Deklaravimo sezonas pasibaigė: Trakų rajono ir Elektrėnų gyventojai pateikė per 30 tūkst. pajamų deklaracijų

Parašyta: 2017-05-12 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad pasibaigus kasmetiniam pajamų ir turto deklaravimui, preliminariais duomenimis, Trakų rajono ir Elektrėnų gyventojai pateikė per 30 tūkst. pajamų deklaracijų, tai 4 proc. daugiau nei per praėjusių metų deklaravimo laikotarpį. Pastebimas ir didesnis gyventojų pareigingumas teikti reikiamo mokestinio laikotarpio deklaracijas – 81 proc. šiemet pateiktų pajamų deklaracijų buvo už 2016 m., o praėjusiais metais 2015 m. deklaracijos sudarė 79 proc. visų iki gegužės 2 d. pateiktų deklaracijų. Vilniaus AVMI šiemet taip pat sulaukė daugiau kaip 1,5 tūkst. trakiškių ir elektrėniškių turto deklaracijų.

„Daugelis gyventojų pajamas deklaruoja savarankiškai. Matome, kad dalis atvykstančiųjų į aptarnavimo padalinius naudojasi įrengtomis kompiuterinėmis darbo vietomis ir bando patys pildyti ir pateikti deklaracijas. Kilus klausimams, jiems visuomet talkina specialistai. Šiemet Trakų ir Elektrėnų poskyriuose tokia galimybe pasinaudojo apie 250 mokesčių mokėtojų“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad dėl geranoriško abipusio bendradarbiavimo deklaravimo laikotarpis Trakuose ir Elektrėnuose praėjo sklandžiai.

Trakų ir Elektrėnų poskyriuose dirbantys mokesčių inspekcijos specialistai pastebėjo, kad šiemet Trakų rajone aktyviai deklaracijas teikė gyventojai, kurie praėjusiais metais pasinaudojo didesniu, nei priklauso, neapmokestinamųjų pajamų dydžiu (NPD), ir individualią veiklą vykdę gyventojai. Tuo tarpu elektrėniškiai aktyviau nei ankstesniais metais deklaravo pajamas, gautas iš vertybinių popierių pardavimo.

Vilniaus AVMI duomenimis, šiemet virš 7 tūkst. Trakų rajono gyventojų pateiktose deklaracijos apskaičiavo beveik 900 tūkst. eurų grąžintino gyventojų pajamų mokesčio (GPM), apie 2,5 tūkst. gyventojų deklaravo apie 490  tūkst. eurų mokėtiną GPM sumą. Beveik 6 tūkst. elektrėniškių pateiktose pajamų deklaracijose apskaičiuota 750 tūkst. grąžintino GPM, virš 2 tūkst. gyventojų deklaravo 300 tūkst. mokėtiną GPM sumą.

Pažymėtina, kad pajamų deklaracijas pateikė 75 proc. privalančiųjų deklaruoti Elektrėnų ir Trakų rajono gyventojų, tačiau mokesčių administratorius dar laukia apie 1,4 tūkst. elektrėniškių ir beveik 2 tūkst. trakiškių pajamų deklaracijų.

Mokesčių administratorius ragina juos deklaracijas pateikti kuo greičiau, nes jeigu praėjusiais metais susidarė mokėtina suma ir ji nesumokėta iki gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai neišgali to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI  dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Iškilus neaiškumams pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.

Julija Balsė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *