Dieninė vasaros stovykla ,,Mano gimtinė ir aš“ pakvietė stovyklautojus keliauti gimtinės takais

Parašyta: 2015-07-20 | Kategorija: Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Projektai, Savivaldybė, Trakai |

Vos prasidėjus vasarai Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje kaip ir kasmet buvo organizuota dieninė vaikų vasaros stovykla ,,Mano gimtinė ir aš“, pagal vaikų socializacijos programą vykdžiusi įvairias pažintines, pramogines, prevencines bei lavinamąsias veiklas. Gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius pakvietė mokinius pradėti atostogauti bei kartu geriau pažinti savo gimtinę.

Vaikų socializacijos programa „Mano gimtinė ir aš“ – tai tęstinė programa, vykdoma nuo 2011 m. Nuo 2014 m. vykdant vaikų socializacijos programą bendradarbiaujama su Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, organizuojami bendri renginiai stovyklaujantiems mokiniams. Šiemet dviejų didžiausių rajono gimnazijų stovyklautojai susitiko ir draugiškai dalyvavo „Protmūšyje“, bendravo su Trakų rajono policijos komisariato pareigūnais. Kiek vėliau stovyklautojai lankėsi Užutrakio parke, grožėjosi restauruotais dvaro rūmais, klausėsi mokytojų pasakojamų istorijų apie šią vietovę. Vykdant programos veiklas akcentuojama gimtojo krašto ir gimnazijos istorijos svarba, daug dėmesio skiriama programos dalyvių kūrybiškumo bei pilietiškumo ugdymui, sveikatinimo, prevenciniams bei sportiniams užsiėmimams. Šių metų programos potemė – „Gimtinės takais“. Įgyvendinant šią programą siekiama suteikti galimybę socialiai remtiniems vaikams geriau pažinti savo gimtinę, plėsti akiratį, kūrybingai praleisti laisvalaikį. Savo krašto pažinimas ugdo pilietiškumą ir skatina mylėti bei gerbti gimtinę. Programos turinį sudarė gimtojo miesto bei apylinkių istorinių, kultūrinių bei gamtinių vietų lankymas, tiriamieji, kūrybiniai, savęs pažinimo darbai, sportiniai bei sveikatinimo užsiėmimai. Pasirinkti darbo metodai plėtė ugdytinių akiratį, ugdė mąstymą, skatino kūrybiškumą bei aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Geroji praėjusių metų patirtis pasiteisino, tęstinė, vis naujų atspalvių įgaunanti vaikų socializacijos programa bei aktyvūs ugdymo metodai sudomina jaunimą bei suteikia galimybę drauge su bendraamžiais geriau pažinti savo tėviškę.IMG_7860

Stovyklos metu mokiniai keliavo po Varnikų botaninį-zoologinį draustinį. Čia ne tik surengė dienos žygį, bet ir aktyviai domėjosi draustinyje augančiais augalais bei besiveisiančiais gyvūnais. Kai kuriems vaikams tai buvo pirma praktinė pažintis su retesniais augalais. Grįžę į gimnaziją stovyklautojai drauge su dienos vadovėmis sukūrė gražų iliustruotą žemėlapį, kurį simboliškai pavadino „Gimtinės takais“, visiems buvo smagu pažymėti žemėlapyje aplankytą įsidėmėtą vietą ar patį save ekskursijos metu. Stovyklautojai keliavo ir po Aukštadvario nacionalinį parką, domėjosi šių vietovių istorija, legendomis bei savybėmis, termokarstinėmis daubomis ir jų atsiradimu. Vaikai drauge su mokytojomis aplankė Kartuvių kalną, stabtelėjo Turgaus aikštėje bei prie Domininkonų vienuolyno, apžiūrėjo Velnio duobę bei klausėsi padavimų bei istorinių pasakojimų apie šias vietoves. Mokiniai turėjo galimybę pakeliauti ir Strėvos įgriuvos pažintiniu taku, pasigrožėti puikiu gamtovaizdžiu ir, kaip pasakė vienas stovyklautojų, suprasti, kad gimtinė tikrai graži.

Vaikų socializacijos programos partnerė Lentvario miesto bibliotekos vedėja Kristina Mečkovska su bibliotekininke Rūta Minkevičiene organizavo mokiniams interaktyvią kelionę po gražiausias Lietuvos vietas „Neregėta Lietuva“. Šitaip keliaudami, ieškodami informacijos bei rungtyniaudami tarpusavyje stovyklautojai į kelionę-viktoriną įtraukė ir savo mokytojas, kurios mielai talkino komandoms. Vaikų socializacijos programos dalyviai noriai dalyvavo etnografinių regionų metams skirtuose praktiniuose užsiėmimuose „Pažinkime senuosius lietuvių amatus“. Pabendravę su keramike Gražina Jurgelevičiūte mokiniai noriai lipdė ne tik iš molio, bet savo darbeliams naudojo ir modeliną, darbelius dažė, gražino ir parnešė dovanų tėveliams. Gimtinės takai nuvedė stovyklaujančius vaikus ir tremties keliais. Minėdami Gedulo ir vilties dieną birželio 11 d. mokiniai dalyvavo susitikime su Lentvario miesto gyventojais, buvusiais tremtiniais, skaitė eiles iš Lentvaryje gyvenusio tremtinio Stasio Kuodzevičiaus knygos ,,Priimk, Tėvyne, mano kuklią auką“.

Stovykloje dirbę mokytojai organizavo vaikams saviraiškos valandėles, sportinius, lavinamuosius bei pramoginius užsiėmimus. Ypač stovyklautojams patiko sporto ir sveikatingumo diena, kurios metu vyko įvairių sporto rūšių varžybos, mokytojai kartu su mokiniais sportavo, kalbėjo apie sveikatą ir dalijosi sveikos gyvensenos patirtimi. Pasibaigus varžyboms, didysis prizas visiems stovyklautojams – nepamirštama išvyka į batutų centrą. Romantiškai nuteikė vaikus išvyka pėsčiomis į Lentvario parką. Mokytojų pasakojamos legendos, apleisti grafo Tiškevičiaus rūmai ir kėlė liūdesį, ir viską apgaubė paslaptimi. Viktorina „Gimtinės takais“ ir geografinės užduotys tuoj visus gražino į dabartį, o gauti prizai ne tik primins laimėjimo ir pažinimo džiaugsmą, bet ir gerą nuotaiką bei šiltą stovyklos atmosferą.

Už galimybę linksmai stovyklauti bei geriau pažinti savo gimtinę norėtume padėkoti šią programą finansavusiai Trakų rajono savivaldybei bei Lentvario miesto bibliotekos vedėjai Kristinai Mečkovskai, sutikusiai tapti programos partnere, bibliotekininkei Rūtai Minkevičienei, kaskart su šypsena sutikusiai stovyklautojus ir organizavusiai pažintinę bei kultūrinę veiklą. Už kiekvieną dieną, tapusią maža švente, esame dėkingi dieninėje vasaros stovykloje nuoširdžiai bei kūrybingai dirbusiems gimnazijos mokytojams, dovanojusiems vaikams poilsį ir žinias. Ne viena sustabdyta akimirka išliko ne tik fotografijose, bet ir kiekvieno programos dalyvio atmintyje.

Giedrė ŠIRINSKIENĖ

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *