tarp nugalėtojų – nežinome, bet kad ir kaip nutiktų, jauniesiems dainininkams buvo gera proga pademonstruoti savo sugebėjimus, atsikratyti scenos baimės ir, galbūt, jie žengė pirmą žingsnį į profesionaliosios muzikos pasaulį.

Trakų meno mokyklos solistė

Trakų meno mokyklos solistė

Virginijus BARANAUSKAS,
Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *