Dėl triukšmo į festivalį Trakuose pareigūnai vyko iki 10 kartų

Parašyta: 2019-08-14 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Šį savaitgalį Trakų istoriniame nacionaliniame parke vykęs klubo „Kablys“ organizuotas muzikos festivalis „Cape Kablys“ atnešė ne tik teigiamų emocijų, bet ir daugybę gyventojų skundų dėl triukšmo viršijimo. Anot vieno į redakciją besikreipusio kaimyno, net namuose kalbantis teko pakelti toną, kad būtų įmanoma susišnekėti, o apie nakties miegą esą teko pamiršti visiems apylinkių gyventojams. Tiesa, festivalio organizatoriai tikina, kad garsą matavo patys, ir šis neva nebuvo viršytas. Į konfliktą įsiterpė ir policija.

 

Rugpjūčio 9–11 dienomis Skaisčio ežero pakrantėje esančiame pusiasalyje pirmą kartą vyko elektroninės muzikos festivalis „Cape Kablys“, pritraukęs daugybę melomanų iš visos Lietuvos. Vis dėlto pirmasis organizatorių blynas iškepė sūresnis, nei planuota – organizatoriai sulaukė ne tik liaupsių dėl sėkmingo starto, bet ir atkreipė policijos bei vietos gyventojų dėmesį dėl esą gerokai viršyto triukšmo.

Tranki muzika skambėjo dvi paras

„Muzika grojo taip garsiai, kad mūsų namuose, esančiuose kitoje Skaisčio ežero pusėje, drebėjo sienos, „kilnojosi stogas“. Nė kiek nepagražinu – atrodė, kad koncertas vyksta mūsų kieme, net kalbantis reikėjo kelti balsą, kad vienas kitą girdėtume“, – pasakojo į 15min kreipęsis vietos gyventojas (vardas redakcijai žinomas) bei pridūrė, kad tai nekelia nuostabos – juk garso bangos virš vandens sklinda itin lengvai ir toli. Anot jo, festivalio muzika daugiausia buvo tranki – techno, elektro, disko, dramenbeisas, kaip ir buvo nurodyta festivalio programoje. Ji, anot kaimyno, vieną naktį sklido iki 8 val., kitą – iki 10 val. ryto., taip pat visą dieną.

„Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad nei aš, nei kiti šeimos nariai, įskaitant sergančią mamą, gyvenančią gretimame name, tą naktį nemiegojome nė minutės“, – tikino vietos gyventojas

Tiesa, kaip teigė vyras, policija buvo kviesta ne kartą, o rezultato neva nebuvo jokio. „Policijos paklausus, kodėl muzika grojo visą naktį, į pranešimus nebuvo reaguota, ir šimtai ar net tūkstančiai aplinkinių gyventojų naktį negalėjo ilsėtis, pareigūnas atsakyti negalėjo, pasakė, jog jis vakar nedirbo… Pasakė, kad, jei muzika gros po 23 val. vakaro, vėl skambinčiau, ir jie nusiųs ekipažą“, – kalbėjo vyras. Kaimyno teigimu, labiausiai jį nustebino tai, ką jam pasakė policijos pareigūnas, dar kartą su juo susisiekus. „Jis pridūrė, kad jeigu renginys uždaras ir policijos neįsileis, jie nieko negalės padaryti, tik pirmadienį išsikvies organizatorių ir surašys protokolą. Likau apstulbęs. Informavau, kad neseniai mačiau kolonas automobilių, vykstančių į renginį, ir, jei visi festivalio lankytojai gali patekti į jį, tai turėtų sugebėti ir policija“, – svarstė vyras.

[Sutrumpinta]

Adelė MEŠKINYTĖ,

www.15min.lt

Visą straipsnį skaitykite: https://www.15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/del-triuksmo-i-festivali-trakuose-pareigunai-vyko-iki-10-kartu-uz-bemieges-naktis-20-euru-bauda-1050-1187244

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *