Derliaus šventė Lentvaryje

Parašyta: 2015-10-09 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Žemės Ūkis |
Šventės akimirka – slyvų gardėsio ragavimas

Šventės akimirka – slyvų gardėsio ragavimas

Lentvario kultūros rūmai spalio 4 d. sukvietė Lentvario seniūnijos bendruomenę švęsti rudens pabaigtuves – Derliaus šventę. Nuo ryto Bažnyčios gatvėje savo kiemelius kūrė švietimo įstaigų, organizacijų atstovai, vyko spalvinga mugė. Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje parapiejičiai dalyvavo Šv. Pranciškaus, Lentvario globėjo, atlaiduose bei Šv. Mišiose, kurias laikė filosofijos mokslų daktaras, kunigas Vladimir Solovej. Į bažnyčią parapijiečiai sunešė daug rudens gėrybių. Savo derliumi dalinosi Lentvario gimnazijos ir mokyklos. Vėliau dovanotas gėrybes šventės organizatoriai perdavė Caritui.
Derliaus šventės meninė programa prasidėjo pašventintos duonos dalinimosi ritualu. Lentvario ūkininkai įteikė duonos kepalą seniūnui Vytui Rukšėnui. Šventinta duona seniūnas su visais dalinosi prie bendro vaišių stalo, kartu visus pasotindamas gardžia Šv. Pranciškaus koše.

Renginio svečiai negailėjo šiltų ir nuoširdžių sveikinimų dalyviams ir žiūrovams. Kartu su lentvariečiais pabaigtuves šventė –
Lentvario kleb. G. Petronis, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai – Teresa Solovjova, visus pasveikinusi trimis kalbomis ir palinkėjusi visiems žemdirbiams sveikatos ir jėgų dirbant sunkų darbą, A. Kovalevskaja, J. Čirienė, LR Seimo pirmininko pavaduotojo J. Narkevič patarėja A. Mankeliūnienė, aktyviu dalyvavimu šventėje džiaugėsi Lentvario kultūros rūmų direktorė I. Skaistytė.
Buvo malonu pasivaikščioti Bažnyčios gatve ir apsilankyti derliaus gėrybėmis papuoštuose kiemeliuose. Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriaus Lentvario padalinio kiemelis išsiskyrė puikiomis dekoracijomis, puošnia tvorele, apkaišyta rudens žiedais. Kiemelio gaspadinė visus vaišino iš samčio bei siūlė paragauti slyvų pyrago, užkandėlės, įdarytų slyvų. „Versmės“ gimnazijos kiemelyje buvo „apgyvendinti“ iš derliaus gėrybių pagaminti įvairūs gyviai, čia jautėsi tikra rusų tautos dvasia, atsispindėjusi skalsiu vaišių stalu, ant kurio buvo pilna įvairių patiekalų, kurių skaniausi buvo trijų rūšių slyvų pyragai ir žolelių arbatos. Henriko Senkevičiaus gimnazijos kiemelio svečius sutiko simpatiškos lėlės – „ūkininkai“, ant vaišių stalo puikavosi slyvų pyragas su gimnazijos herbu, slyvos, įdarytos sūriu, bei kiti gardūs patiekalai. Motiejaus Šimelionio gimnazija savo kiemelį papuošė įvairiais senoviniais rakandais, o vaišino originaliais slyvų gardėsiais –„Slyvų šokis šokolade“, „Slyvų siurprizas“, „Vapsvų rojus“. Rykantų universalus daugiafunkcis centras kartu su Rykantų bendruomenės kiemeliu visus sužavėjo originaliu ežiuku ir įspūdingu grybu, pasislėpusiu po rudeniniais lapais, o bendruomenės nariai vaišino savo derliaus gėrybių patiekalais, paruoštais žiemai – konservuotų vaisių ir daržovių, medaus, slyvų vyno, duonos, slyvų pyrago ir kt. Gardžiausią duoną su slyvomis visus vaišino Lentvario pradinės mokyklos kiemelio, dekoruoto originaliais darbeliais iš šių metų derliaus – įspūdinga gyvate, avinėliu, vėžliuku ir kitais kūrybiškais mokinių darbais, šeimininkės. Papuoštas iš daržovių Dienos centro „Akimirka“ kiemelis savo svečius sutiko su Šv. Pranciškaus malda ir kiekvienam dovanojo korteles su prasmingais palinkėjimais.
Šventės metu smagiai skambėjo dainos ir muzika, šoko trypė būrys šokėjų. Buvo džiugu matyti Dienos centro „Akimirka“ besišypsančius vaikus ir giedančius padėkos giesmę Dievui, grojančius ir dainuojančius pradinės mokyklos folkloro ansamblio „Kamanėlė“ mokinukus, mokytojus bei jų direktorę O. Ramanauskienę, dalinančią gardžiausią naminę duoną. Puikios nuotaikos visiems linkėjo Motiejaus Šimelionio gimnazijos liaudies šokių grupės „Sadutė“ šokėjai, smagiai trypė Henriko Senkevičiaus gimnazijos liaudies šokių ansamblis „Pšonsnyčka“, o rusų liaudies melodijas grojo „Versmės“ gimnazijos orkestras „Treščiotki“. Į linksmąsias varžytuves visus kvietė Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktorius D. Nedveckis. Šventės metu buvo galima pasivaržyti įvairiuose žaidimuose.Linksmų polkų ir valsų sugrojo ir sudainavo kapela „Randez vous“, taip pat dainavo ansamblis „Landvarovianie“. Šokių pyne meninę programą užbaigė vyresniųjų liaudies šokių grupė „Lendvarė“. Šventė baigėsi konkursų „Gražiausias kiemelis“ bei „Slyvų gardėsis“ komisijos padėkomis ir pagyromis visiems dalyviams, linkint taip pat aktyviai dalyvauti Derliaus šventėje ir kitais metais.

6

Lentvario pradinės mokyklos kiemelio pasirodymas ir folklorinis ansamblis „Kamanėlė“, vad. Edita Šestakauskienė, centre direktorė Ona Ramanauskienė ir kt.

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Pšonsnyčka“

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Pšonsnyčka“

Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“

Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“

Derliaus Šventės komisija: iš kairės. Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, Trakų r. savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, klebonas Gintaras Petronis

Derliaus Šventės komisija: iš kairės. Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, Trakų r. savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, klebonas Gintaras Petronis

Rusų liaudies instrumentų orkestras „Treščiotki“

Rusų liaudies instrumentų orkestras „Treščiotki“

Rykantų bendruomenės sveikinimas. Kalba Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktorius  Dariuš Nedveckis

Rykantų bendruomenės sveikinimas. Kalba Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktorius
Dariuš Nedveckis

Vokalinis ansamblis „Landwaroviane“

Vokalinis ansamblis „Landwaroviane“

17

Šventės dekoracija

18

Rudens gėrybių perdavimas Caritui

Iš kairės Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, dienos centro „Akimirka“ vadovė Alina Daudienė ir vaikai

Iš kairės Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, dienos centro „Akimirka“ vadovė Alina Daudienė ir vaikai

Viktorija ŠAMATOVIČIENĖ,
renginių organizatorė-
koordinator


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *