Dėl nemokamo priešmokyklinukų maitinimo

Parašyta: 2020-01-07 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė |

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinio ugdymo vaikams, paaiškiname Trakų rajone esančią situaciją.  

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą informaciją  visuotinį nemokamą maitinimą mokyklose planuojama įgyvendinti etapais. Tai yra nuo 2020 m. sausio 1 d. pradedant įgyvendinti bandomąjį projektą – nemokamą maitinimą (pietus) skirti mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklose. Tačiau, atkreipiame dėmesį, projekto sąlyga ta, kad mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas tik tose mokyklose, kuriose mokinių maitinimas organizuojamas taikant savitarnos (švediško stalo) modelį.

Įvertinę savivaldybės mokyklų valgyklų patalpas, galime teigti, kad įgyvendinamas bandomasis projektas rajono bendrojo ugdymo mokyklose pareikalautų didelių finansinių įdėjimų pertvarkant rajono mokyklų valgyklas. Kai kurių mokyklų patalpos labai mažos ir nepritaikytos diegti švediško stalo modelį, kai kurios mokyklos net neturi savo valgyklų.

Taip pat kyla klausimų ir dėl organizacinių dalykų, pavyzdžiui, kaip užtikrinti subalansuotą ir įvairią mitybą, neaišku, koks maisto produktų kiekis, kokios energinės ir maistinės vertės porcija atsiras vaiko lėkštėje, nes atsiranda galimybė valgyti tik vaikų mėgstamus, pagamintus iš vienos rūšies žaliavų, patiekalus. O ir šiuo metu mokiniai savivaldybės mokyklose turi patiekalų pasirinkimo galimybę, kurie pagaminti pagal visus vaikų maitinimui keliamus reikalavimus.

Tačiau savivaldybė svarsto galimybes diegti šį metodą rajono mokyklose bei ugdyti mitybos įpročių kultūrą.

Iš viso rajone yra 341 priešmokyklinio amžiaus vaikas, iš kurių 135 lanko bendrojo ugdymo mokyklos, o įdiegus švediško stalo modelį vienoje mokykloje nemokamą maitinimą gautų tik tos mokyklos priešmokyklinukas.

Vieno priešmokyklinio amžiaus vaiko maitinimas per dieną yra 2,50 Eur.

Informuojame kad nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Trakų rajono savivaldybė, teisės aktų nustatyta tvarka, nepriklausomai kokie maitinimo modeliai bus taikomi, užtikrins nemokamą maitinimą (pietus) visiems mokiniams, besimokantiems bendrojo ugdymo mokyklose pagal priešmokyklinio ugdymo programą (priešmokyklinukams) ir pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (pirmokams).

Trakų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus informacija 

Šaltinis: www.trakai.lt


Komentarai
  1. Tomas

    Kažkaip 90% savivaldybių tokios bėdos neiškilo… Įdomu kodėl? Gal nereikia žmonių laikyti visiškais kvailiais. Savivaldybė pražiopsojo, kai reikėjo paraiškas teikti, dabar ieško gudrių pasiteisinimų …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *