Dėl kokių priežasčių namuose gali būti šalta, nors šildymas jau įjungtas?

Parašyta: 2021-11-15 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Lietuviškas klimatas nėra labai malonus žmogaus organizmui, tad natūralu, jog atvėsus orams daugelis mūsų dienas leidžia namuose bei kitose patalpose, o ne lauke. Visgi, ne visada galima gerai jaustis ir namuose. Kiekvienas turime skirti dėmesio smulkmenoms, kurios lemia gerą savijautą ir tuo pačiu tokį mikroklimatą, kuris atitinka tam tikros šeimos poreikius.

Apie šildymo niuansus ir kodėl ne visada namuose yra šilta, kai šildymas įjungtas – kalbamės su specialistu.

Svarbiausia yra gera sistema

Pirmiausia pradėsime nuo to, jog namuose bus šilta ir gera tik tokiu atveju, kai įsidiegiamos patikimos sistemos. Šiuo atveju tai yra ne tik geras šildymas, tačiau taip pat ir paprastas jo valdymas. „Žmonės nori mėgautis šiluma, tačiau siekia, kad jos išgavimas nereikalautų pastangų“,- pasakoja specialistas.

Toks poreikis yra visiškai natūralus ir suprantamas. Juolab, kad šiuo metu rasti tokias įrangas – tikrai paprasta. Bene daugiausia dėmesio sulaukia šilumos siurbliai oras – vanduo iš silumossiurbliai24.lt bei siurbliai oras-oras, kurie ne tik šildo, tačiau vasaromis gali būti naudojami ir kaip oro kondicionieriai“,- priduria.

Žinoma, galima rintis ir dujines sistemas arba kieto kuro katilus, kurie aprūpina patalpas šiluma, tačiau šis sprendimas dažnai yra neekonomiškas. Kieto kuro kurenimas yra varginantis ir daug pastangų reikalaujantis darbas.

Būsto sandarumas – prioritetas

Renkantis sistemas reikia tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų galimybes bei poreikius, galiausiai, patį būstą – pataria ir dėl geriausių pasirinkimo. Dažniausiai pirmiausia pateikiamos rekomendacijos, kurios yra susijusios su būsto izoliavimu.

Naujos kartos A klasės namai yra tikrai sandarūs, tad čia dažniausiai problemų nėra. Tačiau analizuojant senesnius pastebima, kad jų energetinis lygis kur kas žemesnis net ir tuomet, kai jie yra papildomai apšildyti. Specialistas siūlo daugiau dėmesio skirti ir langams bei durims, kitoms smulkmenoms, kurios gali būti šilumos energijos praradimo priežastimi.

Natūralu, kad apžiūros metu pirmiausia daugiausia dėmesio skiriama stogui, langams, pamatams ir kitiems patiems didžiausiems būsto elementams. Nes jei namas nesandarus, tuomet, šildymo būdas gali būti neekonomiškas“,- patirtimi dalijasi ekspertas.

Taigi, pirmiausia reikalingas būsto vertinimas ir radus problemines vieta – sutvarkymas. Vėliau verta skirti laiko tinkamiausios sistemos pasirinkimui.

Žala ne tik piniginei, tačiau ir gamtai

Nors kalbant apie šildymą bei veltui į lauką išeinančią šilumos energiją dažniausiai pergyvenama dėl finansų, kurie tarsi “išmetami”, tačiau taip pat reikia nepamiršti gamtos, kurią veikia mūsų apšildymo sistemos.

Taupantiems aplinką geriausias pasirinkimas yra šilumos siurbliai, kurie veikia naudojami atsinaujinančios energijos išteklius. Sistemos yra draugiškos gamtai. Pasikartosime, kad saugant aplinką reikalinga ne tik ekonomiška sistema, tačiau taip pat ir geras būsto sandarumas, kuris padeda maksimaliai išsaugoti šilumą namuose.

Geras mikroklimatas – visus metus

Kalbant apie žmogaus organizmui labiausiai tinkamą mikroklimatą reikia nepamiršti, jog reikalinga ne tik šildymo, tačiau taip pat ir vėsinimo sistema, kuri leis kaitriomis vasaros dienomis jaustis puikiai.

Siekiant mažesnių išlaidų ir tuo pačiu patogumo dažniausiai pasirenkami šilumos siurbliai oras-oras, kurie žiemomis šildo namus, o vasaromis naudojami kaip oro kondicionieriai. Viena sistema rūpinasi Jūsų organizmu ir tuo pačiu saugo gamtą už kurią atsakingas esame kiekvienas iš mūsų.

Daug įmonių Lietuvoje suteikia galimybę įrangą pirkti išsimokėtinai puikiomis sąlygomis, todėl patogų šildymo būdą galite turėti jau šiandien!

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *