Dar vienu COVID-19 židiniu galėjęs tapti slaugos skyrius Vievyje dėkoja ir Dievui: tyrė per atostogas

Parašyta: 2020-04-20 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

Savaitgalį Elektrėnų savivaldybė paskelbė, kad vykdant planinį visų savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų patikrinimą nustatyta, kad dviem Vievio sveikatos priežiūros centro darbuotojams atlikti COVID-19 testai patvirtino ligą. Tai slaugos skyrius, tad nuspręsta ištirti ir pacientus. Kol kas daugiau atvejų nenustatyta. Kaip sako centro direktorė, už tai ir Dievui reikia padėkoti.

Vievio Šv. Onos bažnyčia

Du darbuotojai užsikrėtė

Kaip skelbia Elektrėnų savivaldybė, planinis patikrinimas vyko balandžio 18 dieną. Jo metu ir paaiškėjo, kad naujuoju koronavirusu yra užsikrėtę du Vievio sveikatos priežiūros centro darbuotojai (Vievio SPC). Tai palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, tad tokios žinios galėjo signalizuoti apie dar vieną ligos židinį jautrioje įstaigoje. Vis dėlto bent kol kas, atrodo, taip nėra. „Vienas iš susirgusiųjų yra techninis darbuotojas, kuris neturėjo tiesioginio kontakto su pacientais, kitas – atostogaujantis darbuotojas, nesilankęs įstaigoje nuo 2020 m. balandžio 6 d. Susirgę Vievio SPC darbuotojai izoliacijoje, tiriami jų aplinkos asmenys“, – rašė savivaldybė savo puslapyje sekmadienį.

Taip pat pranešime teigiama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas balandžio 18 d. atliko Vievio SPC patikrinimą ir patalpų apžiūrą. Patalpos yra dezinfekuotos, karantino pažeidimų nenustatyta. „Taip pat paimti mėginiai iš visų 20 Vievio SPC pacientų. 2020 m. balandžio 19 d. nustatyta, kad visų 20 įstaigos pacientų testai neigiami“, – teigė Elektrėnų savivaldybė.

Iškvietė tirtis per atostogas

Vievio SPC direktorė Danutė Baliūnienė 15min patvirtino, kad du jos vadovaujamos įstaigos darbuotojai užsikrėtė naujuoju koronavirusu, tačiau tikino, kad pacientams grėsmės nebuvo. „Pacientai visi sveiki. Dirbame įprasta tvarka. Tai palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, patikrino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, karantino pažeidimų nerado, tad įprastai tęsiame darbą“, – sakė direktorė.

Jos teigimu, saugos priemonių papildomai skyriuje nereikėjo imtis: „Mes jų labai daug turime ir visą laiką jų laikėmės ir laikomės dabar. O kur tas žmogiškasis faktorius, kur žmogus atostogaudamas gali pasigauti, tai kiekvienas mes galime. Tai nesusisiekiantys indai – du žmonės, visiškai skirtingi ir nesusisiekiantys, jie tiesiog yra mūsų darbuotojai.“ Direktorė taip pat teigė, kad abu nustatyti atvejai – besimptomiai. „Iš atostogų darbuotojas nespėjo grįžti, turėjo grįžti rytoj. Bet tikrai Dievas davė proto, kad pasikvietėme iš atostogų. Žmonės be simptomų“, – tikino D. Baliūnienė.

Pirmadienį ryte patvirtinta, kad Klaipėdos hospise koronavirusas nustatytas dar trims globotiniams – iš 38 čia slaugytų pacientų serga net 33, taip pat užsikrėtė dešimt darbuotojų. Taip pat pirmadienį pranešta apie 37-ą mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejį. Žmogus mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, priklausė rizikos grupei.

Violeta Grigaliūnaitė

Šaltinis: www.15min.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *