Darželinukai šventė Lietuvos gimtadienį

Parašyta: 2016-03-01 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Renginiai |
Senųjų Trakų vaikų lopšelis-darželis nuotaikingai paminėjo Vasario 16-ąją

Senųjų Trakų vaikų lopšelis-darželis nuotaikingai paminėjo Vasario 16-ąją

Senųjų Trakų vaikų lopšelis- darželis paminėjo Vasario 16-ąją. Pasak Lietuvių kalbos žodyno, tėvynės (lot. patria) negalime sutapatinti su valstybe, nes tėvynės sąvoka aprėpia daugelį skirtingų elementų, su kuriais turime gilesnį emocinį ryšį negu su valstybe, šalimi ar kraštu. Tėvynė yra gamta (dangus, saulė, ežerai, jūra, miškai), artimi žmonės ir bendras gyvenimas (sesutės, broliukai, tėveliai), kultūra (dainos, šokiai, rateliai). Siekdami puoselėti mūsų gimtinės vertybes, tradicijas, pasigrožėti gamta ir kultūriniu paveldu, vasario 15 d. mūsų įstaigoje vyko šventė, skirta ne tik paminėti Lietuvos gimtadienį, bet ir supažindinti vaikus su Lietuvos simbolika, nusipelnusiais žmonėmis, gamtos ir kultūriniu paveldu, miestais. Kaip ir pernai, prisijungėme prie LR Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.
Kaip ir kaskart valstybinių švenčių metu, daug dėmesio skirėme vaikų pažinimo ir patirties kaupimui apie Lietuvą ir su ja susijusius įvykius, gimtinę, Trakų kraštą. Nuolat ir sistemingai siekiame, kad ugdytiniai geriau pažintų Lietuvą –didžiuotųsi ja ir gerbtų, tikslingai ugdome vaikų tautiškumą, kultūros ir tradicijų puoselėjimą, meilę savo kraštui. Ikišventinės savaitės metu siekėme, kad ugdytiniai pakiliai nusiteiktų, pažintų savo gimtąjį kraštą, pamatytų tautinius simbolius, rūbus, patys norėtų gražintis trispalvės drabužiais.
Šventinę dieną nuo pat ankstyvo ryto ant mūsų įstaigos pastato plevesavo trispalvė, nuotaikingai nusiteikę į grupes rinkosi vaikai. Mūsų ugdytiniai rengėsi trispalvės rūbais, nuotaikingai kartojo daineles, rinkosi į šventiškai papuoštą salę. O ten visų laukė staigmena – su įvairiais muzikiniais instrumentais laukė buvę mūsų įstaigos ugdytiniai, dabartiniai Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bei Trakų meno mokyklos mokiniai.
Šventinis koncertas prasidėjo LR himnu, po to skambėjo Lietuvai vaikučių dainuojamos dainelės, pažintinė viktorina, nuostabūs muzikiniai kūriniai, rateliai, šokiai. Koncerto metu aidėjo džiugus vaikų klegesys, skambėjo dainos, sukosi poros, veiduose neblėso šypsenos. Visi kartu išradingai susirinkome pasveikinti Lietuvą valstybės atkūrimo proga ir pasakyti: „Aš myliu Lietuvą!“. Visą darželio bendruomenę labai muzikaliai su saksofono, akordeono, dudelėlių ir tambūrino akordais pasveikino buvę mūsų įstaigos ugdytiniai, dabartiniai muzikos takelius minantys mokiniai. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventėsubūrė kartu iškilmingai švęsti kelias vaikų „kartas“. Mūsų lopšelyje-darželyje vykusi šventė suteikė daug džiugių emocijų vaikams, visai darželio bendruomenei ir buvusiems mūsų ugdytiniams ir šiandieniniams svečiams. Nuoširdžiai dėkojame už buvimą kartu bei muzikinę staigmeną Evelinai Grynevič, Agatai Kieras ir Dominikui Kierui, Brigitai Butkevičiūtei ir Klaudijai Lavrukaitytei ir linkime sėkmės tolimesniame muzikos kelyje.

Renata KURMIN,
Senųjų Trakų vaikų
lopšelio-darželio pedagogė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *